janastok janastok komentáře u knih

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Další detektivka podle známého scénáře, ale dost se mi líbila. Svižné, napínavé, čtivé, dobře se doplňující dvojice detektivů. A dost mě pobavily vysvětlivky na konci ( důchoďák = domov důchodců).

25.02.2023 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Tak jsem se těšila zpátky do Three Pines, ale mírné zklamání. Téma zbrojení mě moc neoslovilo, příběh byl překombinovaný a hodně patetický, samý Armageddon, věčné zatracení a oheň a síra. Ale další díly si ujít nenechám.

18.02.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Máme to my čtenáři ale štěstí, že Erika je nesmrtelná, takže se určitě brzy dočkáme další dobré, trochu jednodušší, ale velmi čtivé detektivky.

03.02.2023 4 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Na rozdíl od prvních dvou dílů se mi tato kniha dost líbila. Temné, napínavé, plné zvratů a ten konec perfektní. To jak naložil pan spisovatel s hlavním hrdinou je velmi originální.

24.01.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Stále skvělá série. Tentokrát méně akce a ohrožení a více poctivého pátrání, což knize prospělo. Zajímavé téma sekt, svižný děj. Super!

06.01.2023 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Velmi dobrá krimi. Tento díl lepší než první, možná pro to, že se trochu odchyluje od zavedené šablony, netýká se přímo hlavní hrdinky a konec není přemrštěně akční.

20.12.2022 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Čtivá, krátká detektivka. Tentokrát je Robbie trochu ufňukaný, po hlavě a bez ohledu na předpisy se sám vrhá do nebezpečí a pomalu se nám stává nesmrtelným.

06.12.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Vcelku dobrá, oddychová a krátká detektivka. Sympatický hrdina s nezvěstnou ženou a třemi nevycválanými holčičkami je příjemným protikladem nesmrtelných superhrdinů.

04.12.2022 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Když jsem viděla v komentářích Jurkovo jméno, tak jsem se orosila, protože už jsem zapomněla jak to s ním dopadlo a bála jsem se, že ho autoři nějak oživili a to bych se asi picla. Naštěstí zůstal jen v hlavách hrdinů a kniha byla skvělá. Adrenalinová jízda, z které se nedalo vystoupit. Proto Keplerovci pište, ať zas všechno nezapomeneme, vždyť jste na to dva!

30.11.2022 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Po několika detektivkách, ve kterých se autoři předháněli, kdo má brutálnějšího a pošahanějšího pachatele, byl návrat do Three pines jako pohlazení po duši. Tentokrát se pátrá po jednom obyvateli vesničky, děj se táhne jako Gabriho javorový sirup, ale vůbec nevadí, že zločin se koná jen tak mimochodem na posledních stránkách.

24.11.2022 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Osamělá hrdinka s traumatem, urputně řešící případ, který se jí osobně týká, bojuje s natvrdlými nadřízenými a nakonec smrtelné nebezpečí. Nepřipomíná vám to něco? Ale abych nebyla nespravedlivá, velmi čtivé a napínavé, před pár lety bych byla z knihy nadšená.

19.11.2022 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

I když jsem od tohoto autora čekala něco úplně jiného, nebyla jsem zklamána. Žádná detektivka, i když mrtvolek je tu požehnaně, spíše psychologický příběh o bratrské lásce až za hrob. Skvěle vykreslené postavy a malá norská vesnice, žádná hluchá místa, překvapivý závěr.

11.11.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Kniha je čtivá, napínavá, děj rychle pádí kupředu. Ale požitek mi pokazila ta nesmyslná a neuvěřitelná konspirace a politikaření. A taky už mám plný zuby pošahaných psychopatů s hlavou plnou mystiky, starých civilizací i astrologie. Kde je detektivka s pořádným motivem ?

28.10.2022 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Druhý díl lepší, než první. Napínavé, žádnà hluchá místa, plno zvratů. Mínus za to, že pachatel je snadno uhádnutelný a za to, že jsme se stále nedozvěděli, jak to bylo s Jakem.

25.10.2022 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Hóódně dobrá detektivka. Myslela jsem si, že po přečtení série Chrise Cartera mě už nic nepřekvapí, ale je vidět, že mám ještě rezervy. Napínavé, šokující, infarktový konec.

18.10.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Cormoran je moje srdcovka, proto knize odpustím přílišnou popisnost, rozvláčnost a nudnou astrologickou linku. Dvojice detektivů zraje jak víno, hlavně Robin už je skoro hlavní postava. Konec překvapivý, moje tipy vyšly tentokrát naprázdno.

09.10.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Nebyla to špatná detektivka, napínavá, děj odsýpá, že se nestačíte nadechnout. Ale opět jak podle šablony - neohrožená hrdinka samozřejmě s traumatem, geniální, rádoby překvapivý pachatel, trochu vědy, trochu mytologie, tanečky kolem DNA, únosy, zvraty, nástrahy, pasti, ohrožení a záchrana v poslední chvíli a navíc roztomilá zvířátka. Trochu zu moc na jeden příběh. Do dalšího dílu snad už nic nezbylo.

16.09.2022 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Dobré čtení, ale zdá se mi, že oddělení Q trochu ztrácí dech a šmrnc. A otevřený konec a znovuvytažení starého případu mě nenadchlo.

10.09.2022 4 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

Tenhle díl měl ještě pomalejší děj než předchozí, a detektivka se konala až na posledních stránkách, ale série mě stále baví a a styl vyprávění se mi líbí. Jen toho humoru tentokrát moc nebylo.

03.09.2022 4 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Sama nevím, proč se mi knihy tohoto autora tak líbí. Pomalé tempo, do poloviny se celkem nic neděje, ale skvěle vypracovaná charakteristika postav a humor to vše vyvažuje.

12.08.2022 5 z 5