janastok janastok komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Dobrý detektivní thriller. Charizmatický detektiv a jeho zábavná parťačka mě bavili. Vraha jsem tipla, ale vůbec to neubralo na čtivosti, zajímavý konec. A rychle na další díl.

02.04.2022 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Hurá, jsme zpátky v Three Pines. Tento díl byl hodně povedený. Vyšetřování vraždy přítelkyně jedné z obyvatelek vesničky a zároveň konečné rozuzlení zápletky z předchozích dílů. Jsem ráda, že Arnotův případ už skončil a těším se na další díly.

19.03.2022 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tato série je má oblíbená, ale tentokrát jsem se nějak nemohla začíst. Ty sáhodlouhé promluvy s mnichy týkající se víry, podobenství a viny se mi zdály zdlouhavé. Prostředí kláštera zajímavé, dozvěděla jsem se pár nových informací. Ale hodně, hodně mi chyběla vesnička Tři borovice a její obyvatelé. Doufám, že se do ní v příštím díle zase vrátíme.

07.03.2022 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Přestože se mě první díl moc nelíbil, dala jsem Josii ještě jednu šanci, ale dopadlo to stejně. Kdyby jen v knize byla jedna nosná linie, ale tady jich bylo hned několik. Mafiáni, nepoctiví podnikatelé, jeden únos, druhý únos, sériový vrah, druhý sériový vrah s pochybný motivem, zapletená genetika. Byl to chaos a zmatek, ještě že hrdinka byla trochu snesitelnější než v první knize. Další díl již nedám.

26.02.2022 2 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Opět velmi čtivá a napínavá detektivka. Protože nečtu sérii najednou, tak mi moc nevadí, že se situace hodně opakují a ani Kačina nesmrtelnost. Asi by mě paní spisovatelka hodně překvapila, kdyby se Kate v příštím díle neocitla v smrtelné nebezpečí, či nedostala nabančíno. A Amišské řady se dále povážně zmenšují.

20.02.2022 4 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Opět jsem se potěšila ze setkání se starými známými z kouzelné vesničky. Pomalá detektivka, sympatičtí hrdinové, trochu vztahů a příslib dalšího dílu. Skvělé.

10.02.2022 5 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Velmi dobrá kniha. Ze začátku to vypadalo na duchařinu, což moc nemusím, říkala jsem si, že to asi nebude pro mě. Ale pak jsem četla a četla a nemohla jsem knihu odložit. Dobře vystavěný příběh, skvěle napsané postavy, postupně se odhalující tajemství. Konec překvapivý a nečekaný, i když trochu ukecaný.

03.02.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Dobrá detektivka. Autor trochu ubral na akčnosti a nesmrtelnosti hlavních hrdinů, a dobře udělal, to poctivé pátrání je lepší. Vrah sice brzy odhalen, ale nic to neubralo čtivosti.

30.01.2022 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Poklidná detektivka z idylické, ztracené vesničky Three Pines, její pitoreskní obyvatelé a sympatický vyšetřovatel. To mě baví.

22.01.2022 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Ann Granger

Klidná, odpočinková detektivka.

22.01.2022 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Výborná detektivka. Poctivé pátrání, žádné hromadění mrtvol a potoky krve. Sympatický detektiv a jeho zábavná a vtipná parťačka. Dobrá pointa. Skvělé.

01.12.2021 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Dobře vystavený příběh, krátké kapitoly z pohledů různých postav, zajímavé téma.

16.11.2021 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Po nějaké době jsem se vrátila k této sérii a bylo to jak vrátit se do míst, která mám ráda. Stále nadprůměrná, napínavá krimi, i když se spisovatelka dost opakuje, viz postavení mimo službu, autonehoda, Katčina neomylnost a nesmrtelnost .

06.11.2021 4 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

V záplavě moderních thrillerů, podobajících se jako vejce vejci, je tato originální kniha jak závan svěžího vzduchu. Psycholog Joe je sympaťák, žádný nesmrtelný superhrdina, kniha je čtivá, napínavá, nic není tak jak vypadá. A ten závěr - bomba.

30.10.2021 5 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Parádní rozjezd, čtivé, napínavé, ale pak se to nějak zadrhlo. Mrtvoly se kupí, že nestačíte obracet stránky, vyšetřovatelé moc nevyšetřují, jen odevzdaně čekají, co pachatel provede a stále jen schůzují a cpou se vdolky z kukuřičné mouky, překombinovaný a nelogický konec. A co mě tedy iritovalo, že se žádná oběť, při docela složité manipulaci s tělem, neprobudila.

20.10.2021 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Jak zabít dobrou detektivní sérii?
Protahuj děj co možná nejvíc. Vytvoř superpadoucha, a i když ho zlikviduješ, stále se k němu vracej nebo vytvoř následovníky. Nech hrdinu neustále se nípat ve svých citech a vinách. Hromaď co nejbizarněji zabité mrtvoly. Přidej ožehavé sociální téma, trochu sterilního sexu a co nejvíce postav s nezapamatovatelnými jmény. A na závěr si pořádně zamoralizuj. Nicméně Servaz je moje srdcovka, i kdyby vyšetřoval krádež v sámošce, tak mu zůstanu věrná. A bodík navíc Jiřímu Schwarzovi za skvěle načetlou audioknihu.

05.10.2021 3 z 5

Noční mstitel Noční mstitel John Lutz

Docela dobrá detektivka. Krátké kapitoly střídavě vyprávěné z pohledu detektivů, obětí i pachatele, trochu flashbacků. Jen ten konec ve stylu "a všichni žili šťastně, dokud neumřeli" tam teda být nemusel.

03.10.2021 3 z 5

Noční host Noční host John Lutz

Slušná detektivka, trochu zdlouhavá a ukecaná, sympatický hrdina, dobré finále.

30.09.2021 3 z 5

Dotek smrtelnosti Dotek smrtelnosti Ann Granger

Jednoduchá, lehce naivní detektivka. K této sérii se vracím, když si chci dát oddych od krvavých thrillerů.

26.09.2021 3 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Skvělý začátek série. Forenzní psycholožka a agent FBI pátrají po vrahovi několika dívek. Je to čtivé, napínavé i místy vtipné. A konec nás láká na nový díl.

16.09.2021 5 z 5