Poslední slova

Desátý případ Meredith Mitchellové a Alana Markbyho Superintendant Alan Markby a jeho přítelkyně Meredith Mitchellová zoufale potřebují dovolenou – a cotswoldská vesnice Parsloe St. John jim připadá jako dokonalá volba. Jejich sousedka, novinářka na odpočinku Wynne Carterová, je velmi přívětivá, ostatně jako všichni ve vesnici, a nad sklenkou ostružinového vína si hýčká svou nejnovější posedlost. Je totiž přesvědčená, že život – i smrt – energické postarší dámy Olivie Smeatonové nebyly takové, jak se zdály. Markby se zajímá víc o koupi Oliviina domu než o okolnosti, za jakých zemřela, Meredith však vyprávění o staré dámě, smrti milovaného koně a zaprášeném obchodě s veteší zaujme. A když ve vesnici dojde k dalšímu hroznému neštěstí, i Markby musí uznat, že na sousedčině podezření něco je....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130710/posledni-slova-q05-130710.jpg 4.130

Mitchellová a Markby (10.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

A Word After Dying (1996)

Kniha Poslední slova

Len2očka
30.10.2017

Opět pěkná detektivka,moc se mi líbila.

alnahu
02.10.2017

Hrůzná vražda ,která otřásla idylou vesnice. Kdo zabil půvabnou zhýčkanou Olivii Smeatonovou? Novinářce Meredith a Alanu superintendantu se podaří tuto záhadnou smrt vyšetřit ,za jakých zvláštních okolnostech zemřela a že nebyla taková, jak se zdála. Pěkná čtivá detektivka

klarence
26.06.2017

Příjemná oddechovka z venkovského prostředí

Evik30
25.03.2014

Na přečtení dobrá detektivka. Tyhle typy detektivek upřednostňuju na úkor některých novodobějších detektivek, které zrovna moc nejsou moje parketa. Pěkně napsaný příběh. Vraha se dozvíme až téměř na konci knihy, i když v průběhu knihy indicie ukazují na někoho úplně jiného. Konec knihy mi připomínal knihy Past na Popelku a Kámošky až za hrob. Více ale prozrazovat nebudu. Je na každém čtenáři zda si knihu bude chtít přečíst nebo ne.

Jitush
16.04.2013

I když na takovýhle typ detektivek moc nejsem, tahle se mi velmi líbila. Narozdíl od podobných knih nebo filmů jsem u ní nevěděla hned na začátku, kdo je vrah, což mě potěšilo a donutilo mě to přečíst knihu s napětím od začátku do konce. Nemám ráda nudné popisné pasáže postav a krajiny, které se tu občas objevují, ale uznávám, že patří k utvoření lepší představy především o lidech.

Ann Granger
anglická, 1939