Bláto a mršiny

Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi… Vyšetřování se ujímá Jess Campbellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321395/big_blato-a-mrsiny-y9N-321395.jpg 3.780

Jess Campbellová a Ian Carter 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Mud, Muck and Dead Things, 2009

Kniha Bláto a mršiny

helenkan

Tohle mě vážně bavilo. Takové normální klidné detektivní vyšetřování. A to se mi líbí.

renefer

Hezká detektivka, nekomplikovaný příběh s menším počtem osob, který nevyžaduje moc velké soustředění na čtení. Plusem je česká národnost oběti (snad tím moc neprozradím) a nekomplikovaný běh děje, bez odboček do jiných dějových linek či změnu primárních postav. Přijde mi, že autoři se teď snaží vymyslet jinou strukturu děje knihy, tak aby čtenáře zaujali ( typicky kapitoly teď-předtím-potom), což mi vůbec nevyhovuje a jsem ráda, že ještě někdo píše v normální dějové posloupnosti.

knihomolka525

další povedená kniha Ann.Toto je moje třetí kniha od spisovatelky.A troufnu si tvrdit,že oproti jiným věhlasným spisovatelům kteří mají svoji tvorbu na "jedno brdo",se tahle třetí kniha opět příběhem a hlavně stylem, liší od předešlých dvou.Je přesně taková i vyrobená podle mého gusta.Má menší formát do kabelky.Nemá spoustu bílých míst.Má devatenáct kapitol na spoustě stran takže je hustě psaná a nelistujete jak zběsilí.Těch devatenáct kapitol taky znamená,že příběh je ucelený a neskáče v čase.

akinomV

Mám ráda tento klidnější styl detektivek, takže jsem dostala přesně to, co jsem zrovna chtěla :-)

Marla

Hrozný překlad, dost děsná větná stavba a všudypřítomné citoslovce Ó.... Na druhou stranu milá anglická detektivka s poklidně ubíhajícím dějem, záplavou potenciálně podezřelých a s pár duchy. Jako oddychové čtení dobré a už jsem si pořídila i další díly. :)

Eicherik
25.10.2020

Dobrá anglická detektivka z venkovského prostředí, s ne úplně dokonalým překladem, s nějakou tou duchařinou a s pěknou obálkou.

Marika Vanova
22.09.2020

Četlo se to dobře, budu určitě pokračovat. Po dlouhé době jsem tušila vraha a to mě potěšilo.

iveta3689
19.08.2020

Dobrá detektivka. Neubíhá nijak zvlášť svižně, ale také není nudně rozvleklá. Bylo to příjemné čtení, kniha je ale zapomenutelná.