Bláto a mršiny

Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi… Vyšetřování se ujímá Jess Campbellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321395/blato-a-mrsiny-y9N-321395.jpg 3.649

Jess Campbellová a Ian Carter 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · MOBA (Moravská bastei)

Mud, Muck and Dead Things · 2009

Kniha Bláto a mršiny

klarence

musím přiznat, že se mi kniha zdála krapet zdlouhavější, ale nebyla špatná

soukroma

Slabý průměr: pomalé, utahané, zbytečně se opakující informace, vesměs nepříjemné postavy, nezáživná zápletka starých mrtvých, do toho dvě mladé Češky. Tahle série mě nezaujala.

Arsi
16.10.2018

Dobrá, ne výborná detektivka. Žádný krvák, ale celkem příjemné čtení.

Chesterton
27.06.2018

Ó ANO to se překladatelce vůbec nepovedlo:)
Autorka však mě velice příjemně překvapila. Jako první kniha nové série mi přijde zdařilá. Na 300 stranách trochu detektivka na pomezí románu. Úvodní stránky mě vtáhly do děje jednoznačně filmově. Zvuky, bláto, pachy, strach . . . . velice realistické. Po seznámení s inspektorkou Jess a nástupem nového šéfa Cartera proběhne lehce přitažlivá chemie rodícího se pracovního vztahu. Zavzpomínáme na Alana Markbyho a dům jeho partnerky Meredith a případ se může rozjet na plné obrátky.
Pro mne parádní odpočinková záležitost.
P.S. Příběh si krásně plynul, ale souhlasím s LisaEla, že rozuzlení bylo poněkud odtržené, nezapadající, nedotažené. Naopak "duchařský" motiv mě výjimečně bavil a závěrečná dvojice Eli a Penny mě zahřála u srdce.

LisaEla
13.04.2018

Knížka byla napínavá a čtivá. Pouze asi 50 posledních stran - rozuzlení a vysvětlení motivů bylo pro mě trochu zklamáním - přišlo mi to jako příliš vykonstruované, nepřirozené, násilné...
PS: Překladatelka si rovněž mohla odpustit výrazy "ó" (nejen "ó ano" a "ó ne"). Objevují se snad na každé druhé stránce a působí dost rušivě. :-(

jahlina
14.09.2017

Nečetlo se špatně, chvílemi jsem, ale měla pocit, že to vůbec neodsejpá. Rozuzlení také nebylo moc překvapivé.

mats379
28.08.2017

Slušná detektivka, ale kvalit předchozí série zatím nedosáhla, vrah se dal snadno uhodnout...

Danago
19.08.2017

Detektivka z prostředí anglického venkova. Zpočátku mě zaujala a zdálo se , že příběh bude napínavý a zajímavý. Ale s postupem čtení se nic moc nedělo. Zápletka byla tak nějak fádní, nedomyšlená a celkem nevěrohdná. U knížky jsem se moc nebavila, pořád jsem doufala, že se to ještě nějak rozjede, že alespoň konec bude překvapivý, ale to se nestalo. Do čtení jsem se musela nutit. Vadilo mi, že autorka místy někde něco nakousla , ale dále to nerozváděla . Jakože duchařská zápletka byla taky tak nějak nedovysvětlená. Bohužel tato knížka se mě osobně nelíbila. Docela jsem se nudila.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

anglický venkov detektivky

Ann Granger
anglická, 1939

všech 22 knih autora

Kniha Bláto a mršiny je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x