janastok janastok komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem dlouho odkládala, navzdory dobrému hodnocení, protože ráda u knih relaxuji a odpočívám a věděla jsem, že u tohoto tématu to půjde těžko. Chyba, kniha je skvěle promyšlená, dobře se čte, příjemné prolínání času a závěrečné Hanino přiznání ( nebo odhalení souvislosti) je třešinka na dortu.

16.03.2020 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Tak to je kniha podle mého gusta. Poklidné vyprávění, krásně vystavěné postavy, zločin a místo děje tak poutavě popsané, že má člověk chuť se tam hned vydat.

16.12.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Trochu se mi do knihy nechtělo, říkala jsem si, proč mám po 13ti dílech číst prequel. Ale chyba, napsat o počátku Kimina týmu byl skvělý nápad. Příběh tradičně dobrý, krátké, svižné kapitoly, vrah se dal uhádnout, ale to vůbec nevadilo.

26.03.2023 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

I když jsem od tohoto autora čekala něco úplně jiného, nebyla jsem zklamána. Žádná detektivka, i když mrtvolek je tu požehnaně, spíše psychologický příběh o bratrské lásce až za hrob. Skvěle vykreslené postavy a malá norská vesnice, žádná hluchá místa, překvapivý závěr.

11.11.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Dobrá, pomalá detektivka s omezeným počtem podezřelých, mnoha stopami, trochu zvláštním detektivem a závěrečným setkáním všech ve stylu Agathy Christie. Líbilo se mi to a těším se na další díl.

09.04.2023 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Po několika detektivkách, ve kterých se autoři předháněli, kdo má brutálnějšího a pošahanějšího pachatele, byl návrat do Three pines jako pohlazení po duši. Tentokrát se pátrá po jednom obyvateli vesničky, děj se táhne jako Gabriho javorový sirup, ale vůbec nevadí, že zločin se koná jen tak mimochodem na posledních stránkách.

24.11.2022 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělá kniha! Když jsem zjistila, že není ze série s mým oblíbencem Josephem, tak se mi do ní ani moc nechtělo, ale je ještě lepší. Zajímavé, neotřelé téma, hlavní hrdina sympaťák a dívka s tajemstvím, které slibuje další díly. Bravo!

18.02.2021 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Konečně detektivka s motivem, bez hromady mrtvol a pošahaných psychopatů. Přesně to jsem potřebovala. Komisař Dupin sympaťák, krásná bretaňská krajina a plno dílů přede mnou, co víc si přát!

13.03.2023 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Moje nejoblíbenější série a opět skvělé. Napínavé, plno zvratů a ten konec. Bravo!!! Jen prosím autory, za nás dříve narozené, jejichž paměť už není to co bývala, pište, pište, pište trochu rychleji, než stačíme vše zapomenout. I když na Sebastiana se zapomenout nedá, že.

13.05.2022 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Hurá, jsme zpátky v Three Pines. Tento díl byl hodně povedený. Vyšetřování vraždy přítelkyně jedné z obyvatelek vesničky a zároveň konečné rozuzlení zápletky z předchozích dílů. Jsem ráda, že Arnotův případ už skončil a těším se na další díly.

19.03.2022 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Opět jsem se potěšila ze setkání se starými známými z kouzelné vesničky. Pomalá detektivka, sympatičtí hrdinové, trochu vztahů a příslib dalšího dílu. Skvělé.

10.02.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Sérii mám již delší dobu a zatím se mi do ní nechtělo, víru a kulturu amišů zrovna nemusím. Ale VELKÁ chyba! Kniha je velmi dobrá, napínavá, hlavní hrdinka i s jejími kostlivci ve skříni sympatická. Bude to skvělé čtení na léto.

12.06.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Série pádí svižně a čtivě kupředu, tento díl by se však mohl jmenovat "Všichni se sejdeme ve věznici Winson Green". I když jsem četla všechny díly, jména a náznaky případů mi již vypadly z paměti, a to knize ubralo bodíky. A pak jsem nepochopila, proč bylo tolik času věnováno Symesovi a jeho linka přīběhu pak zcela vyšuměla a byla odbyta jednou větou. Doufám, že si ho paní spisovatelka neschovává do dalších dīlů!

07.06.2021 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět pecka. Zajímavé téma sociálních sítí, pro mnoho lidí hodno k zamyšlení. Jen na konci se mi chtělo na Huntera zavolat jako dítě v divadle " nelez tam sám, už víš, jak to dopadne!" Ale stejně to udělal, uličník.

04.08.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Říkala jsem si, co všichni s tím Carterem mají a knihu jsem odkládala. "
Chyba, velká chyba. Bylo to hódně dobré, napínavé, detektivové sympaťáci bez zbytečných vnitřních démonů. Pachatele jsem neuhádla ani náhodou. Jdu ihned do dalšího dílu.

20.06.2020 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Když jsem viděla v komentářích Jurkovo jméno, tak jsem se orosila, protože už jsem zapomněla jak to s ním dopadlo a bála jsem se, že ho autoři nějak oživili a to bych se asi picla. Naštěstí zůstal jen v hlavách hrdinů a kniha byla skvělá. Adrenalinová jízda, z které se nedalo vystoupit. Proto Keplerovci pište, ať zas všechno nezapomeneme, vždyť jste na to dva!

30.11.2022 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Hóódně dobrá detektivka. Myslela jsem si, že po přečtení série Chrise Cartera mě už nic nepřekvapí, ale je vidět, že mám ještě rezervy. Napínavé, šokující, infarktový konec.

18.10.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Teda pane spisovateli! Děj knihy ubíhá jak splašený, mrtvoly se kupí, napětím ani nedýchám a náhle ,,pokračování příště''. Ještěže mám další díl, jinak bych se picla.

03.09.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Uf, to byla jízda! Můj milovaný Hunter je zpět a v plné parádě. Opět velmi brutální, napínavé, infarktový závěr, nedá se odtrhnout. Posledních pár kapitol jsem ani nedýchala a přemýšlela, jak se z toho ten filuta zase dostane. A trochu nevěrohodnosti a podobnost s předchozími knihami promíjím, jen když budou další díly. Je mi líto, pane Cartere, že vás potkala v osobním životě taková tragédie, my fanouškové jsme s vámi.

03.02.2021 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tato série je skvělá, napínavá, sympatičtí policisté, vtipné dialogy. A pěkně si mě paní spisovatelka povodila, myslela jsem si, že vím a byla jsem vedle jak ta jedle.

21.01.2024 5 z 5