JanaDor JanaDor komentáře u knih

Můj hlas půjde s tebou. Naučné příběhy Miltona H. Ericksona Můj hlas půjde s tebou. Naučné příběhy Miltona H. Ericksona Sidney Rosen

Kniha není úplně odpočinkového rázu. Je zde rozebrán příběh, na jehož základech bylo pacientovi či klientovi pomoženo. Takže se čtenář musí někdy více soustředit. Velmi mě fascinovalo, jak lidská mysl pracuje. Spousta věcí by mě ani nenapadla. Jak někdy jednoduše se nám může změnit úhel pohledu na daný problém a tím ho vyřešit. Je to velmi zajímavé a inspirativní čtení, které nelze lehce popsat. Pokud vás to zaujalo, tak si knihu musíte přečíst. Určitě budete překvapení jakým způsobem lze vést psychoterapii.

26.06.2019 5 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Přiznám se, že znám hlavní pražské památky, a za ty roky jsem si říkala, že by to chtělo něco nového. Tato kniha mě inspirovala.
Kniha je nádherně graficky zpracována a moc se mi líbí. Je lákavá a už se moc těším, jak ji vytáhnu za týden ve vlaku směrem do Prahy a budeme plánovat. Vřele doporučuji.

22.06.2019 5 z 5

Léto bez tebe Léto bez tebe Lucy Diamond (p)

Tentokrát jsem se trefila skvěle. Kniha se mi moc líbila a je to ideální čtení na léto. Dalo by se říct, že to není zamilovaný román, ale příběh o rodině a jejich pocitech. Kolikrát má naše okolí o nás určité představy a my se snažíme za každou cenu je splnit. Trochu zapomínáme, že nejdůležitější je naše radost a ne radost okolí.

21.06.2019 5 z 5

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Katie Fforde

Ze Srdcovek jsem přečetla dohromady čtyři knihy a tato mě zaujala nejméně. Ale to pro vás nic neznamená, protože ráda sleduju, jak se kniha líbí jiným čtenářům a z čeho jsem já nadšená a dám plný počet pět hvězdiček, dá někdo dvě nebo tři a říká, že je to nuda. Zde mi byla nesympatická hlavní hrdinka. Hodně mě svou dokonalostí a správným chováním lezla na nervy. Působilo to nepřirozeně. Ale někomu se to může naopak velmi líbit a brát to jako plus. Vylíčená krajina vypadala opravdu nádherně a už se těším až Skotko uvidím. Kniha je čtivá a pohodová.

15.06.2019 3 z 5

Marvel Studios: Encyklopedie postav Marvel Studios: Encyklopedie postav Adam Bray

Kniha je vlastně soubor fotografií s popisy na kvalitním papíře. Pokud máte rádi fantasy, určitě se na filmy podívejte, jsou skvělé. Kniha vám pomůže se zorientovat v záplavě postav. Jsou tu základní fakta o hrdinech i padouších a moc dobře se na ně dívá i o nich čte.
Pro fanoušky filmu je kniha povinost :)

03.06.2019 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Celkově se to moc hezky četlo. Belly je zde dobře vykreslena jako správná puberťačka se vším všudy, s plusy i mínusy. Příběh není přeslazený, protože je to spíše o pocitech a dění v létě než o cukrování v páru.
Je to pohodové čtení nejen na léto pro holky a těm také nejvíc knihu vřele doporučuji.

29.05.2019 4 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Kniha se četla lehce a byla místy úsměvná. Pobavila, ale také mi chvílemi lezla na nervy, protože hlavní hrdinka je úplně jiná než já. Jakoby chce být dokonalá, chce se všem zavděčit a zalíbit. Spousty věcí se bojí a prostě nebyla mi sympatická. Absolutně mi nesedla. Ale oceňuji vtipně napsané trapasy, které doplňuje správně ulítlá matka na šutrech. V kamenech je síla a nejen tímto názorem mi byla maminka více na pohodu, než hlavní hrdinka, která pořád něco řešila.

27.05.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po dlouhé době ve mně kniha vyvolala stísněné pocity tak, že mi jemně nebylo dobře od žaludku. Jsem prostě cíťa. Na konci jsem z toho měla úplné nervy, ale oceňuju, jak výborně autor knihu napsal. V žádném případě jsem vraha netipla správně. Ten by mě ani nenapadl. Celkově to bylo geniálně promyšlené. K tomu autor uměl popsat atmosféru v knize, že jsem to prožívala se vším všudy. To se mi moc líbilo. Kniha, která dokáže vyvolat emoce, to je něco.

16.05.2019 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Chvílemi je to smutné, pak veselé, a zase smutné, prostě se to střídá jak na houpačce. Je cítit, že rodina s hlavním hrdinou neumí a neví jak jednat.
V textu není použita diakritika, nebo jen velmi vzácně. Takže jsem si chvíli zvykala na text psán jinak. Možná o to víc to umocňuje pocity.
Kniha je nádherně graficky zpracována. Ilustrace i text je umístěn různými způsoby a podkresluje vnímání hlavního hrdiny. Někdy je mi ho líto, někdy si říkám, že takhle by tu situaci mohlo vidět víc lidí. Autorka skvěle vystihla jinakost, a je to trochu psycho. Ale četlo se to moc dobře a vlastně knihu obdivuji. Tohle napsat chce mít dar od Boha, a autorka ho očividně má.

11.05.2019 5 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Autor mi nezůstal nic dlužen a opět mě překvapil zvraty v ději. Jasně, že jsem už očekávala, že není nic, jak na první pohled vypadá. Ale přesto mě dostal. Kniha mě bavila a přečetla jsem ji na jeden zátah (díky za státní svátek), protože jsem potřebovala vědět, jak to dopravdy je. Není to zamilovaný román. Je to o uzdravení duší hlavních hrdinů, kteří měli smutnou až tragickou minulost ne vlastní vinou. Je to o vyřešení tajemství a pátrání v minulosti. Je to prostě fajn čtení.

08.05.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Přestože v tomto díle poznáváme mnoho nových postav, tak nejsme zahlceni, ale příběh díky tomu dostává nový rozměr oživení. Má to šmrnc a se zatajeným dechem jsem se dozvídala nová fakta nejen o zemi krále Khagana, ale i o magii, která může přemoci temnotu. Je to dobře vypracovaná pohádka ve světě, kde se vede boj nejen na zemi, ale i na nebi. Nejen fyzický, ale hlavně magický. Nejen o vnějším boji, ale i vnitřním, který je stejně důležitý.

06.05.2019 5 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

Od začátku knihy jsem cítila napětí, že se něco špatného stane. Autorka bravurně popsala pocity a vnímání hrdinů, kteří si některé detaily nepřiznali ani sami sobě, a přesto je čtenář dokáže poznat a později pochopit. V pozadí příběhu je skvěle vykresleno chování černých a bílých. Otroctví bylo zrušeno před 154.lety a stále jsou ve vzduchu cítit rozdíly, které zde jsou podkresem příběhu, jež utváří celek obrazu malých měst a venkova.
Je to dobře napsaný příběh o nespravedlnosti, která dokáže ovlivnit všechny okolo. Závěrem řeknu, že postavy mi nepřirostly k srdci, byly opravdové a měly povahy, které jsou tak jiné než já, ale kniha jako celek je skvělá.

05.05.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Je to klasický romantický příběh, který je napsán lehkou rukou a dobře se čte. Hlavní postavy mi byly sympatické. Nejvíce se povedl Todd. Je v něm hodně, co by si ženy u svých partnerů přály a k tomu umí rozesmát. Moc se mi líbily popisy jejich výletů po New Yorku, kdy Sophie byla turistka. Jasně, že bych se tam chtěla někdy podívat. Je to jiný svět a na chvíli do něj ve skutečnosti náhlednout by byla nádhera, tak jsem se koukla aspoň díky této knize. Také mě nadchlo povídání o jídle.
Je to milá, nepřeslazená a vtipná romance, která pozvedne náladu a pohladí romantické srdce. A to je někdy taky důležité.

02.05.2019 5 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Autor krásně vystihl pocity smutku, lítosti a bezmoci z tragické ztráty někoho či něčeho důležitého. Zároveň do příběhu vetkal nitky porozumění a naděje. Zaujal nejen postavami, ale i okolím, kde se část románu odehrává na Floridě a část v Paříži. Příběh je plný emocí, které mě vtáhly a pořádně se mnou zatřepaly, v závěru ale už jen tak hezky jemně pohupovaly a nakonec jsem se nechala ukolébat závěrem skutečným, nikoli přeslazeným či přehnaným. Knihu jsem zavírala s povzdechem, že to bylo moc pěkné, a že si knihu zase někdy přečtu. Což se mi stává málokdy.

29.04.2019 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Celkově se to dobře četlo a velmi jsem vnímala sílu toho malého kluka, který překonal předsudky okolí a dokázal spoustu věcí, které neuměli ani zdraví kluci. Je to hodně inspirativní až místy dojemné. Obdivovala jsem postoj rodičů, kteří ho podporovali, i když se o něj báli, ale před Alanem to nedali najevo. Alan má v sobě tolik odvahy, houževnatosti a vytrvalosti, že si to nedovedu ani představit.

26.04.2019 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Jak někdo může tak moc někoho týrat fyzicky nebo psychicky. Jak dokonalý může být člověk manipulátorem a záludně umí ubližovat. Jak moc je k tomu okolí pokrytecké a zavírá oči před pravdou. Nebo jak moc se umí agresor skrývat, že si toho nikdo nevšimne.
Velmi dobře je vykreslena psychika oběti i viníka. Román je krátký, ale velmi čtivý a působivý. Soustředí se na Helenu, ale zároveň poznáváme i okolí a její přátelé, kteří svým způsobem na toto přátelství také doplatí. Vířivka je symbol očisty a relaxu. Čtenář to pochopí už během čtení a v závěru si vzpomene na karmu. Vše špatné i dobré se ti jednou vrátí. Ať je to později, ale vrátí…..

23.04.2019 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Celá kniha je nabitá barevnými střípky z Annina života, které dávají dohromady obrázek laskavosti, upřímné lidskosti a kouzelné fantazie. To mi přináší ze čtení ještě větší radost. A jsem šťastná, že takové nádherné knihy jsou a vydávají se i u nás.

20.04.2019 5 z 5

Hledání domova: Ada a Jiří v neklidném století Hledání domova: Ada a Jiří v neklidném století Hana Lamková

Kniha se mi dobře četla a dozvěděla jsem se z ní spoustu nových informací. Působila na mě citově i vědomostně. Mapuje vývoj Česka v minulém století, přes osud jedné rodiny a díky tomu, že je to pravda, tak to má na mě ještě větší dopad, než nějaký román umístěný do té doby. Jak píše autorka :
„Osudem Ady bylo stálé ztrácení a hledání domova a vášnivá snaha o jeho udržení.“
Vřele doporučuji tuto knihu k přečtení, kde si každý čtenář s pokorou uvědomí, jak se má v této době dobře.

19.04.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha je napsána neuvěřitelně čtivě. Zvládla jsem ji přečíst za jedno dopoledne a kousek, kdy jsem čekala na dceru u příjmaček na střední. Kniha mi zpříjemnila čekání, které mi díky ní velmi rychle uteklo. Líbí se mi, že autorka klade důraz na psychiku hrdinů, kteří si pomáhají prostřednictvím kamaradství a ne lásky. Romantiky je tam opravdu malinko, přesto je to citově nádherná kniha.

15.04.2019 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Jedná se o skvěle napsaný autobiografický román, za což autorku velmi obdivuji. I když mi byla chvílemi nesympatická, ale jako moc. Jenomže mohu někoho soudit za to, co jsem si neprožila a doufám, že nikdy neprožiju? Nemůžu. Takže je to síla, jak otevřeně svůj příběh podala. Je zde spoustu pocitů, včetně těch negativních od zoufalství, přes sobeckost po pochopení. Je to upřímná sonda do člověka, který si prožil osobní tragédii.

14.04.2019 5 z 5