Honest Guide Praha

Praha není jenom Hrad a Karlův most. Než ji začnete objevovat, poznejte její nástrahy. Ale pozor, tohle není průvodce popisující historii každé budovy či turistické procházky po památkách. Najdete tu naopak tipy, kde se dobře najíst a nezaplatit majlant, jaká místa vidět a necpat se přitom s davy nebo jak nenaletět podvodníkům. Tak vezměte svůj chytrý telefon, hotovost nechte doma a pojďte objevovat Prahu jinak....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405926/honest-guide-praha-YJ8-405926.jpg 4.821
Literatura česká, Pragensie, Turistický průvodce
Vydáno:, CooBoo

Kniha Honest Guide Praha

wercayk
včera

I jako Pražačka jsem si knihu velmi užila. :) Prvotně jsem ji koupila, abych kluky podpořila v jejich skvělé tvorbě v podobě "Honest Guide". Nakonec jsem byla překvapena, kolik míst v Praze neznám a kolik podniků bych měla ještě navštívit. :) A graficky je kniha opravdu krásně zpracovaná. Až si knihu pořádně užiju, tak ji mám v plánu poslat dál někomu dalšímu. Byla by škoda, kdyby zůstala ležet jen v mé knihovně.

pilulka
předevčírem

Prahu mam proslaplou, ale i tak jsem v pruvodci nasla spoustu mist, kterych jsem si ani nevsimla. Internetovy styl psani tomuto pruvodci jen zveda dalsi body. Diky za skvelou praci.

AdélkaÁďa

Dokonalá kniha, kterou určitě vyzkouším na vlastní kůži :)

JiříM

Tak jsem se vydání dočkal a bylo se na co těšit. Vtipné a trefné texty, na více či méně známá mista v Praze, prostě sedí. Určitě několik těch, pro mě neznámých míst, rád navštívím.

seburnaj

Bezva a skvělý dárek

girdi

Perfektní. Přesně tak milé, upřímné a zábavné, jak jsem čekala. Přečetla jsem během dvou snídaní a hned jsem měla chuť někam vyrazit a vyzkoušet, co kluci doporučují. Určitě se budu k jejich tipům pravidelně vracet a postupně objevovat Prahu jejich očima. Protože, ač se to nezdá, tak skvělých míst a dobrých tipů je v knize fakt spousty. A ty fotky s ilustracemi - bomba!

Vandina

Jedná se o stručného průvodce, publikaci přečtete za chvíli a pokud se rozhodnete o anglicky psanou verzi, je Jankovo podání Prahy “easy to read”.
Některá úžasná místa v Praze odhalena, ale většina stále utajena. ;)
Vím, je to pro turisty. Není to kniha určená primárně Pražanům. Nečetla bych ji, kdyby nebylo mé pracovní místo, které není komerční a nestojí o reklamu, součástí obsahu. To jsem se ale dozvěděla od turistů, ne od Janka. Kde bere právo zahrnout vybraná pražská zákoutí do své knihy a nezeptat se na souhlas lidí, kterých se pak dopad jeho práce bezprostředně týká? Je čestný? Asi ano.. zmiňuje to v knize celkem často. Ale jak řekl jeden moudrý muž: “A nač to mluvení, normální člověk nevytrubuje do světa, že miluje své rodiče, svou ženu, své děti. To se rozumí samo sebou.”
Vážím si toho, co dělá pro Prahu. Ale chce to i domýšlet, co dokáže způsobit přehršel turistů v místech, která to kapacitně nezvládají.
Kniha samotná má hezkou grafickou úpravu, provázejí ji zdařilé ilustrace a jako atraktivního průvodce Prahou ji doporučuji. Je plná milých detailů a najdete i šifrované vzkazy. :)
Neodpustím si upozornit na překlepy. V knihách je nevyhledávám, prostě bijí do očí. Nechápu, co je to za fenomén. V nových knihách se s ním setkávám až podezřele často. Prostě konzum. Všechno rychle, ať mě nikdo nepředběhne. A zítra znovu. :D :D

Autoři knihy

Janek Rubeš