Honest Guide Praha

Praha není jenom Hrad a Karlův most. Než ji začnete objevovat, poznejte její nástrahy. Ale pozor, tohle není průvodce popisující historii každé budovy či turistické procházky po památkách. Najdete tu naopak tipy, kde se dobře najíst a nezaplatit majlant, jaká místa vidět a necpat se přitom s davy nebo jak nenaletět podvodníkům. Tak vezměte svůj chytrý telefon, hotovost nechte doma a pojďte objevovat Prahu jinak....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405926/honest-guide-praha-YJ8-405926.jpg 4.679
Literatura česká, Pragensie, Turistický průvodce
Vydáno, CooBoo

Kniha Honest Guide Praha

pepap

Ctenarsky zadny zazitek, ale jako pruvodce "chill-out" mist v Praze me to bavilo.

Kate18

Zajímavě zpracovaný netradiční průvodce Prahou. Graficky je skvěle propracovaný, prolíná fotky a grafiku, nádhera. Co se týče tipů, spoustu míst jsem vůbec neznala a mám v plánu je rozhodně navštívit, alespoň pokud je najdu. Některá místa jsem znala i navštívila již předtím, ale tím spíš můžu souhlasit s autory, že to jsou opravdu pěkná místa.

evacerna18

V knížce je několik zajímavých míst, o kterých jsem doteď neslyšela, přestože v Praze žiji už několik let. Některé tipy mě nadchly a brzy se chystám vyrazit na výlet touhle neobjevenou Prahou :) Zároveň oceňuji i nápadité grafické zpracování.
Bohužel se mi nelíbilo, že se pomalu na každé druhé stránce kritizuje Karlův most, Hrad a trdelníky. Tyto věci prostě k Praze patří. Chápu, že je autoři do své knihy dát nechtěli, ale nemusejí je snad neustále hanit. Stejně tak se mi moc nelíbí, že drtivá většina tipů se týká hospod a restaurací. Myslím, že Praha (a tento průvodce) může nabídnout víc, než je levné pivo a nakládaný hermelín.
Každopádně si ale každý přijde alespoň trochu na své - já se chystám vyrazit do několika parků, najít R2D2 nebo zajít na bleší trhy. Jiní zase mohou ocenit právě bohatý seznam barů a hospůdek.
Pokud bych měla tohoto průvodce někomu doporučit, tak bych ho tak trochu paradoxně doporučila Pražákům. Ti díky němu mohou objevit úplně nová a zajímavá místa ve svém městě. Pokud ale jezdíte do Prahy jednou za deset let, tak se vykašlete na chilli bar nebo SAPU a běžte radši na Most a Hrad.

Pucimka

Zajímavý průvodce, který lze přečíst od začátku dokonce jako klasickou knihu a nudit se určitě nebudete. To, že ho ocení především pražáci je pravda. Otázkou je, proč by si ti kupovali místního průvodce. Ale nakonec proč ne, díky netradičnímu zpracování textu i obrazu to smysl dává. Jen škoda cílení především na mladé čtenáře. Za podobné netradiční tipy pro rodiče s dětmi bych byla ráda.

Dejf_ano

Super pruvodce !

Lily101

Po přečtení knihy se již nemohu dočkat, až do Prahy zase zavítám (mimopracovně) a budu moci místa v knize prozkoumat.

Na mně, jakožto osobu, která alkohol nepije (prostě jí nechutná), kniha obsahuje až moc míst, kde si člověk může dopřát pivo či víno, což moc neocením. Dále stojí za zmínku, že některá místa uvedená v knize byly hodně zmiňována v "Honest Guide" (opominu to, že jsem některé z nich znala a to nejsem Pražanem, protože to autorům k tíži v žádném případě být nemůže). Nejsem si ani moc jistá, zda některé tipy na kavárny či restaurace nejsou moc drahé (což tedy budu muset otestovat) a mám trochu obavy, aby kavárny v knize zmíněné byly všechny tak super, jak je uvedeno (asi jsem trošku skeptická v dnešní době influencerství, byť zrovna Honest Guide vcelku věřím s ohledem na to, co dělají). Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a cca od 10. tipu do 49. tipu jsem měla strach, že se mi kniha rozpadne v ruce (a to je ve výborném stavu). Asi mi i trochu vadil "marketingový tah" ohledně 50. tipu á la napiště nám jej sami a my z těch tipů třeba uděláme další knížku. Ocenila bych slovník, ale čekala jsem víc slov, než jen oněch 12. Za toto celkem uděluji 3,5 hvězdičky, přičemž po zralé úvaze zaohrouhluji na 3 (grafika byla místy moc povedená, ale to nemůžu zohlednit do hodnocení).

Briv

Praha byla a je moje srdcová záležitost i když bydlet bych tam nechtěla. O to víc si ji užívám, když tam přijedu. Vzhledem k tomu, že tam jezdím docela často, tak ráda hledám trochu jiná místa, než jsou v klasických průvodcích. Proto mě tato knížka docela zaujala. Je pravda, že hodně míst, o kterých autor píše, znám. Někdy k nim pomohla náhoda, někdy kolemjdoucí a jindy spolusedící - třeba v hospodě:). Knížka je psaná skvěle. Je vtipná, tipy jsou zajímavé a ilustrace mě hodně bavily. Určitě doporučuji.

Ales04

Super příručka