JanaDor JanaDor komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Autor prostě umí psát a nejvíc jsem vnímala pocity a vlastnosti hlavní dvojce, kamarádů a bratra. Dokázal vykreslit lásku v pozadí války velmi opravdově.
Záleží na povaze čtenáře, jak bude knihu vnímat. Moji patnáctiletou dceru nebavila. Myslím, že do této knihy musí dospět jako já.

13.01.2020 5 z 5

Divy světa Divy světa Giulia Lombard

Kniha je krásně zpracována. Je plná zajímavostí a neuvěřitelných věcí o nádherných místech a věřím, že spoustu dětí inspiruje k cestování. Jediné malé mínus je velikost knihy, je velká. Je velikosti atlasu a tímto je trochu nepraktická, ale to je hlavně můj problém. Pokud se děti chtějí dozvědět více o světě kolem nich, podpořte je i touto knihou. Je moc hezká.

04.01.2020 4 z 5

Uzení Uzení Jeremy Schmid

Kniha je hezky graficky zpracována a má pěkné fotografie na pevném kvalitním papíře. Dozvíte se jak udit, čím přikladat, co udit. Je tu opravdu vše pro začátečníky i pokročilé, kteří by si chtěli vyzkoušet něco nového.

04.01.2020 4 z 5

Malá Ema Malá Ema Zuzana Barilová

Kniha je určena pro první čtení. Krásné ilustrace Markéty Vydrové nás provázejí čtením na každé druhé straně. Také růžový nádech stránek dává knize krásnou grafickou úpravu. Věřím, že se do knihy zamiluje každá malá holčička, která má ráda zvířátka a růžovou. Kluci ji mohou číst taky, ale jak všichni víme, růžová se více libí holčičkám. Text je napsán jednoduše a poutavě. Celkově je kniha prostě hezká a milá. Povedla se.

04.01.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Kniha se výborně četla, postavy byly dobře vykresleny a bavila mě. Nina mi byla sympatická i přestože nevěděla, co ji baví. Sebastián si uvědomoval, že je protivný, ale nemohl si pomoc. Má tolik práce a jeho pekelně bolí noha, která ho omezuje v pohybu. A vykreslené prostředí Paříže je prostě kouzelné. Kdyby to šlo, hned bych se tam rozjela a prozkoumala místa jako Nina, i když ta se hlavně věnovala své cukrárně.
Doporučuji.

31.12.2019 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Autorka píše čtivě a použila originální téma. Uplatnila zde nadpřirozené síly a čarodějky, ale lehce. Tato kniha není jenom o tom, ale i o lidech, kteří jsou zfanatizování a v bežném životě na nich nic nepoznáte. Z představy, jak oběti umíraly se mi dělá zle pořád. Děsí mě to a to jak našli první oběť mi opravdu nedělalo dobře. Autorka skvěle vystihla tísnivou atmosféru případu.
Vraha bych sama neodhalila, takže myslím, že to není předvídatelné. Pokud chcete zkusit něco nového, neotřelého a zažít napětí i mrazení a vypátrat vraha, tak vzhůru do knihy.

31.12.2019 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Pokud se vám líbily Odstíny, tak se vám bude líbit i tato kniha – aspoň si to myslím. Má tu výhodu, že děj je v jedné knize a ne ve třech. Pro mě to bylo malinko rozvleklé, ale ještě se to dalo snést. Čtivost ji nelze odepřít. Děj byl málo uvěřitelný. Ale je to román, kde já počítám s předvídatelným koncem, tam se ani nic jiného nečeká, proto to čtu. Kdyby měla kniha o 100 stran méně, určitě by ji to prospělo.
Mínusem je také neuzavřenost vedlejších dějových linek.

15.12.2019 3 z 5

Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Ladislav Heryán

Moc se mi líbí autorovy názory i jeho výklady z Bible, které kniha obsahuje. V každé kapitole se věnuje nějaké osobě nebo události, připodobní to k nějakému úryvku z Písma, která zdánlivě nesouvisí s tím o čem začal, a pak se oklikou vrátí k tomu začátku, a vše to do sebe krásně zapadá. Chvílemi je čtení těžšího charakteru, vím, že se jsem něco úplně nepochopila, ale také vím, že se ke knize budu vracet a při druhém čtení, to zase uvidím a pochopím jinak.

07.12.2019 5 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Můžete tušit jak to asi dopadne, když je to romance. Ale je to moc pěkné. Není to přeslazené a po pomalejším rozjezdu na začátku knihy, mě druhá půlka uběhla jako voda. Sice mi to připadalo chvílemi zdlouhavé, že se pořád míjeli a přitom se měli rádi. Ale na začátku jsem to chápala. Taky bych nechtěla ublížit kamarádce, když je zamilovaná. Laurie mi byla moc sympatická. Je to hodná holka, která je chápavá, tolerantní a bere ohledy na své přátelé. Jako celek se mi to líbilo a ke čtení v předvánočním čase pro romantiky doporučuji.

02.12.2019 4 z 5

Vánoční pohádka Vánoční pohádka Daniela Krolupperová

Příběh je moc milý a klasický. Ukazuje na tradiční hodnoty jako dobro, laskavost, ale i důvtip a polepšení hříšníka. Hlavními postavami jsou děti a touha pomoci. Což k vánocům taky patří. Takže pokud hledáte nový typický vánoční příběh, tento je přesně pro vás.

30.11.2019 5 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Moc se mi líbilo líčení putování oveček. Některé hlášky byly vtipné a hlavně ovečky přes všechno remcání držely při sobě. Trochu méně se mi líbilo vylíčení místa narození miminka, kde dle vyprávění vebloudů byl velký mejdan a jarmark. To bylo trochu přitažené za vlasy, vzhledem k vánoční tématice.
Jako celek je příběh hezký. Neočekávejte vánoce se vším všudy, to příběh nemá. Ale kniha má podtitul trochu jiný vánoční příběh a to tomu odpovídá. Mě se to líbilo a myslím, že dětem bude taky.

29.11.2019 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Se zvědavostí jsem začala číst autorovou čtvrtou knihu o cestování v Evropě. Pro mě to byla přečtená jako jeho první kniha. Mile překvapil. Knihou jsem nadšená a už se těším, jak si postupně přečtu knihy i ty předešlé. Nejen, že píše na pohodu čtivě, ale má cit vyzdvihnout nenápadné události a vidět v nich hezké, velké věci. K tomu má příjemný smysl pro humor a umí ho do textu s vkusem zasadit. No prostě skvělé čtení.

26.11.2019 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Prostě a dobře, tuto knihu si musíte přečíst, abyste pochopili, proč jsem tak nadšená. Autorka skvěle smíchala beletrii, historické fakta a Hildegardiny myšlenky. Muselo jí to dát spoustu práce, aby se kniha přibližovala co nejvíce skutečnosti a byla čtivá nejen ukázkou života v době 12.stl., ale i myšlením, kdy církev hrála ve světě důležitou roli. Bohužel se jí zhostila z té špatné stránky a Hildegarda ji kritizovala ve všech směrech. Přečtěte si knihu a pochopíte.

19.11.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Z této knihy jsem nadšená. Je skvělá, čtivá, jsou zde úžasně vykreslené postavy a prostě je opravdu dobrá. Od autorky Petry Dvořákové jsem již četla knihu Dědina. Moc se mi líbila, ale Chirurg je ještě o stupínek nad ní. V jejích knihách jsou velmi dobře a hlavně opravdově charakterizovány postavy tak, že jsem se s nimi při čtení žila.

14.11.2019 5 z 5

Jóga po celý rok Jóga po celý rok Zuzana Klingrová

Celkově je kniha hezky graficky zpracováná na kvalitním papíře. Cviky jsou dobře a srozumitelně popsány. Hodně pomáhá foto k té dané pozici. Cvičitelka a zároveň autorka je mi sympatická. To vše je skvělé.
Méně mě zaujaly recepty, které jsou netypické pro naše prostředí. Nejsem si jistá, že mi budou chutnat a musela bych hodně ingrediencí dokoupit.
Většina knihy je věnována cvičení, dýchání a popisu, jak žít, aby nám bylo dobře.

13.11.2019 4 z 5

Příběh vážky Příběh vážky Monique Gray Smith

Kniha je plná moudrosti a poznání, ať v kladném čí záporném smyslu. Je čtivá a inspirativní. Je zároveň šokující. Je zde spousta jednoduchých rad, jak žít. Tím, že je to dle autorčina životního příběhu, je to velmi intenzivní a na mě to zapůsobilo až do samého srdce. Doporučuji všem.

11.11.2019 5 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

K romantice patří jiskření mezi hlavní dvojicí. Je to umění ji vykreslit tak, aby čtenář cítil, že se mezi nimi děje něco krásného. A to mi právě u této knihy chybí.
Je to hezký, zajimavý příběh, dalo by se říct z jiného světa – a to filmového. Bavilo mě to číst, ale k dokonalosti mi chyběla ta pomyslná třešinka na dortu ve formě vykreslené chemie mezi hlavním párem. Bylo to v tomto směru mdlé.

08.11.2019 3 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Musím říct, že oba hrdinové jsou sympatičtí. Jaké vystupuje jako pravý ochránce a muž snů. Cami je krásná, milá, zábavná a citlivá. Vzájemně to mezi nimi hezky jiskří a erotické scény jsou prostě normálně erotické. Někdy mi lezlo trochu na nervy opakování slov v myšlenkách Jakea. Ale budiž je to chlap…. :)
Od knihy jsem očekávala přesně to, co jsem dostala. Čtivá romantika, lehká erotika, hezký konec, jednoduchý příběh muže, který ochrání ženu a ona mu na oplátku pomůže zvládnout a vyrovnat se s minulostí.

28.10.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Mám ráda více romány, ale také si četbu zpestřím detektivkou. Skombinovat románovou detektivku pro mě je výborné, a já si knihu užila. Možná se někomu může zdát kniha obšírná, rozsáhlá, zbytečně rozvleklá. Ale mě plně vyhovovala. Bavilo mě číst o soukromí dvou hlavních hrdinů, kde se upevňuje přátelství v možná něco víc. I část věnována případu zločinu z vysoké společnosti v Londýně, kdy jsem se někdy trochu ztrácela ve jménech, protože případ byl malinko překombinovaný. Autorce musím uznat, že v závěru vše dávalo smysl. Přesto všechno mě to prostě bavilo.

24.10.2019 5 z 5

Barvy času Barvy času Dan Jones

Kniha je provedena kvalitně na pevném papíře a na 432.stranách mapuje sto let světových dějin ojedinělým pestrým a vzrušujícím způsobem. Při čtení anotace jsem měla tušení, že to bude výjmečná kniha a má intuice měla pravdu.
Troufám si říct, že tyto dějiny v barvách udělají radost, každému čtenáři, který miluje knihy.

13.10.2019 5 z 5