JanaDor JanaDor komentáře u knih

Kdo ukradl zelí? Kdo ukradl zelí? Stanislava Reschová

Písmena v knize jsou větší a mají řádky dále od sebe, aby se lépe četly. Každá druhá strana obsahuje k tématu moc milé a hezké ilustrace Venduly Hegerové.
Myslím, že malí čtenáři hlavně ocení, že v závěru každé kapitoly je úkol pro ně. Mají třeba spojit stopy zvířatek nebo seřadit obrázky. Prostě kniha žije se čtenářem, který to jistě ocení a rád se bude ke knize vracet. Myslím, že je to skvělá kniha pro malé děti.

21.09.2020 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Pokud máte chuť na něco ze života, aby vás kniha lehce pobavila, ale i něco dala k zamyšlení, tak je tato kniha pro vás. Je psána lehkou rukou a příjemně se čte. Je to takové knižní osvěžení na vážnější téma, co se děje po smrti. Ale přitom je to dobře promyšlený příběh, kdy jsem se jako čtenář zamyslela nad myšlenkou na téma sebevraždy.

19.09.2020 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Na začátku mi to přišlo hodně faktické, takové neosobní. Dozvěděla jsme se z jaké rodiny hlavní dvojce pocházela, jaká byla situace před válkou a s čím vcházeli do války. Když se začal rozvíjet samotný příběh během pobytu v koncentračním táboře, tak mě kniha tak moc vtáhla do děje, že jsem si chvílemi musela dát od ní oddych a vyloženě rozdýchat některé scény. Na mě byly hodně brutální, ale chápu, že to tak prostě bylo.

17.09.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Příběh byl čtivý, lehce napínavý, záhadný a nepřišla jsem na to, kdo je vrah. Hlavně mě bavil číst. Zde jsem ocenila skvěle vykreslení postav a správně popsanou atmosféru poklidného venkova, kde si každý uvnitř sebe drží nějaké tajemství.
Knihu vřele doporučuji všem, koho zaujala. Musíte brát v úvahu, že je to poklidný, ale pestrý detektivní román.

29.08.2020 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Na styl knihy jsem si musela na začátku zvykat. Jsou to přepsána slova Katky do písemné podoby. Tím je to více autentické a mám pocit, že mi svůj příběh vypraví Katka osobně, což vlastně i tak je. Ale mluví nespisovně, často se opakují slova a někdy to své téma jede pořád do kola. Místy mi už lezla na nervy. Ale to je můj osobní pocit. Tolik šancí dostala a všechny promarnila. Proto je to skvělý příklad, co dokáži udělat drogy s člověkem.

04.08.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Četlo se mi to dobře, autorka si ponechala svůj styl, ale hlavní hrdinka…..
Autorka psychologicky postavy velmi dobře vykreslila. Věřím, že takoví lidé jsou i v reálné podobě, ale šíleně, opravdu síleně mi lezly na nervy. Takže znovu knihu nebudu číst ani omylem. Zdali mi něco dala? Určitě uvedomění, jak se nechovat a neubližovat lidem kolem sebe, které mám ráda.

28.07.2020 3 z 5

Proč je mámě všechno u ***! Proč je mámě všechno u ***! Gill Sims

Vůbec to nebylo špatné čtení. Na odreagování to bylo fajn. Někdy se autorka zbytečně rozepisovala v myšlenkách hrdinky Ellen, ale místy to bylo opravdu vtipné a Ellen mi byla sympatická.

18.07.2020 4 z 5

Síla nevysloveného Síla nevysloveného Peter Pöthe

Kniha na mě velmi zapůsobila a dalo by se říct, že jsem ji hodně prožívala. Je mi líto jak moc jsou některé děti nepochopeny okolím a díky Bohu za takové odborníky jako je autor. Opravdu se to děje a myslím, že hodně lidem otevře oči, aby se dívaly jinak na zlobivé dětí. Co za tím stojí? Vše má své příčiny.
Kniha se velmi dobře četla a je to úžasné náhlednutí pod pokličku psychoterapie v přímém přenosu. Pro odborníky i laiky je velkým přínosem. Vřele doporučuji.

16.07.2020 5 z 5

Krása noci Krása noci Nina George

Kniha má spoustu otázek i odpovědí. Je velmi intimně otevřená ohledně vztahů. Je napsána vznešeně až poeticky, takže někdy trvalo než jsem pochopila, kde autorka míří. Ale nelze popřít jisté kouzlo, které jsem pociťovala z knihy, když se Claire odprostila od předsudků a hlavně u moře byla sama sebou. Jsou zde i momenty překvapení. Claire se vrací svými činy do dospívání, kdy vztah díky předsudkům nedokončila. Nyní si to může prožít a tuto kapitolu v sobě uzavřít. Je to o poznání sama sebe a uvědomění, co doopravdy chci od života, ať ve vztazích či v práci.

03.07.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Heather je jiná hrdinka, než na jakou jsem zvyklá. Je otevřená a upřímná, vše řekne. Což je příjemné a osvěžující. Někdy jsem ji až obdivovala. To bych teda já osobně nikdy na plnou pusu neřekla. Vede to i k různým úsměvným trapasům.
Celkově to byl čtivý oddychový román, kdy jsem trochu postrádala více takového toho jiskření mezi hlavní dvojcí. Na léto ideální čtení pro romantiky.

28.06.2020 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Kniha se dobře četla, líbilo se mi to, až na hlavní hrdinku, která se ke konci chovala tak trochu zmateně, ale jinak moc pěkná romantika.

26.06.2020 4 z 5

Čest ničemy Čest ničemy Christi Caldwell

Je to romantická pohádka, a hezká. Konec je trochu nepřirozený, ale nepřeslazený. To od knihy tohoto typu očekávám. Udělala mi radost, takže účel splněn.

26.06.2020 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Guy Gilbert

Celkově znám kolem sebe spoustu lidí, kteří by měli odpustit svým blízkým, ale když jim to navrhnu, tak se hodně rozčílí. Takže nejspíš tuto knihu budu darovat svým blízkým. Téma je to náročné, ale autorem je dobře zpracováno. Takže doporučuji tuto knihu na každý noční stolek.

20.06.2020 5 z 5

Nová životní kapitola Amy B. Nová životní kapitola Amy B. Kelly Harms

Kniha skvěle vystihla pocity milované mámy a svobodné ženy.
Vtipně popisuje svou proměnu z uštvané matky v ženu, která se chce líbit a užívá si to. Perfektně ukázala, co mnohým ženám chybí. Čas pro sebe.
Kniha se výborně četla, bavila mě a obsahovala vše, co mám ráda. Rodinu, děti, zamilovanost k muži, přátelství, lásku ke knihám a uvědomění, co je opravdu důležité. Vřele knihu doporučuji pro chvíle pohody.

20.06.2020 4 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Kniha je čtivá, je vášnivá, ale také je dějově klidná a nic extra se tam neděje. Pro dokreslení předešlého dílu je hezká, ale nic nového nečekejte.

14.06.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Kniha byla neuvěřitelně čtivá. Přečetla jsem ji za jeden večer. Líbilo se mi, že je Tara nejen hezká, ale i vtipná. Sice trochu slepá, protože se neuvědomovala kolik věcí pro ni Parker dělá, a jak moc dobře ji za tu dobu zná. Ale skvěle se to doplňovalo a mělo to šmrnc. Erotika je až v druhé půlce a není to nijak přehnané. Na svůj žánr je to velmi povedená kniha.

30.05.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Celkově kniha navozuje letní atmosféru. Romantika je zde jemná a spíše jsou zde rozebírány vztahy na jachtě. Kniha se moc dobře četla a já ji moc ráda doporučuji.

30.05.2020 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Knihu jsem přečetla jedním dechem za dva dny. Kdybych nemusela do práce, tak i za jeden den a noc. Úžasně jsem se při ní bavila. Hlavní postavy mi byly sympatické a perfektně to mezi nimi jiskřilo. Na to, že je to erotický román, tak příběh byl dobrý a erotika vkusně zapadala do scén a nebylo jí moc. Působilo to na mě přirozeně, vtipně a normálně. Nebyla jsem si jistá, zdali mužská postava slavného herce Cola nebude namyšlená, ale nene. Jeho světáckost vyvažovala obyčejná žena Summer, které dělá největší radost vařit, lenošit doma a užívat si domácí pohody. Ale pozor, není to žádná domácí puťka. Umí si stát za svým názorem a nedá se zblbnout pozlátkem peněz či slávy.

21.05.2020 5 z 5

Třinácté komnaty dětské duše Třinácté komnaty dětské duše Violet Oaklander

Dle mého je to terapie, kde je výsledkem vyrovnaný člověk. A můžu vám říct, že dle této knihy to funguje. Je skvělá. Díky ní se na různé „nenormální“ projevy dětí dívám jinýma očima. Dala mi hodně podnětů, proč se děti mohou chovat tak, jak se chovají. Je určena pro dospělé, aby pochopili děti i sami sebe. Když se třeba v dětství ztratili na cestě sebeobjevování.
Violet není autorkou ani jedné z popisovaných metod, ale používá je velmi orginálně a tvořivě. Mluví k dětem jednoduše a přímo. Způsobem, kterým bychom asi všichni chtěli od svého okolí, ale málokdy se ho dočkáme.
První vydání této knihy bylo v roce 1978 a je úžasné, že tyto poznatky se dají výborně použít i o 40 let později a to dnes, v této době. Kniha není vyloženě odborná, takže se čte dobře i čtenáři, který nemá vzdělání v oboru psychologie.

19.05.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Autorka vždy popíše jedno místo, které navštívila. Někdy je to heslovité, někdy se více rozepíše. Někdy se soustředí na určité téma. A někdy je to tajemně osobní. Někdy jsem to pochopila a někdy ne. Ale vůbec mi to nevadilo. Mezi navštívenými zeměmi jsou kapitoly na téma láska. Sdílí své pocity o životě, o partnerovi, o rodině. Líbí se mi její vyjadřování. Nejsou to velké slova, ale význam je hluboký. Taktéž se mi líbí, že si na nic nehraje. Konečně čtu, že na cestách je někomu blbě.

13.05.2020 5 z 5