Kdo ukradl zelí?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zajíc Čiperka bydlí u lesa a má moc rád zelí. Jednou v noci mu ale kdosi všechny zelné hlávky ze zahrádky ukradne. Byl to někdo z kančí rodiny Janečkových, zajíc Forejt, popletený lišák Smolař nebo někdo úplně jiný? Každá kapitola příběhu je obohacena o úkol založený na detektivním pátrání. Děti určují zvířecí stopy, hledají cestu v bludišti, sestavují obrázky dle dějové posloupnosti atd.Příběh obecně děti vede k všímavosti, kontextovému čtení a logickému uvažování. Pro děti 4–6 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444168/big_kdo-ukradl-zeli-TPA-444168.png 4.312
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Kdo ukradl zelí?

SonaH
22. září

Dcera (8) se i nasmála a příběh ji zajímal až do konce. Vtipné, milé, logické a s pěknými úkoly za každou kapitolou. Opravdu pěkná detektivka pro nejmenší. Doporučujeme!

hermína14
27. března

Vtipné, bláznivé, místy poetické i hloubavé. Taková pohádka určitě může v počátcích navnadit a ukázat, že čtení je kouzelná, strhující a návyková záležitost.


hojchna
14. ledna

Detektivka pro děti, na konci každé kapitoly úkol.. bavila nás.

efka.saf
05.12.2020

Ale jo, proč ne! Detektivka pro nejmenší čtenáře se zajímavou zápletkou a ještě koncem ve stylu "a žili šťastně až do smrti" :). A k tomu mají děti na koncích kapitol i drobné úkoly, což je skvělé především při čtení doma. I ilustrace odpovídají charakteru knihy, takže jako celek moc hezké. Malé děti jistě tuto knihu ocení.

JanaDor
21.09.2020

Písmena v knize jsou větší a mají řádky dále od sebe, aby se lépe četly. Každá druhá strana obsahuje k tématu moc milé a hezké ilustrace Venduly Hegerové.
Myslím, že malí čtenáři hlavně ocení, že v závěru každé kapitoly je úkol pro ně. Mají třeba spojit stopy zvířatek nebo seřadit obrázky. Prostě kniha žije se čtenářem, který to jistě ocení a rád se bude ke knize vracet. Myslím, že je to skvělá kniha pro malé děti.

maminkoutek
05.08.2020

Pátrací příběh pro malé detektivy. Na konci každé kapitoly jsou přichystány také zábavné úkoly. Vhodné pro předškoláky i mladší školáky.

bookcase
12.07.2020

Veselé a vtipné čtení pro malé školáky i předškoláky se spoustou hádanek.