Kdo ukradl zelí?

Kdo ukradl zelí? https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444168/bmid_kdo-ukradl-zeli-TPA-444168.png 4 19 9

Zajíc Čiperka bydlí u lesa a má moc rád zelí. Jednou v noci mu ale kdosi všechny zelné hlávky ze zahrádky ukradne. Byl to někdo z kančí rodiny Janečkových, zajíc Forejt, popletený lišák Smolař nebo někdo úplně jiný? Každá kapitola příběhu je obohacena o úkol založený na detektivním pátrání. Děti určují zvířecí stopy, hledají cestu v bludišti, sestavují obrázky dle dějové posloupnosti atd.Příběh obecně děti vede k všímavosti, kontextovému čtení a logickému uvažování. Pro děti 4–6 let.... celý text

janinca
07.04.2022 5 z 5

Detektivní příběh pro děti s ilustracemi naší oblíbené Venduly Hegerové. Se školkovými dětmi jsme si ji moc užili.

Kopretina
26.12.2021 5 z 5

Pěkné, vtipné, interaktivní.

SonaH
22.09.2021 5 z 5

Dcera (8) se i nasmála a příběh ji zajímal až do konce. Vtipné, milé, logické a s pěknými úkoly za každou kapitolou. Opravdu pěkná detektivka pro nejmenší. Doporučujeme!

hermína14
27.03.2021 5 z 5

Vtipné, bláznivé, místy poetické i hloubavé. Taková pohádka určitě může v počátcích navnadit a ukázat, že čtení je kouzelná, strhující a návyková záležitost.

hojchna
14.01.2021 5 z 5

Detektivka pro děti, na konci každé kapitoly úkol.. bavila nás.

efka.saf
05.12.2020 4 z 5

Ale jo, proč ne! Detektivka pro nejmenší čtenáře se zajímavou zápletkou a ještě koncem ve stylu "a žili šťastně až do smrti" :). A k tomu mají děti na koncích kapitol i drobné úkoly, což je skvělé především při čtení doma. I ilustrace odpovídají charakteru knihy, takže jako celek moc hezké. Malé děti jistě tuto knihu ocení.

JanaDor
21.09.2020 5 z 5

Písmena v knize jsou větší a mají řádky dále od sebe, aby se lépe četly. Každá druhá strana obsahuje k tématu moc milé a hezké ilustrace Venduly Hegerové.
Myslím, že malí čtenáři hlavně ocení, že v závěru každé kapitoly je úkol pro ně. Mají třeba spojit stopy zvířatek nebo seřadit obrázky. Prostě kniha žije se čtenářem, který to jistě ocení a rád se bude ke knize vracet. Myslím, že je to skvělá kniha pro malé děti.

maminkoutek
05.08.2020 5 z 5

Pátrací příběh pro malé detektivy. Na konci každé kapitoly jsou přichystány také zábavné úkoly. Vhodné pro předškoláky i mladší školáky.

bookcase
12.07.2020 5 z 5

Veselé a vtipné čtení pro malé školáky i předškoláky se spoustou hádanek.