Barvy času

Barvy času https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422087/bmid_barvy-casu-uSM-422087.jpg 5 7 1

Výjimečná a v současné knižní produkci ojedinělá publikace Barvy času pokrývá více než 100 let světových dějin: od vlády královny Viktorie a americké občanské války až ke kubánské krizi a počátkům kosmického věku. Zaznamenává vzestup a pád impérií, vědecké objevy, průmyslový vývoj, umění, tragédie válek, politiku míru a životy mužů a žen, kteří tvořili dějiny. Bohatě ilustrovaná kniha je společným dílem renomovaného britského historika Dana Jonese, autora bestsellerů žebříčku The New York Times, a talentované brazilské umělkyně Mariny Amaralové. Ta na základě unikátních fotografií vytvořila 200 úchvatných obrazů, které přivedla k životu s pomocí digitálního kolorování. Dan Jones ke každému z nich napsal poutavý text, který jej zasazuje do historického kontextu. Vznikl tak živoucí celistvý obraz světa, v němž dnes žijeme.... celý text

Literatura naučná , Obrazové publikace , Historie

Vydáno: , Jota

The Colour of Time

JanaDor
13.10.2019 5 z 5

Kniha je provedena kvalitně na pevném papíře a na 432.stranách mapuje sto let světových dějin ojedinělým pestrým a vzrušujícím způsobem. Při čtení anotace jsem měla tušení, že to bude výjmečná kniha a má intuice měla pravdu.
Troufám si říct, že tyto dějiny v barvách udělají radost, každému čtenáři, který miluje knihy.

Autoři knihy

Dan Jones