Jóga po celý rok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je souborem zkušeností, které autorka nasbírala na své cestě jogínským životem. Zuzka Klingrová se nezabývá jen cvičením samotným, jejím východiskem je tantra jóga, kde nejde jen o asánovou praxi, dechové techniky a jogínské tradice, ale i o astrologii, mystické učení a ajurvédu. Právě ajurvédě je zde věnována rozsáhlá kapitola, ve které jsou popsány základy tohoto tradičního systému léčby. Většina z těch, kteří s praktikováním jógy začnou, téměř okamžitě cítí její účinky na fyzickém těle. Víme však, že zde cesta nekončí, ale teprve začíná. Otevírají se nám dveře hlubšího poznání, porozumění sobě samým. Autorka v kapitole Jak žít jogínský život v moderní době popisuje, co se skutečně skrývá za jógovými pozicemi. Vychází ze starých jógových textů – například Pataňdžaliho Jóga sútry. Další část knihy je věnována domácí jógové praxi. Autorka zde radí, jak si najít pro sebe ten nejlepší způsob cvičení, jak poznat správného učitele jógy a jak a co cvičit doma. Jednotlivé pozice jsou zde detailně popsány a dokumentovány fotografiemi. Celá kapitolka je věnována využití jógy a ajurvédy při cestování – jak nám mohou pomoci, abychom si poznávání světa ještě více vychutnali. Jádro knížky pak tvoří kapitolky věnované jednotlivým ročním obdobím, kde autorka rozepisuje co cvičit a jíst a pít na jaře, v létě, na podzim či v zimě v souvislosti s tím, jak se mění fungování našeho těla během roku. Pozice vhodné pro jednotlivé roční období jsou doplněny popisy a fotografiemi. Nechybí zde ani lákavé recepty na harmonizující pokrmy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421455/joga-po-cely-rok-c4r-421455.jpg 4.218
Žánr
Literatura naučná, Sport, Zdraví
Vydáno, CPress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jóga po celý rok

Přidat komentář
SanyRose
25.01.2020

Moc se mi líbí, základy praxe jogy v životě doplněná o krásné fotky, obrázky a mandaly.

Cihalik
20.01.2020

Skvělá knížka shrnující základy jógového života, asány i sestavy vhodné pro jednotlivá období roku. Popisy asán včetně stupňů obtížnosti a upozornění na časté chyby.


JanaDor
13.11.2019

Celkově je kniha hezky graficky zpracováná na kvalitním papíře. Cviky jsou dobře a srozumitelně popsány. Hodně pomáhá foto k té dané pozici. Cvičitelka a zároveň autorka je mi sympatická. To vše je skvělé.
Méně mě zaujaly recepty, které jsou netypické pro naše prostředí. Nejsem si jistá, že mi budou chutnat a musela bych hodně ingrediencí dokoupit.
Většina knihy je věnována cvičení, dýchání a popisu, jak žít, aby nám bylo dobře.

Doporučujeme

Jez a běhej
Jez a běhej

Štítky

jóga

Autor a jeho další knihy

Kniha Jóga po celý rok je v

Právě čtených4x
Přečtených28x
Čtenářské výzvě11x
Doporučených1x
Knihotéce22x
Chystám se číst32x
Chci si koupit11x