Jóga po celý rok

Kniha je souborem zkušeností, které autorka nasbírala na své cestě jogínským životem. Zuzka Klingrová se nezabývá jen cvičením samotným, jejím východiskem je tantra jóga, kde nejde jen o asánovou praxi, dechové techniky a jogínské tradice, ale i o astrologii, mystické učení a ajurvédu. Právě ajurvédě je zde věnována rozsáhlá kapitola, ve které jsou popsány základy tohoto tradičního systému léčby. Většina z těch, kteří s praktikováním jógy začnou, téměř okamžitě cítí její účinky na fyzickém těle. Víme však, že zde cesta nekončí, ale teprve začíná. Otevírají se nám dveře hlubšího poznání, porozumění sobě samým. Autorka v kapitole Jak žít jogínský život v moderní době popisuje, co se skutečně skrývá za jógovými pozicemi. Vychází ze starých jógových textů – například Pataňdžaliho Jóga sútry. Další část knihy je věnována domácí jógové praxi. Autorka zde radí, jak si najít pro sebe ten nejlepší způsob cvičení, jak poznat správného učitele jógy a jak a co cvičit doma. Jednotlivé pozice jsou zde detailně popsány a dokumentovány fotografiemi. Celá kapitolka je věnována využití jógy a ajurvédy při cestování – jak nám mohou pomoci, abychom si poznávání světa ještě více vychutnali. Jádro knížky pak tvoří kapitolky věnované jednotlivým ročním obdobím, kde autorka rozepisuje co cvičit a jíst a pít na jaře, v létě, na podzim či v zimě v souvislosti s tím, jak se mění fungování našeho těla během roku. Pozice vhodné pro jednotlivé roční období jsou doplněny popisy a fotografiemi. Nechybí zde ani lákavé recepty na harmonizující pokrmy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421455/joga-po-cely-rok-c4r-421455.jpg 4.218
Literatura naučná, Sport, Zdraví
Vydáno, CPress

Kniha Jóga po celý rok

SanyRose
25.01.2020

Moc se mi líbí, základy praxe jogy v životě doplněná o krásné fotky, obrázky a mandaly.

Cihalik
20.01.2020

Skvělá knížka shrnující základy jógového života, asány i sestavy vhodné pro jednotlivá období roku. Popisy asán včetně stupňů obtížnosti a upozornění na časté chyby.

JanaDor
13.11.2019

Celkově je kniha hezky graficky zpracováná na kvalitním papíře. Cviky jsou dobře a srozumitelně popsány. Hodně pomáhá foto k té dané pozici. Cvičitelka a zároveň autorka je mi sympatická. To vše je skvělé.
Méně mě zaujaly recepty, které jsou netypické pro naše prostředí. Nejsem si jistá, že mi budou chutnat a musela bych hodně ingrediencí dokoupit.
Většina knihy je věnována cvičení, dýchání a popisu, jak žít, aby nám bylo dobře.

Jez a běhej
Jez a běhej

jóga

Kniha Jóga po celý rok je v

Právě čtených4x