Příběh vážky

Tilly je napůl indiánka a napůl Skotka a žije s rodiči a sestrou v malém kanadském městě. Po rozchodu rodičů na čas propadne alkoholu. Naštěstí se může opřít o několik silných žen, které jsou součástí jejího života – o svou moudrou babičku či o chápavou učitelku, a postupně nachází východisko z neradostné existence ve zvláštním terapeutickém centru, které využívá postupy založené na indiánské léčitelské tradici – hluboké vnímání přírody, pobyty v potní chýši, hojivé rituály. Po náročném hledání identity se jí podaří opět navázat kontakt s téměř zapomenutými indiánskými kořeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421769/big_pribeh-vazky-GHZ-421769.png 4.134

Kniha Příběh vážky

RendyaDav

Silný příběh o mladé ženě napůl indiánka a napůl Skotka , která propadne jako hodně mladá alkoholu. Součásti jejího života je naštěstí několik silných žen - moudrá babička, chápající učitelka, které jsou jí oporou. Nachází pomoc v terapeutickém centru , kde se využívají postupy založené na indiánské tradici návratu k přírodě. Po náročné terapii nachází svoji identitu a kořeny. A začne pracovat jako terapeutka.

Catrin05

Skvělá kniha, doporučuji. Hledání kořenů.

karol.cadex
06.09.2020

Rozhodně Tilly nepřeji nic zlého nebo špatného a to, čím si prošla mě moc mrzí a jsem ráda, že našla svou identitu... Ale ta kniha neměla vůbec žádný drajv. Nic. Pustoprázdno.
Četla jsem dost knih a viděla i dost snímků týkajících se původních obyvatel Ameriky a tady jsem necítila nic z jejich vykořeněnosti, z jejich zoufalství a ztracenosti, kterou i v dnešní době potomci Indiánů oplývají, jsou závislí, jsou v depresích, nemohou se najít a společnost na ně kálí.
Hrozně špatně uchopený příběh, což je mi vzhledem k tématu líto.

Děvizna
19.08.2020

Velmi uvěřitelné vyprávění ze současnosti. O vykořeněnosti prvních národů, o jejich traumatech, o léčivé Cestě zpět ke svému lidu, ke svým Předkům a jejich způsobu života skrze znovupoznávání tradičního učení, rituálů, obřadů. Také o přátelství a sušenkových lidech, o každodenní vděčnosti....
"Všichni mí příbuzní."

pajaroh
14.08.2020

Mám ráda příběhy kanadských indiánů - knihy jako Pobřeží seskvečů, Dcery měděné ženy, Slyšel jsem sovu zavolat své jméno... - vyznačují se stručnějším, úderným stylem, hloubkou slova a silným poselstvím. Stejně tak tomu je v Příběhu vážky, jen je povídání ke konci knihy uspěchané a působí osekaným dojmem, což ji malinko ubírá na síle. Ale pokud vás zajímá tématika indiánské filozofie, určitě si knihu přečtěte.

Abia
27.05.2020

Moc milá kniha, ve které každého osloví to, co právě hledá a potřebuje.

Kubamarš
16.04.2020

Na Indiány myslívám přibližně tak často jako na holokaust, hlavně u filmů s podobnou tématikou (nemyslím Vinetua). Čas od času přinesou něco i média, naposled snad Radiožurnál o americkém bezpráví páchaném na indiánských ženách. A tak je pro mě pojivo příběhu, vykořeněnost Indiánů v Kanadě, pokusy o jejich integraci do většinové společnosti a s nimi související státní odebírání dětí indiánským rodinám a jejich předčasný transport do internátních škol, velmi cenné. Rovněž tak příběh Tilly. Její zmrtvýchvstání ze dna alkoholismu a cesta k sobě, ke svým duchovním kořenům skrze indiánskou přírodní terapii. Příběh americký, tedy vítězný; končící svatbou, narozením dvojčat a prací terapeutky pořádající workshopy po celé Kanadě. A souhlasím s předřečníky - příběh silný a autentický, skutečností inspirovaný a naši skutečnost inspirující.

Hanisek
28.03.2020

Velmi silná kniha o boji s alkoholem. Mladá žena propadne alkoholu a ztrácí sama sebe. Sílu postavit se svým démonům, jí pomůže znovu objevení svých kořenů. Je zde spousta sílí a poselství. Tato kniha patří k těm na které jen tak nezapomenete.