JanaDor JanaDor komentáře u knih

Barvy času Barvy času Dan Jones

Kniha je provedena kvalitně na pevném papíře a na 432.stranách mapuje sto let světových dějin ojedinělým pestrým a vzrušujícím způsobem. Při čtení anotace jsem měla tušení, že to bude výjmečná kniha a má intuice měla pravdu.
Troufám si říct, že tyto dějiny v barvách udělají radost, každému čtenáři, který miluje knihy.

13.10.2019 5 z 5

Upečeno s láskou: Kváskový chléb a pečivo Upečeno s láskou: Kváskový chléb a pečivo Iva Trhoňová

Kniha Upečeno s láskou je krásně a kvalitně graficky i obsahově zpracována. Je jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé pekaře. Je zde spousta zajimavých receptů, které doprovazí lákávé fotografie upečených výrobků. Kniha vybízí nejen k pečení, ale i k listování.

07.10.2019 5 z 5

Deset poselství vašich andělů: Andělská sdělení, která zcela změní vaše pochopení a vnímání života Deset poselství vašich andělů: Andělská sdělení, která zcela změní vaše pochopení a vnímání života Doreen Virtue

Každá kapitola je zajimavá. Je tu hromada témat k zamyšlení a je jen na nás se do toho pustit a zkusit se prokopat k jádru problému, které nás třeba trápí. Je to o tom žít v přítomnosti, v lásce, komunikovat, takový základ, který vám řekne každý psycholog.
Je to moc hezké, pravdivé a někdy těžší čtení. Možná stačí po chvilkách, dávkovat si to před spaním, když máme náladu a přemýšlet o tom.
Je to malá kniha o velkých věcech a vyplatí se přečíst. Ani já jsem ji nečetla najednou, nemohla jsem se soustředit na více věcí. Když se mi to hezky rozložilo v hlavě, měla jsem chuť číst dál. Takže je fajn ji mít po ruce a sem tam do ní nahlédnout.

07.10.2019 5 z 5

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

Tato kniha se řadí do romantické fantasy a zaujala mě, že je psána českou autorkou. U mě převládá romantika, takže když mám doma nějakou knihu tohoto žánru, vždy to střídám po předešlé těžší četbě.
Tuto knihu doporučuji opravdu hlavně cílové skupině, protože mě moc nebavila. Je to dívčí román a styl byl pro mě více kostrbatý. Oceňuji autorčinu fantazii a vyobrazení hlavní postavy, která mi byla nesympatická, ale dobře prokreslena.

05.10.2019 3 z 5

Průzkumník Žárovka Průzkumník Žárovka Pavla Etrychová

Kniha je opravdu plná nápadů, hádanek a vystřihovánek. Textu je tam tak akorát, abychom se seznámili s dalšími obyvateli domu a poznali čemu se věnují. Celá kniha je na tvrdém papíře. S knihou si můžeme číst, hrát, vystřihovat a lepit. Hodí se pro zimní večery a tedy nastal pro ni čas. Líbí se mi a dětem taky.

04.10.2019 4 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Autor pomocí různých zdrojů, co nejpřesněji přiblížil osud dvou lidí během války. Gustav si psal tajně deník, takže to pomáhalo upřesnit data a místa.
Kniha je napsána vypravěčským stylem s fakty, takže když pomineme obsah, četla se dobře. Jenomže oddělit mi to nešlo. Obsah se stylem je propojen, a tak jsem si musela dělat přestávky od knihy, abych strávila, co se v ní dělo. V závěru knihy jsou poznámky, kde jsou uvedeny zdroje událostí z každé kapitoly.
Doporučuju přečíst všem. Je to jen kapka v moři tragédie, která se nedávno děla v Evropě, a je naší poviností si ji připomínat.

30.09.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

S touto knihou jsem strávila skoro celou sobotu a nelituji. Byla to pro mě báječná společnost. Bavilo mě čtení, hlavní postavy mi byly sympatické, příběh byl originální a dokonce se zde našlo poučení ve dvou případech.
Tiffy byla správně, ale mile praštěná a Leon měl svůj jakoby suchý humor a obě postavy se originálně doplňovaly. Je to romantika jak vyšitá, ale moc mile hřejivá, která potěší a pobaví.

22.09.2019 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Román se moc dobře čte. Je fascinující, jak jiný svět se mi před očima otevřel. Autorka podrobně líčí tradice a zvyky tehdejší doby, do které zahrňuje tajné ženské písmo, které provází přátelství Lilie a Sněžného kvítku. Hlavní hrdinky mi nebyly sympatické, celkově se mi ta doba jako ženě nelíbila. Ale přesto mě příběh uhranul a já ho se zájmem četla každý večer, protože je neuvěřitelné, jak se někde jinde žilo a jak může být kultura jiná od té naší evropské. Není to o lásce, ale o životě jedné ženy a jejím přátelství k jiné ženě v Číně, kdy žena něco málo znamenala, pokud porodila syna. Jinak byla nic.

13.09.2019 5 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Knihy tohoto autora mám ráda. Vyznačují se čtivostí, zajimavým příběhem a také vím, že na mě čeká hodně překvapení. Ne jinak to bylo i v této knize, i když některé události mi připadaly málo pravděpodobné, hlavně dění kolem Anny, která zažila opravdu něco hrozného a dokázala se dle mého s tím velmi neuvěřitelně dobře vyrovnat.

02.09.2019 4 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Hlavní hrdinka třicetiletá Polly mi byla nesympatická. Velmi se na začátku podceňuje, shazuje a některé situace byly trapné, ne veselé – jak to asi mělo vyznít. V druhé třetině knihy se to trochu rozjelo a od půlky mě to začalo i bavit. Konec byl moc pěkný.

28.08.2019 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Celá kniha se odehrává v uzavřené společnosti mlýna, a tak jsem se dobře zorientovala v postavách. Opět je Josefína vtipně sarkastická a příběh čtivý. V předešlých dílech se děj stejně točil jak kolem vyšetřujícího případu, tak kolem soukromí Josefíny, což mi v tomto díle chybělo. Převládal případ, a tak doufám, že se to v dalším díle vyrovná. Celkově se mi kniha dobře četla.

25.08.2019 4 z 5

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Maja Säfström

Nejen děti, ale i mě baví si v knize listovat a číst si zajimavé informace, které jsem neznala. Ale co se mi líbí ještě více, je grafická podoba knihy. Je nádherná. Ilustrace jsou specifické, takže ne každému se můžou líbit, ale mě ano a moc.

23.08.2019 5 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Cassidy mi byla sympatická. I když její brigáda je tak trochu trhlá, musím uznat, že pomáhala k rozchodům většinou z dobrých důvodů. Příběh je čtivý a velmi mě bavily dialogy hlavní dvojce, které byly místy sarkastické, ale vtipné a autorka dokázala přirozeně vykreslit jejich přitažlivost. Já myslím, že většinu čtenářů bude kniha bavit, takže doporučuji.

16.08.2019 4 z 5

Skotsko - turistický průvodce Skotsko - turistický průvodce kolektiv autorů

Tento průvodce je nádherně zpracovaný. Jen listovat a procházet fotkami mi dělá radost. A co teprve si o těch místech číst. Baví mě to.
Co vám mám psát o průvodci, kde všechno je a pokud tam pojedete musíte si vše pročíst a krásně to naplánovat. A nebo nechat nějakou cestovku, ať to za vás udělá, ale stejně je dobré mít v ruce nějakou dobrou knihu o dané oblasti a mít přehled. Tato publikace je nádherná, ostatně jako všechny knihy z této edice, a k cestování přímo vybízí.

12.08.2019 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Jsou to milé příhody, které zpříjemní den, ale humor nečekejte. Možná se někdy pousmějete, ale kniha je hlavně milá a ne vtipná. V anotaci je napsáno, že jde o humornou knihu, tak není.
Kdo máte rádi čtení o zvířatech, určitě si knihu přečtěte.

12.08.2019 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Kniha se mi líbila. Dostala jsem přesně, co jsem očekávala – šmrncovní romanci se sympatickou hlavní hrdinkou, která je sebevědomá, nezávislá, pracovitá, lehce vulgární, vtipná a zamilovaná. Je to nenáročná jednohubka pro ženy, která splní svůj úkol. Neurazí, pobaví a třeba někoho inspiruje v postelových scénách. Pokud půjdete do té knihy s tímto přístupem, nemůžete být zklamáni.

04.08.2019 4 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Příběh je vtipný, milý a velmi čtivý. Postavy mi v knize byly sympatické a krásně bylo propojeno stáří s mládím. Citlivě byla ukázaná láska k matce, která byla s podmínkami, aniž by si to dítě plně uvědomovalo. Dětství formuje povahu, a tak poznat pravdu je také důležité. Krásně byla ukázána mobilní doba, kdy Rory nedá mobil z ruky ani při hádce s manželkou a procitnutí z té závislosti. Celkově se mi kniha moc líbila a vřele ji doporučuji. Je zde kladen větší důraz na rodinu než na romantiku. Ta příběh vkusně doplňovala.

31.07.2019 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Román je to velmi čtivý, jako všechny od této autorky. Píše na pohodu. Je to hodně pohádkové téma – výhra v loterii. Kdo by o tom někdy nesnil? Co byste udělali s několika miliony korun? Celkem hezká představa, kdo by je nebral, že? Ale román také ukazuje, že vše si za peníze nekoupíš, ani vztahy se zázrakem díky penězům nespraví. Také je určitě těžké věřit novým lidem kolem sebe, zdali nejsou s tebou jenom pro peníze. V tomto je téma zajimavé a zamilovanost je zde vedlejší.

29.07.2019 4 z 5

Kniha je skvělá jak v podání formy literatury faktu (opravdu se dobře čte), tak sdělením, kde je vše do detailu popsáno. Opravdu jsem místy nevěřícně zírala, co vše je možné.
Kniha mapuje krátce období před výbuchem, co se stalo při nehodě a věnuje se událostem kolem elektrárny až do současnosti.
Celkově kniha obsahuje spoustu zajímavých údajů a přibližuje fanatismus a diktátorství komunismu. Je dobré znát dějiny a uvědomovat si chyby. I když si zcela nejsem jista, zdali svět pochopil rozsáhle důsledky havárie. Vždy tu budou jedinci, kteří budou upředňostňovat peníze a moc. Proto je musí ti druzí zadržet a k tomu musejí znát historii.

14.07.2019 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Příběh velmi citlivě odhaluje stavy křivdy a ublížení po tragické události, kdy si to blízcí berou za svou vinu. Také upozorňuje na minulost, se kterou není Erika vyrovnaná a obviňuje nejdříve svého otce a pak sebe. Cesta k uvědomění je dlouhá a složitá. Smutek nelze přeskočit nebo obejít, musí se prožít.
Kniha je čtivá, poutavá a dokázela si mě získat svou upřímností a citáty, které se v knize objevují, protože si je dcery zapisovaly.

09.07.2019 4 z 5