Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421771/bmid_posledni-ovecka-trochu-jiny-vanocni-V1h-421771.jpg 4 51 14

Uprostřed jedné zimní noci probudí ovečky na pastvině podivné jasné světlo na obloze. Co se to děje? A kam zmizeli pastýři? Že by je unesli ufouni, jak sýčkuje jedna z oveček? Nebo se šli podívat na děťátko, které se narodilo v nedalekém chlévě? Proslýchá se, že je to holčička. Ovečky se vydají na dobrodružnou noční pouť, aby přišly celé té záhadě na kloub. Pak se ale jedna z nich ztratí... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

Das Letzte Schaf , 2018

Marika Vanova
17.01.2024 4 z 5

Netradičně podaný příběh o narození Krista v podání moderně založeného stádečka oveček.

kusma
10.12.2023 5 z 5

Mě to teda pobavilo. Moc ráda bych si přečetla další příběhy tohoto stádečka. Za mne super vánoční jednohubka.

jaroiva
27.04.2023 5 z 5

:D pobavilo
Trochu jako prequel k dospěláčtější knize Glennkill - Ovce vyšetřují od Leonie Swann.

Lka
17.02.2023 5 z 5

Kniha vypráví o putování oveček za narozením miminka. Krátký, vtipný příběh na pobavení. Krásné ilustrace,.

lucakuca
21.01.2023 4 z 5

Tohle jsem fakt nečekala! :-) :-) vtipné a úsměvné. Jiný pohled na narození Ježíška z pohledu stáda ovcí. :-) Moderno střídá tradici a mně to prostě sedlo.

gretl74
26.12.2022 3 z 5

Totálně praštěný a ujetý "pravdivý" příběh. Způsob zpracování by vůbec nebyl špatný, ale pár věcí mi trochu vadilo. Některé části bych malinko zkrátila (ubíraly na údernosti), někde se na ten humor tlačilo až moc. Ale pár vtípků tam bylo a ovečka s nudlí u nosu nás bude asi pronásledovat ještě hodně dlouho. Přečtení rozhodně nelituji, zpříjemnilo nám to jedno "nemocné odpoledne".
3,5*

Buclik_Book10
26.12.2022 5 z 5

Trochu ujetá, ale hezká a legrační kniha.
Doporučuji :-)

Criosphinxx
01.11.2022 2 z 5

Knihu přečtete během chvilky jelikož nemá moc stran. Je to kniha pro děti, což je dosti diskutabilní, protože mi to tak s přítelkyní nepřišlo. Pohádky mají mít kouzlo a kord když se jedná o vánoční tématiku.

Nevím zdali jsem četl jinou knihu, než ostatní čtenáři, ale mně to vtipné nepřišlo. Ty ovce neměli charakter, jediné co je rozlišovalo bylo tělesné postižení či nudle u nosu.

Příběh bez pointy a jediné co to zachraňovalo byly ilustrace.

š.m.i.k
10.03.2022 5 z 5

Hrozně se mi to líbilo a pobavilo. Ideální na zahnání špatné nálady. Čím to je, že jsou ovce tak vtipnými zvířaty? ;)

monushka
17.11.2020 3 z 5

Knihu jsem četla dětem před spaním. Vtipný příběh oveček, které nezkazí žádnou legraci.

muchomurka
06.10.2020 4 z 5

Úplně se mi do knížky nechtělo, ale pak jsem si řekla, že to přečtu, než ji vrátím, přece jsem ji netáhla z knihovny zbytečně. A dobře jsem udělala. Dostala jsem sice klasický příběh, ale vyprávěný ze zcela nového, neotřelého pohledu, se spoustou hlášek a vtipů. Docela dobře jsem se u toho pobavila a i ilustrace byly super. Prošly aji u naší prďolky, která ovečky poznala a hrdě hlásila.

bibi.r
26.05.2020 2 z 5

Krátký příběh, který slupnete rychlo mě bohužel úplně neoslovil. Ovečky byly povahově rozdílné a jejich rozhovory i vtipné.
Moc se mi líbily ilustrace.

foxi_ii
06.03.2020 4 z 5

Když se ke mě kniha dostala, říkala jsem si, no co tohle bude :)
Ale musím říct, moc jsem se bavila! Ovce, které tvoří pro ně nemalé stádo, vedou rozhovory a u těch jsem se né jednou zasmála. Překvapilo mě, jak autor dokázal do takového příběhu vměstnat dnešní dobu. A s tím, co v knize nastínil, musím jen souhlasit.
Doporučuji.

JanaDor
29.11.2019 4 z 5

Moc se mi líbilo líčení putování oveček. Některé hlášky byly vtipné a hlavně ovečky přes všechno remcání držely při sobě. Trochu méně se mi líbilo vylíčení místa narození miminka, kde dle vyprávění vebloudů byl velký mejdan a jarmark. To bylo trochu přitažené za vlasy, vzhledem k vánoční tématice.
Jako celek je příběh hezký. Neočekávejte vánoce se vším všudy, to příběh nemá. Ale kniha má podtitul trochu jiný vánoční příběh a to tomu odpovídá. Mě se to líbilo a myslím, že dětem bude taky.

pohádky Vánoce pro děti zvířátka ovce, ovečky vánoční příběhy

Ulrich Hub
německá, 1963