Prázdniny na moři

Prázdniny na moři https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405925/bmid_prazdniny-na-mori-r7d-405925.jpg 3 101 30

Emily je se svým životem spokojená. Miluje svou práci i nezávislost. Ale také cítí, že je čas na změnu. A když jí nejlepší kamarádka Rebecca nabídne, že by mohly vařit v létě na lodi u skotského pobřeží, neváhá ani minutu. Všechno je ale jinak – Emily v kuchyni zatápí žárlivá pomocnice, navíc je Rebecca těhotná a většinu práce nechává na ní. A pak ten pohledný doktor, kterého se snaží Emily ignorovat. Mohla by se do něj totiž zamilovat…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

A Summer at Sea , 2016

Kristy.Seb
28.08.2023 4 z 5

Velmi se mi líbí nápad výletní lodi, kde se všichni zapojí do chodu plavby. A téma porodních asistentek taky skvělé zapojené do příběhu. Zajímavá kniha.

pip11
03.07.2023 4 z 5

Začátkem jsem se musela prokousat, ale pak se to začalo pěkně vyvíjet, až z toho nakonec byl pěkný pohodový prázdninový příběh.

Ivanule
13.11.2022 4 z 5

Tato kniha se mi také moc líbila i když v některých případech to nebylo úplně ono a některé dialogy mezi postavami mi příšly zbytečné, ale jako oddychovka na jedno přečtení stačila

Marika Vanova
02.09.2022 4 z 5

Oddychovka, jo jo nádherné Skotsko, vaření, parník, kamarádky, miminka a zamilovaný příběh. Předvídatelné, ale stejně bych nechtěla, aby to skončilo jinak.

marie3541
14.08.2022

Tahle kniha není asi úplně román roku, ale já zrovna teď po takové náročnější knize potřebovala takovou oddychovku k vodě. Takže mi ani nijak nevadilo, že jsem po pár stránkách věděla, jak to celé dopadne. Prostě jsem si jen tak četla příběh porodní asistenty a lékaře a k tomu ještě vdovce.....takže za mě taková klidná odpočinková četba, která nenadchne ani neurazí.....

Kudík
14.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Je pravda, že člověk už od začátku ví, jak hrdinka (a hlavně s kým) skončí, ale v této sérii s tím do toho jdu. :) Zde je příběh vč. postav sice hezký, ale musím přiznat, že se mi kniha trošku těžkopádněji četla.
Emily jsem doslova záviděla pohled na dovádějící vydry a polární záři, resp. "veselé tanečníky", jak se údajně záře nazývá na Shetlandách a Orknejích. Její povolání porodní asistentky mělo také něco do sebe, jen osobně bych přistupovala k domácímu porodu silně individuálně. V autorčině podání mi to přišlo až zidealizované. Popis porodu Nell byl dost zjednodušený na to, za jakých podmínek nastal, a to vč. komplikace, která ani komplikací nebyla.

yonda
13.09.2021 1 z 5

Normálně mám srdcovky ráda...ale tohle asi radši ne! Kostrbaté dialogy, neustálé omílání jednoduchých faktů a ani nástin popisu postav. Prostě zklamání.

Tereyciiik
06.09.2021 3 z 5

Klasicka romantika, u které po 50 stranách víte jak to odpadne, ale stejne to dočtete, at máte splněno, kdyz už jste si knihu pořídili. Každopádně, přečíst se to dá, pokud nechcete nad ničím moc dumat a přemýšlet.

Adelen
30.05.2021 2 z 5

První delší část knihy byla zdlouhavá, nudný děj, nezajímavé (a docela zvláštní) dialogy.. chtěla jsem ji odložit, ale nakonec jsem se překonala a pokračovala ve čtení. Ke konci je děj trošku akčnější, závěr nicméně hodně přeslazený a předvídatelný. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická - taková všechno vím, všechno znám, všude jsem byl a všechno dělám nejlíp. Od této knihy jsem čekala víc.

princesse
27.11.2020 3 z 5

Oddechovka, ale četla jsem již lepší tohoto žánru. Hlavní hrdinka byla téměř superwomen, asi vlivem neuvěřitelného množství vypitého čaje. Ten snad skutečně pila po několika litrech denně. Chápu, že každý kraj má své zvyky, ale že by tam toho pili skutečně tolik? Ale všechno je možné ... Takže kniha neurazí, ale odvařená jsem z ní určitě nebyla.

Kačík
26.05.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem četla po Lásce po řecku, také z edice Srdcovek. Z předchozí jsem byla nadšená, ale tady to bylo přemáhání ji dočíst. Telenovela - dokonalá hlavní hrdinka, která všechno zvládá, je multifunkční, ale neví, jestli má zůstat, nemá zůstat. K tomu vypila hektolitry čaje. Za mě nic moc.

Annkag
03.03.2020 3 z 5

Na príbehu sa mi páčilo že sa odohrával ve Skotsku.Postavy boli tak trocha moc romanticky zpatlané(vysoko nereálne jak úvahami tak vlastne i konaním).Ale odpočinula som si pri tom.
A zamilovala som si vlastne malú Kate a jej plyšového méďu....
Samozrejme dej knihy napovídal ako to celé dopadne ale ako hovorí Marge Simpsonová ,,Lascivita prodáva.,,

martinkaLLL
19.02.2020 4 z 5

Naivní pohádka pro dospělé. Krásně odpočinkové a nemusí se u toho přemýšlet, což občas u čtení potřebuji. Takže toto bych doporučila na takovéto dovolenkové čtení.

TetaLik
18.02.2020 3 z 5

Knihy od Katie Fforde čtu vždycky mezi kriminálkami. Jsou oddechové a člověk se u nich odreaguje.

sabca
02.02.2020 3 z 5

Příběh od kterého jsem moc nečekala. Co bylo zajímavé, tak to byl popis přírody ve Skotsku. Emily byla jak tu někteří píši moc zidealizovaná. Příběhu by úplně stačila polovina stránek.

1moniccka
29.01.2020 2 z 5

Bylo to něco úplně jiného než co čtu, bylo to zdlouhavé a takové oničem točilo se to jen kolem jestli zůstane vickrat uzzz neee

Marghe24
22.01.2020 3 z 5

Oddechový příběh na cesty!

knihovnička007
17.01.2020 3 z 5

Tyto knihy ze série Srdcovek beru jako knihy na odreagování a moc od nich nečekám.
Nečekala jsem ani u této, potřebovala jsem si přečíst nějakou klidnou odpočinkovou knihu a to se povedlo.
Na moři toho v příběhu moc nebylo, ale líbilo se mi, že příběh se odvíjel v krásném prostředí Irska (velké plus).
Emily mi tou svou pracovitostí a svědomitostí hrozně lezla na nervy, ve všem musela být nejlepší a mít pravdu, ale i takoví lidé jsou.
Příběh byl jasný už od prvních stránek, ale beru to jako odpočinkovou četbu a tu jsem v této knize našla.
Jen ten konec... Opravdu si nemyslím, že člověk, který sotva nastoupí, dostane týden dovolené, ale budiž, přivřu všechny oči co mám.
P.S.-spočítal někdo, kolikrát tam vařili nebo pili čaj? :) :)

Mychaela
14.01.2020 2 z 5

Omlouvám se, nebudu sdílet většinové nadšení. Zamilované příběhy mám ráda, ani absence erotických popisů mi nevadila :-D, ale jinak by ze slečny Emily dostal jeden cukrovku - tak byla sladká, úžasná, milá, šikovná, bezchybná, dokonalá - brr!! Asi aspoň trochu té reálné nedokonalosti v příběhu potřebuju, aspoň trochu :-)
Nemluvě o bezobsažných dialozích o ničem, jak už tu dámy níže zmínily...

Lofda
19.11.2019 4 z 5

Moje první srdcovka a musím napsat, že se mi vyprávění moc líbilo. Možná chyběly opisy/popisy erotických scén, kterých jsou dneska takové knížky plné, o to víc tam bylo příjemné romantiky, Skotska, pohody.. A i když žádný dramatický zvrat nenastal, rozhodně nemůžu říct, že by děj byl předvídatelný. Líbilo se mi to a za sebe můžu doporučit.

pro ženy Skotsko

Katie Fforde
anglická, 1952
2019  66%Prázdniny na moři
2010  78%Skotská romance
2009  81%Téměř perfektní
2007  73%Umění žít
2006  75%Flořin úděl

Kniha Prázdniny na moři je v