Hledání domova: Ada a Jiří v neklidném století

Strhující pravdivý příběh rodiny, která se dostala do soukolí dějin, z pera autorky Čtyřlístku a loutkových filmů! Pohnutá životní pouť manželů Ady a Jiřího trvala bezmála sto let a byla neobyčejně barvitá a dramatická. Vedla napříč bouřlivým 20. stoletím přes jižní přímoří Rakouska-Uherska do Prahy, Brna, Posázaví, komunistických koncentráků, až do Kanady. Jiří, filolog a přírodovědec, byl učitelem, muklem, spisovatelem, vědcem a ke konci života se dočkal mnoha ocenění. Adin příběh, ač prožila téměř celý život v domácnosti, nebyl o nic všednější a hledání domova, pro 20. století tak typické, jim bylo vlastní neustále....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404007/hledani-domova-ada-a-jiri-v-neklidn-pmA-404007.jpg 51
Literatura česká, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno:, Plus

Kniha Hledání domova: Ada a Jiří v neklidném století

JanaDor

Kniha se mi dobře četla a dozvěděla jsem se z ní spoustu nových informací. Působila na mě citově i vědomostně. Mapuje vývoj Česka v minulém století, přes osud jedné rodiny a díky tomu, že je to pravda, tak to má na mě ještě větší dopad, než nějaký román umístěný do té doby. Jak píše autorka :
„Osudem Ady bylo stálé ztrácení a hledání domova a vášnivá snaha o jeho udržení.“
Vřele doporučuji tuto knihu k přečtení, kde si každý čtenář s pokorou uvědomí, jak se má v této době dobře.

Hana Lamková

Hana Lamková