Můj hlas půjde s tebou. Naučné příběhy Miltona H. Ericksona

Můj hlas půjde s tebou. Naučné příběhy Miltona H. Ericksona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408114/bmid_muj-hlas-pujde-s-tebou-naucne-pribe-GhK-408114.jpg 5 6 2

Milton H. Erickson je nazýván nejvlivnějším hypnoterapeutem naší doby. Součástí jeho terapie byly naučné příběhy (teaching tales), které cestou šoku, překvapení či zmatení, s využitím otázek, hříček a hravého humoru, pomáhaly lidem vidět svou situaci v novém světle. Ve své knize sesbíral Sidney Rosen přes stovku takových příběhů, podaných doslovně tak, jak je Erickson vyprávěl, a doplněných užitečnými komentáři. Kniha nabízí vhled do Ericksonova myšlení a poskytuje čtenáři úvod do učení cestou příběhů s využitím hypnotické sugesce. Sidney Rosen je americký psychoterapeut, zakládající prezident New York Milton H. Erickson Society for Psychotherapy and Hypnosis, školitel eriksonovského přístupu k hypnoterapii a psychoterapii. Milton H. Erickson byl americký psychiatr a psycholog, zakladatel nového přístupu k hypnóze (ericksonovská hypnóza) a jejímu využití v terapii. Jeho práce inspirovala přístupy krátké terapie, systemické terapie, na řešení zaměřené terapie a neurolingvistického programování.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

My Voice Will Go with You: The Teaching Tales of Milton H. Erickson , 1982

Kyri
10.02.2022 4 z 5

Jsem moc ráda, že tohle existuje v češtině a mohu si to pohodlně přečíst, protože čtení podobných textů anglicky je docela náročné i díky hraní se slovy a jejich významy a zacházení s konfuzí. U některých kazuistik je patrné, že se paradigma změnilo a dnes by musel být přístup jiný. Ericskona nevnímám jako laskavého pána, spíš jako potměšilého a velmi chytrého hráče. Nicméně, co dokázal, je úchvatné, a je skvělé si to moci přečíst. Doslov pana Barbariče mi přišel poněkud nadbytečný, ale naprosto chápu, že se chce taky trochu zviditelnit.

JanaDor
26.06.2019 5 z 5

Kniha není úplně odpočinkového rázu. Je zde rozebrán příběh, na jehož základech bylo pacientovi či klientovi pomoženo. Takže se čtenář musí někdy více soustředit. Velmi mě fascinovalo, jak lidská mysl pracuje. Spousta věcí by mě ani nenapadla. Jak někdy jednoduše se nám může změnit úhel pohledu na daný problém a tím ho vyřešit. Je to velmi zajímavé a inspirativní čtení, které nelze lehce popsat. Pokud vás to zaujalo, tak si knihu musíte přečíst. Určitě budete překvapení jakým způsobem lze vést psychoterapii.

Autorovy knížky

Sidney Rosen