Jana283 Jana283 komentáře u knih

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Noblesní člověk o noblesním člověku. Pohlazení duše.

23.02.2017 5 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Z knih B.N. se mi líbila nejvíce. Hlavně části o vztahu k otci a loučení s ním.

23.02.2017 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Svět Radky Třeštíkové je zaplněn samými divnými lidmi

23.02.2017 2 z 5

Jedničky a nuly Jedničky a nuly Tomáš Grombíř

Pro mne velmi zajímavé čtení o lidech, prostředí, životním stylu, který je zcela mimo realitu mého života. A další varování před "velkým bratrem", kterému se sami podbízíme a odevzdáváme své soukromí a životy. Dobrých nových českých autorů je jako šafránu. Tomáš Grombíř určitě zaslouží pozornost. Doporučuji!

23.02.2017 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Miluji příběhy osobitých statečných nekonvenčních žen. Miluji knihy, které dodávají člověku odvahu a energii pro každodenní malé boje. Taková jsou křídla ve větru.

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Historie a Šumava jsou "moje" témata. Tahle kniha byla v každém případě velmi nevšední čtenářský zážitek. Přečetla jsem o dovolené na chatě v samotě v lesích za jeden den. O to emotivnější - praskání dřeva, vítr, déšť... Tam někde za okny... kdo ví...

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Myslím, že novináři recenze opisují. A nebo jsem tu knihu nepochopila. Tolik chvály v tisku a přitom je to 448 stran o tom, že ženy a muži vidí svět odlišně a každý má své temné kouty. To je celé. Stále jsem čekala, že se "něco" stane. A ono nic. Jsou knihy, které zavírám s pocitem těžce odvedené práce a rozmrzelosti, že jsem čas mohla využít mnohem lépe.

22.02.2017 2 z 5

Všechno je jenom dvakrát Všechno je jenom dvakrát Michal Přibáň

Tohle jenom jednou. Určitě existuje mnoho lepších knih o normalizaci a vyrovnání se s minulostí.

22.02.2017 2 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jedna z nejkrásnějších knih o nekonečné touze po svobodě.
Výborné filmové zpracování a ještě lepší audiokniha v podání Norberta Lichého. Tu skutečně upřímně doporučuji.

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Tenhle žánr je pro mne tak trochu ztráta času, a tak kupuji audioknihy a "čtu" je při nepopulárních domácích pracích nebo v autě. Jedno je jisté. Interpret může knihu povýšit nebo zcela "zabít". Ale cokoli čte Jana Stryková je výborné. Takže simono5r - audio určitě ano. Jinak mi obě hlavní hrdinky také přirostly k srdci.

Ty Ty Caroline Kepnes

Výborně zpracovaná psychologie hlavního hrdiny. Manipuluje nejen se svým okolím, ale i se čtenářem. Pozvolna stránku po stránce vás vtahuje na svou stranu, a tak - ač víte, že je to zvrácené, začnete jeho úhlem pohledu chápat, že prostě "nemohl jinak". Pro mne je to kniha o nebezpečí manipulace i o tom, jak jí pomáháme tím, že žijeme "on line" a zveme si tak do života psychopaty. Třeba ne tak velké jako Joe, ale i mnohem menší mohou a chtějí ublížit...

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Petra Soukupová možná nechává vyplout na povrch temné stránky lidské duše. Které máme, za které se stydíme. Možná proto jsou její hrdinové tak neuchopitelní a zároveň blízcí.

22.02.2017 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

I když se nacházím ve zcela jiné situaci než hrdinky knih Petry Soukupové, vždy mám pocit, že čtu tak trochu o sobě a o svém životě.

22.02.2017 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Knihy Petry Soukupové mám ráda. S Martou člověk jistě v mnohém nesouhlasí, ale stejně si s ní musí příběh prožít. Je tak snadné dostat se na dno. Ne každý se dokáže odrazit.

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Milá oddechovka pro hezký letní den.

Vypadni z mýho života! Vypadni z mýho života! Marta Davouze

Není to žádný bulvár, ale velmi intimní a niterná zpověď. Paní Marta je skutečná dáma s velkým D.

21.02.2017 5 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Bylo zajímavé přečíst si, co předcházelo osudům Alexandra a Taťány ze zdařilé romantické historické trilogie. Pro mne bylo velmi poutavé jak historické pozadí, tak skutečnost, jak dokáže "kouzlu" komunistické ideologie podlehnout i člověk ze sociální třídy, ve které bych proletářskou sounáležitost nečekala. Co vše překoná obětavá milující žena a znovu uvěří... Kniha po všech stránkách poučná a čtivá. Knihy P. Simons považuji za inteligentní ženské romány

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Velmi čtivá Ruská sága. Autentický popis blokády Leningradu. A kdo by nechtěl prožít tak velkou lásku.

21.02.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Pokud vás nadchlo Dítě 44 a poněkud méně se Vám líbil Utajovaný projev, tak za Farmu už neutrácejte peníze. Už proto, že kniha, která by se vešla na 200 stran je uměle roztažena na 320. Děj plytký, zápletka předvídatelná.

21.02.2017 2 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith