Jana283 Online Jana283 komentáře u knih

Čtvrtá překážka Čtvrtá překážka Jelena Iljina

Jako předchozí komentátoři - i pro mne kniha mého dětství čtená stále dokola.

Cesta na Olymp Cesta na Olymp Věra Čáslavská

Kniha mého dospívání.

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Pro mne čtenářsky slabší zážitek. Můj pocit plně vystihla hanča34.

06.03.2017 3 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Pavel Kosatík opět nezklamal. Život paní Věry jsem znala z její knihy Cesta na Olymp, kterou jsem v dospívání četla několikrát. To bylo to hvězdné období. Pak pád, štvanice bulváru... Jak se historie stále opakuje. Někdy jsem měla pocit, že kdo si neplivnul, nebyl Čech a nakonec velké tryzny po její smrti. Jak příznačné. Věra byla obdivuhodný člověk, velká bojovnice.

06.03.2017 5 z 5

Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Pavel Kosatík

Osudy jednotliců ve víru historie mne vždy zajímaly. Mnoho nových informací. Pavel Kosatík je umí podat skvěle a čtivě.

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Zcela zasažena filmovým příběhem, běžela jsem druhý den do knihkupectví pro knihu. Pohltila mne stejně jako filmový příběh. Není to jen životopis, není to jen historie. Je to především příběh o velké lidské osamělosti a zodpovědnosti.

06.03.2017

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Kniha mého dětsví. Umím jí takřka nazpamět. Je v ní všechno - dobrodružství, láská k domovu, zodpovědnost, úcta, pokora i láska. Ilustrace K.Svolinského jsou nezapomenutelné

28.02.2017 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Často se mi vybavuje scéna, kdy lékaři nad operačním stolem čekají na verdikt histologů, zda je nádor zhoubný či nikoli a jaký bude další osud pacienta. To je skutečné drama nad všechny pošahané psychopaty.

28.02.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kdysi dávno jsem ve školní lavici objevila koncept slohové práce Moje oblíbená kniha. Tak jsem díky neznámému spolužákovi " k Trifidům" přišla a jsem moc ráda. Sama bych si tuto knihu z knihovny určitě nevybrala. Mnoho pasáží je stále aktuálních.

27.02.2017 4 z 5

Ta zrzavá Ta zrzavá Sára Saudková

Přečetla jsem shodou okolností po Knize MD - Vypadni z mého života. O to větší kontrast, kdo je skutčná dáma o kdo si na ni jen špatně hraje.

27.02.2017 2 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Moje první kniha os BW. Zcela mne zcela pohltila a já prožila několik dní a nocí pod palčivým africkým sluncem. Všechny ostatní už vaří z vývaru stejné chuti a vůně, které pozmění přidáním hrstky odlišných ingrediencí.

26.02.2017 4 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

Jak se rodí láska. Navzdory všem, navzdory všemu...

26.02.2017 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Osud jednotlivců ve víru dějin. Napsáno skvělým jazykem, dobře se čte.

26.02.2017 4 z 5

Východní vítr a Západní vítr Východní vítr a Západní vítr Pearl S. Buck

Vlastně mi bylo líto, že staré tradice ustupují nové modernímu větru ze západu a žena se musí "odrodit" od všeho v čem byla vychována a co doposud považovala za hodnoty a smysl života. Manžel ji nemiloval tolik, aby byl ochoten i on udělat nějaký kompromis. Ale přesto nebo právě proto mne příběh velmi dojímal.

Klimtův polibek Klimtův polibek Boris Filan

Kniha krásná, něžná a poetická jak Klimtův obraz

Nevýslovná láska Nevýslovná láska Danielle Steel

Své "steelovské" období jsem si odbyla před lety, kdy jsem hltala každou knihu této autorky a těšila se na další. Teď jsem zkoušela po letech jednu z novinek, ale po pár stránkách ji odložila, už jsem někde jinde. Ale pravda je, že když tato spisovatelka po roce 1998 vstoupila na český trh, dozvěděla jsem se z jejích knih mnoho historických informací do té doby pro mne neznámých - Titanic, osudy carské rodiny po VŘSR, podrobnosti o válce ve Vietnamu... Z dnešního pohledu možná najivní zdroj, ale v té době pro nás věci zatajované a neznáme.

Via lucis Via lucis Jindra Jarošová

Styl jakým je kniha napsána mne příliš neoslovil, ale osud je to naprosto fascinující.

23.02.2017 3 z 5

Anna - Krok za krokem do nového života Anna - Krok za krokem do nového života Justus Pfaue

Četla jsem s dospívající dcerou. Vrátily jsme se do dětsví, kdy jsem jí předčítala. Kniha se nám oběma líbila.

23.02.2017 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha ke které se stále vracím a stále znovu prožívám život této obdivuhodné ženy.

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Nejlepší Vandenberg. Historie, láska, vášeň...