Dobrodružství veverky Zrzečky

Příběh z křivoklátských lesů o vzájemné podpoře lesních zvířátek proti škůdcům a o jejich boji za záchranu starého dubu napadeného larvami tesaříků. Vyprávění informuje děti o užitečnosti drobných lesních ptáků, zachycených i s jinými zvířaty a rostlinami na uměleckých ilustracích.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26289/dobrodruzstvi-veverky-zrzecky-bqm-26289.jpg 4.5122
Literatura česká, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

efka.saf
30. listopadu

Veverka Zrzečka byla má milovaná kniha z dětství, na kterou bych skoro zapomněla, kdyby na mě její obálka nevyskočila při nějakém záhadném brouzdání po Databázi. Ihned jsem odkvačila do knihovny a přinesla si výtisk, který si z dětství pamatuji. I v dnešních dnech a v mém "pokročilém" věku (rozuměj - vyrostlá z dětských střevíčků) jsem byla dokonale okouzlena jak krásným něžným příběhem plným vůně lesa a veselých dobrosrdečných zvířátek, tak dokonalými uměleckými ilustracemi Karla Svolinského.
Doporučuji sahat i po těchto krásných klasických dílech, která lze bez nadsázky označit za malá umělecká díla. Jsou stále krásná a aktuální :).

Dagros

Na základní škole jsme knížku četli společně a moc nás to bavilo :)

Georgia332
13.10.2017

Moje milovaná kniha z dětství. Krásné obrázky i povídání.

lenka.vydrysek
18.09.2017

Kniha mého mládí :-)

HDosoudilová
09.09.2017

Veverku Zrzečku jsem měla jako malá moc ráda. Navíc má moc pěkné ilustrace. Mám na ni hezké vzpomínky.

buccaneerka
16.06.2017

Neskutečně geniální spojení spisovatele a ilustrátora. Snad nikde jinde jsem neviděla tak nádherné ilustrace, jako ty, které namaloval Karel Svolinský. Mám vydání z roku 1941, kde jsou nádherné barvy. Bohužel novější vydání jsou jakási vybledlá, nevýrazná a ztrácejí se drobné detaily a ostrost kontur. Zřejmě každé další vydání už bude mít ty ne úplně pěkné ilustrace, ale i tak nádherná přírodní próza nejen pro děti.

Jana283
28.02.2017

Kniha mého dětsví. Umím jí takřka nazpamět. Je v ní všechno - dobrodružství, láská k domovu, zodpovědnost, úcta, pokora i láska. Ilustrace K.Svolinského jsou nezapomenutelné

Veggi
31.03.2016

I přes jisté nepřesnosti z hlediska biologie a etologie je to úžasná kniha, kterou by měli číst povinně malí i velcí : )

Ewik
13.02.2016

Taková krásná kniha. Jedna ze srdcovek mého dětství.

gleti
15.01.2016

moje první knížka, kterou jsem přečetla sama a ke které jsem se neustále vracela. Vlastně ze mě udělala knihomola.

Dostala jsem ji ve druhé třídě, když jsem byla nemocná a díky ní jsem objevila, že čtení není námaha ale zábava.

Malachit
07.01.2016

Půvabný příběh. Jako dítě jsem knížku četla stále dokola.

medvedice3
06.01.2016

Nostalgie - jedna z mých prvních knížek,

Rade
01.03.2015

Od dob mého dětství patří veverka na základě četby této nádherné knížky k mým hodně oblíbeným zvířátkům. A kdykoliv suším houby, vzpomenu si, jak veverka Zrzečka sušila plátky hub na šňůrkách ve svém doupátku.

MP17
04.02.2015

Nádherné ilustrace, promyšlený příběh, barvitý popis lesa a jeho obyvatel. Povedená kombinace naučné knihy a pohádky.

rašule
19.07.2013

Moc hezká a krasný děj.

tyzik.cejka
03.04.2013

znám jenom 1 dobrodružný to nený spíš pro menší děti ale je to super

Eneo
02.08.2012

Moje první knížka z knihovny... :)

pankaplan
13.02.2011

První knížka, kterou jsem jako malé dítko četl. Kouzelná, krásná a naprosto nezapomenutelná.