Via lucis

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh hluchoslepé Američanky, která tmu a ticho proměnila v nesmrtelnost. Po těžké chorobě, kterou Helena prodělá uprostřed druhého roku svého života, jí z pěti smyslů zůstanou jen tři: chuť, čich a hmat. Jen jimi se orientuje ve světě. Ráda jí, ráda se probíhá voňavou zahradou, vcelku bez potíží se pohybuje ve známém prostředí rodného domu, rozeznává blízké osoby, ale to je všechno! Nemá ponětí, jak vypadá krajina, jaké to je v jejím pokoji, neví, že existují barvy, zpěv a hudba, nezná tvář své matky. A přesto tahle dívka jednoho dne promuje na univerzitě v Harvardu, stane se proslulou spisovatelkou a organizátorkou pomoci smyslově postiženým lidem. Zázrak? Ne, zázraky se nedějí. To jen láska, inteligence a nezdolná vůle dokážou občas zvítězit nad beznadějností osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41316/via-lucis-41316.jpg 4.682
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Via lucis

Přidat komentář
Kerberos
17.11.2019

Poslouchala jsem audio knihu namluvenou paní Slavíkovou.Něco tak skvělého jsem neočekávala,často mě dojala až k slzám.Úsilí malé Heleny, jejích rodičů a vychovatelky bylo obdivuhodné.Určitě doporučuji.

jaroiva
11.10.2019

Už předem jsem díky sečtělým přátelům znala příběh Heleny Kellerové a zůstával mi rozum stát, jak se takto postižený člověk může naučit mluvit...
Ale po poslechnutí tohoto celého příběhu nepřestávám žasnout. Matematika a geometrie? Vždyť tady je potřeba skutečně prostorová představivost! Ne, to je snad nemožné.
Obdivuji jak Heleninu vytrvalost, tak i trpělivost slečny Sullivanové.
Velice silný příběh, doporučuji.

A teď budu muset ještě někde sehnat Povídku mého života!

evineckY
01.06.2019

TEDA .... Až jsem knihu dočetla, zamyslela a rozbrečela. Tak silný příběh mě velmi oslovil.
Při té vší smůle, kolik štěstí - žila v zabezpečené rodině, milovaná, velice chytrá, zvídavá a pilná, ale největší štěstí byla slečna Salivenová ,ta byla hlavní důvod, proč se Helence dařilo.
Věnovala jí veškerý čas, její lidskost a oddanost se hned tak nevidí. Před ní bych smekla a
poklonila se jí. Líbilo se mi hodně knih, ale tato je za 100 hvězd a všem vřele doporučuji.

hrdlickova_61
02.04.2019

Ráda pomáhám svým čtenářům v knihovně vybírat knížky přímo pro ně, "na tělo". A pokud někoho z těch novějších zatím ještě dost dobře neznám, a přesto jsem o tipy požádána, sáhnu obvykle mezi prvními po Via lucis, s tím, že takhle silný příběh osloví snad úplně kohokoliv. Knížka je napsána podle skutečnosti, je čtivá, přes smutný námět velmi povzbudivá, a tak ohlasy na ni jsou výborné a já sama ji mám také velmi ráda. Slyšela jsem první kapitolu před několika lety jako rozhlasovou četbu a hned ten den jsem věděla, že bych ji chtěla mít ve své knihovně doma i v práci ve fondu. Pravidelně ji také zařazuji mezi knížky vybrané pro akci "Rande s knihou naslepo". A zrovna tak by se myslím dala komukoliv koupit jako dárek, s jistotou, že se bude líbit.

dulcinea
18.10.2018

Až dočtete příběh slepé, hluchoněmé holčičky - dívky - později absolventky Harwardu a spisovatelky, vaše trápení zmizí a nic pro vás nebude nemožné.
Pro mě příběh houževnatosti, vytrvalosti, geniality, ale hlavně příběh neskonalé lásky k bližnímu svému. Lásky, jež dokázala vyhrát nad nekompromisním osudem.
Příběh Heleny Kellnerové je pro mě příběhem neuvěřitelným o to víc, že je skutečný. Snad jej napsal sám Bůh.
P.S: Můj sen: Žít v pohádkovém domečku, obrostlém révou, zimolezem a žlutými popínavými růžemi. Jaká škoda, že nic z té krásy Helenka nikdy nespatřila.

helusa2
17.06.2018

Knihu jsem poprvé četla při studiu na VŠ a vím, že už tehdy mě příběh Heleny Kellerové velmi zasáhl...
Dnes jsem se k ní dostala díky čtenářské výzvě, neboť je to má jmenovkyně.
Mám 3 děti - díky Bohu zdravé - a zvláště začátek knihy popisující život Heleny a jejích rodičů “před Annou Sulivanovou” mě hluboce zasáhl...
A dál... dál už je to vlastně jeden zázrak za druhým... Neuvěřitelné, kam může víra, naděje a láska člověka dovést... A neskutečná obět její učitelky je nepopsatelně úctyhodná!!!
Velmi silná kniha. I když může množství dopisů a archiválií unavovat, zkuste za tím vždy vidět tu neuvěřitelnou sílu příběhu :-)

Allpa
03.03.2018

Jak se autorka zmínila.. Heleně do života zbyla chuť, čich, hmat a mozek. Právě díky mozku a neuvěřitelné vůli dokázala to, s čím by bojovali i lidé se všemi smysly. Neuvěřitelný příběh.

Melanka
24.07.2017

Naprosto neuvěřitelný příběh, při kterém jsem si uvědomila, jak jsme na rozdíl od Heleny líní, pohodlní a nespokojení.

1