Klimtův polibek

Klimtův polibek je román o velké lásce, krutě poznamenané dobou, v níž se odehrává. Je to velký, krásně bolavý příběh o těch, kdo nedokážou odejít a nesmí zůstat. O těch, kteří musí být spolu, přestože se nenávidí, i o těch, kteří se musí i přes životní lásku rozejít. Je to příběh o věku objevování, prvních návštěv Západu a oslnění jeho zázraky. Vyprávění o rodící se rockové hudbě, o basketbalovém přátelství, o skvělých nových knihách a filmech. Boris Filan jej vypráví s typickým smyslem pro překvapující detail, s ironickým odstupem a místy až s nečekaným humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224276/big_klimtuv-polibek-SYB-224276.jpg 3.542
Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Klimtov bozk, 2009

Kniha Klimtův polibek

Dada077
18.07.2019

štvrtú hviezdičku som pridala len preto, lebo je to "môj súkromný bard slovenského jazyka", inak ma kniha tak trochu sklamala

hermína14
26.08.2018

krásný jazyk převálcoval i to, že některé věci člověka trochu časem dráždily (mám velikou chuť nahlédnout do originálu)...a to, že "Silvie přikvete a netahá za sebou včerejší draky" je hodno užasnutí

ajla5
09.04.2017

Ušlo to.

Jana283
23.02.2017

Kniha krásná, něžná a poetická jak Klimtův obraz

Janek
08.02.2017

Filan má vskutku podmanivý styl, ale zdá se mi, že ona příznačná poetičnost a metaforičnost je zbytečně přebujelá. Oslovil mě námět (tolik podob a projevů lásky!), ale mnohé popsané situace (zejména ve vývoji vztahu hlavních protagonistů) dle mého názoru působily zbytečně pateticky, k velké škodě dokonce komicky.

orinka3
22.01.2016

Náročná kniha. Nelze číst na jeden zátah. O děj ani tolik nejde jako o psychologické ztvárnění duše chlapce, když se osudově zamiluje. Měla by být po ruce v domácí knihovně, aby se dala číst po malých dávkách. Obdivuji bohatou slovní zásobu autora a taky to, že překladu se ujal další mistr slova.

Imor
05.12.2015

Lépe bych to nenapsala než "tanuki" - psychicky poměrně náročné čtení...

Šárka_D
10.07.2015

I přes pomalejší tempo čtení (kniha je hodně lyrická) jsem čerstvě po zavření nadšená, autor nádherně popsal čistou zamilovanost mladého muže (ach, bude mě někdy někdo tak milovat? :)), ale i společenské poměry Bratislavy šedesátých let. Na konci mi puklo srdce společně s Adamovým. Budu věnovat větší pozornost slovenské literatuře, v Klimtově polibku se nezapře, že jsme byli dlouho jedna země, tak mi byla kniha blízká.