JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Opäť krásne ilustrácie, krásny príbeh. Vždy ma Barbara Cantini prekvapí, ako má niektoré veci premyslené. Kniha je vtipná, milá, plná drobností, ktoré ocenia i dospelí, nie len deti :)

03.06.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Do knihy som sa pustila s veľkým očakávaním. Aké sklamanie ma ale čakalo, keď som listovala stránku za stránkou, si ani neviete predstaviť. Historické pozadie tejto knihy je veľmi zaujímavé a pútavé, no dej sa prelína so súčastnosťou a život novinárky, ktorá je jednou z hlavných postáv, ma úprimne nezaujímal. Nezaujímali ma jej myšlienkové pochody, nezaujímal ma jej názor, jej konanie. Neverila som jej. V niektorých prípadoch konala nelogicky a umelo. Naopak časť z roku 1942 bola podaná vierohodne, až vám zvieralo srdce. Knihu zlupnete za 2dni, za skúšku nič nedáte, možno práve vás príbeh osloví, tak smelo do toho :)

03.06.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tiché roky sa mi naozaj páčili. Vďaka umeniu autorky som sa dokonale vžila do popisovaného obdobia, prežívala starosti s hlavnými postavami a radovala sa z každého úspechu. Musím však priznať, že ma kniha oslovila menej ako Hana. Rozhodne sa ale teším na ďalšie diela z pera tejto autorky:)

29.05.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zaujímavé, drsné a depresívne. Viem, že to vyznie divne, ale mala som chuť chytiť košík a vyraziť so Sisi na huby, striasť zo seba všedné starosti a myšlienky a len sa tak túlať. Šetríť s ňou na opravu novej strechy, jesť smaženicu pred chalúpkou, nakopať jej rodinu do pr*ele za to, čo jej urobili, ako ju zničili. Nie každý sa dokáže minulosti vzoprieť a začať znova a ešte silnejší. Knihu odporúčam.

22.02.2019 5 z 5

Baví ma myšlienka zbavovania sa vecí, ktoré nás nerobia šťastnými, myšlienka minimalizmu a zabránenie ďalšiemu zbytočnému nakupovaniu. Páči sa mi, že Marie Kondo sa k priestoru a veciam správa s láskou a i keď ich odstraňuje zo svojho okolia, ďakujem im za službu, ktorú vykonali. Jediné s čím nesúhlasím, je bezhlavé vyhadzovanie vecí do koša. Radšej tieto prebytky darujte do domovov, nemocníc, na charitu, kde ešte urobia radosť a vy budete mať dobrý pocit :)

20.02.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Bála som sa, že to bude slaďárna, ktorá ma nebude baviť. Nakoniec som ostala príjemne prekvapená a zlupla knihu za pár dní :) Čo všetko dokáže žena, aká dokáže byť silná.

24.01.2019 5 z 5

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Komiks ma bavil. Kresba je príjemná, komiks nabitý akciou odohrávajúcou sa vo fantastickom svete :) Teším sa na ďalší diel :)

19.01.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha ma naozaj bavila, i keď som si chvíľami hovorila, že by som Cass už nakopala do prdele a nebola taká trpezlivá ako jej okolie. Ale pri rozuzlení som pochopila, prečo sa správali tak tolerantne. Samozrejme má kniha svoje mušky, neuveriteľné náhody a nereálnosť, preto som dve hviezdičky odobrala, ale myslím, že na čtivosti a tom, že vás kniha bude baviť, to rozhodne neuberá :)

19.01.2019 3 z 5

Co se děje v noci Co se děje v noci Anna Milbourne

Nádherná a poučná kniha pre deti. I mňa bavilo odkrývať, čo sa schováva za okienkami. Doslova deťom závidím tie nápadité publikácie, ktoré sú na trhu :)

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Bohužiaľ bol za mňa tento príbeh priemer. Síce sa mi páčilo historické pozadie vzťahov medzi Herranmi a národom dobyvateľov, ale vzťahová linka/chovanie Kestrel ma nezaujala. Snaha chovať sa dospelo bola skôr k smiechu a môže mu uveriť snáď len mladší čitateľ. Určite si, ale prečítam pokračovanie. Som zvedavá, ako príbeh dopadne.

Lidské tělo Lidské tělo Josef Vyskočil

Krásna kniha, ktorá znázorňuje, čo všetko vďaka telu dokážeme vykonávať, aké emócie dokážeme tvárou vyjadriť, ako sa o seba starať. Určite až budem mať deti, knihu zaradím medzi tie, ktoré si moje dieťa prelistuje :)

Mortina Mortina Barbara Cantini

Nádherný a roztomilý príbeh, prekrásne ilustrácie. Páčil sa mi spôsob, ako vtipne bol znázornený život ducha - Mortiny.

Artur a zlaté lano Artur a zlaté lano Joe Todd-Stanton

Krásne ilustrácie, ale príbeh ma nenadchol. Mala som pocit, že hlavný hrdina dostal úlohu a tá bola bez problémov splnená. Koniec. Páčilo sami ale prepojenie so severskou mytológiou.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Bohužiaľ bola toto pre mňa hrozná zlepenina. Nereálne konanie postav, nereálne situácie, neskutočné šťastie pri riešení prípadu a dostupné technológie a znalosti, ktoré mal práve vyšetrovateľ poruke a ktoré v tej chvíli naozaj potreboval. Mám dojem, že autor varil z vody. Nie je to napísané zle, ale ku koncu som len pretáčala očami.

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Informácie z knihy by sa dali zhrnúť na pár odstavcoch, ale možno práve to, že sa tam táto téma rozoberá stále dokola a potvrdzuje sa i rôznymi príkladmi, je dostatočne dlhý čas k tomu, aby sme si sami uvedomili ako často sa denne sťažujeme. Rozhodne sa posnažím začať menej sťažovať, aby som spríjemnila život sebe i svojim blízkym. Tak držte prsty, tak ako i ja držím vám, nech sa nám to podarí :)

19.11.2018 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

S touto knihou som to mala ako na horskej dráhe. Bavila, nebavila, bavila moc.... Príbeh bol zaujímavý, ale miestami bola až priveľmi cítiť to, že je určený pre mladších. Keďže má ale séria ešte 5 častí, nechávam si priestor na to, aby ma ohúrila a získala si ma :) Určite sa na čítanie ďalších častí teším.

20.10.2018 3 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Kniha ma úprimne prekvapila. I napriek tej záplave odborných názvov z oblasti jachtingu/námorníctva, ma úplne pohltila. Ako hodnotiť boj o prežitie? Jednoznačne 5*. Troška mi bolo nesympatické riešenie/reakcie v určitých momentoch, ale ako sama autorka v knihe napísala - to, ako by sme sa v danej situácii zachovali vieme s istotou až vtedy, keď ju zažijeme. Knihu určite odporúčam.

20.10.2018 4 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Krásna kniha, písaná s ľahkosťou, avšak popisujúca jedno z najťažších období našej histórie. Som rada, že i obyčajní ľudia riskovali, aby pomohli tým, ktorí boli prenasledovaní a tak znížili čísla obetí tohto strašného obdobia. Odporúčam.

17.09.2018 5 z 5

Zo začiatku som ku knihe pristupovala skepticky, no po pár stranách sa to rozbehlo a ja som sa do príbehu úplne ponorila. Síce nie som cieľová skupina, ale to mi nebrátilo v tom, aby som si túto fantastickú jazdu ohromne užila :) Teším sa na 2.diel. Konečne som sa dočkala fantasy, ktoré sa aspoň zatiaľ netočí okolo lásky dvoch mladých ľudí :) Áno, možno to má určitú podobnosť s Harrym Potterom, ale nie v deji, ale v pocite, ktorý som pri čítaní zažívala :)

07.09.2018 5 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Tak toto sa mi veľmi páčilo. Nádherné ilustrácie, krásny a vtipný príbeh :)

04.09.2018 5 z 5