Iwíček Iwíček komentáře u knih

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Kniha se mi velice líbila. Těším se na další autorovi knihy :)

10.04.2015 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Čtivá klasická kniha. Jediná povídka, která mi zkazila požitek, byla Týden v tichém domě.

09.04.2015 5 z 5

Válka židovská II Válka židovská II Josephus Flavius

Velice zajímavá a pěkná kniha. Ráda si přečtu první díl. Určitě na ni zpracuji recenzi :)

08.04.2015 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Tato kniha se mi moc líbila, realita, která je uvedena v díle, vtáhne do děje ihned.

07.04.2015 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Tato kniha se mi moc líbila :)

05.04.2015 5 z 5

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Knihy od této autorky mám moc ráda a tato není výjimkou :)

05.04.2015 5 z 5

Chrám Panny Marie v Paříži Chrám Panny Marie v Paříži Victor Hugo

Zaujala mě už v době, kdy jsme si o ní povídali ve škole a pak jsem si ji vzala a přečetla a nadšení mi vydrželo. Na to kolik má stran, tak jsem se toho docela bála, ale byla fajn. Jediné, co mi trošku vadilo, byl celkem dlouhý popis města, ale to byla jediná vada na kráse.

30.03.2015 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Přečetla jsem sice zatím jen první díl, ale už se moc těším na další. Děj se mi moc líbil, jen se obávám toho, aby se po určité době nezačal opakovat. Přeci jen 34 dílů (teď už možná i více) dá docela zabrat.

26.03.2015 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a moc se mi líbila :). Je zde takový jiný pohled na život.

25.03.2015 5 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Knihu jsem četla ještě téměř v dětském, protože jsme měli pana Viewegha v povinné četbě a naše knihovna nedisponovala jinou knížkou, než právě touto. Nicméně, když jsem se k ní vrátila teď, tak se mi líbila a některé situace se mi osvětlily.

25.03.2015 5 z 5

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Také se mi velice líbila, stejně jako další její knížky. Autorku mám celkově moc ráda a vždy když v knihovně narazím na nějakou z jejích knih, tak jí musím přečíst :)

24.03.2015 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha se mi líbila a navnadila mě na to, abych si přečetla i další knihy od tohoto autora. Už se na ně těším.

24.03.2015 5 z 5

Lakomec / Misantrop / Tartuffe Lakomec / Misantrop / Tartuffe Molière (p)

Zajímavá klasika :)

Kluk od vedle Kluk od vedle Janet Quin-Harkin

Také se mi moc líbila :)

24.03.2015 5 z 5

Já chci přece žít! Naďa je HIV pozitivní Já chci přece žít! Naďa je HIV pozitivní Marliese Arold

Musím se přidat k Barbance. Také tomu nerozumím, děj je moc hezky napsaný, i když je životní příběh hlavní hrdinky zlý. Ráda bych doporučila tuto knihu jako prostředek osvěty pro dnešní teenagery...

19.03.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha mi nahnala při čtení strach a husinu. Nicméně i přesto se mi moc líbila.

19.03.2015 5 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi líbila. Jacqueline Wilsonová je mou velice oblíbenou autorkou...

15.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila i přesto, že horory zrovna nemusím.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha se mi líbila téměř celá, jen ta konečná fáze - nemoc, mě nevzala ani v knize, ani ve filmovém zpracování. Divadelní hru jsem bohužel neviděla :(

POP princezna POP princezna Rachel Cohn

Pěkná knížka :)