Divný dárek

Když od nich táta na Vánoce odejde, dělá Amy, co může, aby rozveselila malého brášku Maxe a mladší sestru Vitu, přestože ani jí samotné není nejlíp. S oblíbeným maňáskem jim vypráví nekonečné příběhy o téhle sobí slečně. Amy ví, že krásný příběh dokáže člověka rozveselit, i když je mu smutno. Sama je vášnivou čtenářkou a knížky její oblíbené autorky ji dokážou zanést daleko od všech starostí. Kdyby se s ní jen mohla setkat, splnilo by se jí tím jedno obrovské přání. Ale splní se jí i ta ostatní, která jsou mnohem důležitější? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/4421/divny-darek-4421.jpg 3.8162

Clean break (2004)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

Elulilinka1

Velice hezká kniha. Moc se mi líbila každá kapitola v této bombastické knize.

zuzi509

Tahle kniha byla docela super. I když se to uprostřed strašně vleklo a přišla mi zbytečně dlouhá! Na konci to bylo rozhodně lepší, ale určitě tuhle knihu nezařazuji do nejlepších knih od J.W.

Kačkaknihomol

Nádherná kniha. I když je smutná.

samuela.gc
12.11.2016

Krásný, citlivě napsaný příběh o tom, co se stane, když tatínek opustí rodinu kvůli milence. Smutné, děsivě reálné. Složité rodinné vztahy mezi maminkou, tatínkem, druhým tatínkem, nevlstními sourozenci, babičkou. Vyprávěno z pohledu Amy, nejstaršího dítěte, která se snaží sebe a své sourozence podporovat vyprávěním příběhů. Líbí se mi hezké vztahy mezi sourozenci i upřímnost a reálnost hlavních postav při rozplétání živostní situace, do které se vlastní vinou nebo zcela nevinně dostali. Při čtení jsem si neustále uvědomovala, kolik dětí přesně toto asi zažívá.

lucille48
18.07.2016

Toto dílo mi připadalo smutné, na žebříčku jejích knih u mě na vrcholu není. Ale Jacqueline Wilsonová je skvělá dětská autorka, to nemůže nikdo popřít.

SeverusSnape
16.05.2016

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

Jusťa
14.07.2015

Zajímavá kniha.

Iwíček
24.03.2015

Také se mi velice líbila, stejně jako další její knížky. Autorku mám celkově moc ráda a vždy když v knihovně narazím na nějakou z jejích knih, tak jí musím přečíst :)

vodopad152
24.03.2015

Kniha se mi velice líbila a byla jsem mile překvapena konce, protože jsem takový konec rozhodně nečekala a to mě vždycky hrozně potěší.

Sabka123
14.05.2014

Pěkná knížka, dobře se četla

Linu
17.12.2013

Skvělá kniha. Oddechová a hezky se čte.

Dep8
15.12.2012

Tato knížka je trochu smutná, ale nakonec vše dobře dopadne!

evča09
07.11.2012

Jacqueline Wilson ist the best!!!!!!
i love her book and her image, she is very rich and populary.She is very important and goodlook.

Alexxandra
05.07.2012

Dobrá kniha,přečetla jsem ji za chvíli

Lucka66
15.04.2012

Moc krásná knížka, ráda se k ní vracím :)

Slečna L.
14.03.2012

Jedna z prvních knih, které jsem si půjčovala od kamarádky. Už jen kvůli jejímu doporučení jsme ji zhltla za chvíli. Obdivuji Jacqueline, jak poutavě a srozumitelně (vlastně ještě pro malé holčičky) píše.

kajisek
25.11.2011

dobrá,ale četla jsem i lepší knihy od jacky

Karter9899
28.09.2011