Divný dárek

Když od nich táta na Vánoce odejde, dělá Amy, co může, aby rozveselila malého brášku Maxe a mladší sestru Vitu, přestože ani jí samotné není nejlíp. S oblíbeným maňáskem jim vypráví nekonečné příběhy o téhle sobí slečně. Amy ví, že krásný příběh dokáže člověka rozveselit, i když je mu smutno. Sama je vášnivou čtenářkou a knížky její oblíbené autorky ji dokážou zanést daleko od všech starostí. Kdyby se s ní jen mohla setkat, splnilo by se jí tím jedno obrovské přání. Ale splní se jí i ta ostatní, která jsou mnohem důležitější?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4421/divny-darek-4421.jpg 3.8205
Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Clean break, 2004

Kniha Divný dárek

KajkaMicinka

Tato knížka se mi moc, líbila, můžu doporučit :))

nmnac63
16.06.2020

Četla jsem jako teenager a kniha mě moc bavila, příběh má spád a dobře se čte. I po letech se k ní vracím.

Tesinka_Laufey
04.09.2018

Jedna ze slabších knížek od Jacqueline...Možná to bylo tím, že převládala pochmurná atmosféra a našlo se jen velmi málo momentů, které by potěšily. Navíc se mi ani moc nelíbil konec. Nejspíš to bylo tím, že jsem nebyla připravená na "happy end".

BookLoverJane
31.03.2018

Tahle knížka se mi moc líbila. Byla celkem smutná, ale někdy i veselá. Od začátku mě ten jejich táta spíš štval než aby mě zaujal tak jako Amy, Vitu a Maxíka. Hodně se mi líbilo to, jak tam byla zmiňovaná Jenna Williamsová, protože to vlastně mělo napodobovat Jacqueline Wilsonovou. Chápu, proč pořád Amy, Vita a Maxík chtěli, ať se jejich táta vrátí, protože je to prostě jejich táta, ale nechápala jsem, že to chce i jejich máma, když ji vlastně podváděl. Dokonce se ho i zastávala a nebyla na něho ani naštvaná, jenom ke konci. Ale i tak se mi ta knížka moc líbila. Ten konec byl moc hezký a taky dojemný. Líbilo se mi taky, že to vyprávěla Amy, protože se to v jejím podání moc dobře četlo.

Elulilinka1
02.06.2017

Velice hezká kniha. Moc se mi líbila každá kapitola v této bombastické knize.

zuzi509
28.05.2017

Tahle kniha byla docela super. I když se to uprostřed strašně vleklo a přišla mi zbytečně dlouhá! Na konci to bylo rozhodně lepší, ale určitě tuhle knihu nezařazuji do nejlepších knih od J.W.

Kačkaknihomol
29.03.2017

Nádherná kniha. I když je smutná.

samuela.gc
12.11.2016

Krásný, citlivě napsaný příběh o tom, co se stane, když tatínek opustí rodinu kvůli milence. Smutné, děsivě reálné. Složité rodinné vztahy mezi maminkou, tatínkem, druhým tatínkem, nevlstními sourozenci, babičkou. Vyprávěno z pohledu Amy, nejstaršího dítěte, která se snaží sebe a své sourozence podporovat vyprávěním příběhů. Líbí se mi hezké vztahy mezi sourozenci i upřímnost a reálnost hlavních postav při rozplétání živostní situace, do které se vlastní vinou nebo zcela nevinně dostali. Při čtení jsem si neustále uvědomovala, kolik dětí přesně toto asi zažívá.