Iwíček

Přečtené 422Milovat se
? - prosinec 2019
Milovat se 2019, Marika Korcová

Krásná básnická sbírka, která je plná milostné lyriky. Vše je zpracováno velmi sympaticky a je použito mnoho zajímavých básnických postupů. Kromě metafor se objevují také personifikace, alegorie a další. Rytmus je ve většině případů pravidelný - daktyl, trochej. Mohu vřele doporučit těm, kteří mají rádi poezii.


Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život
? - listopad 2019
Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život 2019, Tara Swart

Zdroj je velmi zajímavý titul, ač se jedná o naučnou literaturu, autorka téma pojala tak, že si knihu může přečíst opravdu každý a co je nejdůležitější, opravdu plní svůj účel. Knihu můžete číst neustále kolem dokola, abyste se bez ustání zdokonalovali. Hezky zpracováno.


Duch znojemských katakomb
? - září 2019
Duch znojemských katakomb 2019, Vlastimil Vondruška

Musím říci, že tato kniha se mi hodně líbila. Zaujala mě svou čtivostí, ale i pěkně zašmodrchanou zápletkou, která vás nutí číst do té chvíle, dokud nezjistíte, jak to vše dopadlo.


Ottla
? - září 2019
Ottla 2018, Petr Balajka

Čtivá, velmi působivá a zajímavá kniha, která vypráví příběh sestry Franze Kafky. Její osud byl opravdu hodně smutný. Slyšela jsem i audioknihu a musím říci, že se mi moc líbila.


Jana Eyrová
? - srpen 2019
Jana Eyrová 2006, Charlotte Brontë


Poutnický deník
? - červen 2019
Poutnický deník 2014, Jiří Bouda

Poutavé a čtivé vyprávění o úctyhodných cyklovýletech výtvarníka Jiřího Boudy. Celá kniha je doprovázena jeho vlastními kresbami a ilustracemi. Četlo se téměř samo.


Sok
? - duben 2019
Sok 2019, Iain Reid

Zajímavá kniha, která se velmi dobře čte, a to zejména díky častým dialogům mezi postavami. Líbil se mi i fakt, že jsem mohla nahlédnout do nitra vypravěče, jímž byl Junior. Jediné, s čím se moc neztotožňuji, je žánrové zařazení. Spíše bych se přiklonila k thrilleru, moc hororových prvků jsem v knize nezaznamenala.


Prima sezóna
? - duben 2019
Prima sezóna 2019, Josef Škvorecký

Poutavý a čtivý román, je plný humoru. To je přesně ono, co tuto knihu charakterizuje asi nejvíce. Kniha se mi moc líbila.


Bretaňské světlo
? - únor 2019
Bretaňské světlo 2019, J. Bannalec (pseudonym)

Velice zajímavý detektivní román, jehož zápletka byla spletencem několika zajímavých okolností a případů. Líbilo se mi, že autor zápletku nechal dojít do samého konce a neodhalil rozuzlení dříve. Velmi ráda jsem si počkala do konce.


Město přeživších
? - únor 2019
Město přeživších 2018, Thomas Thiemeyer

Z této knihy jsem zprvu měla strach, ale nakonec mě velmi mile překvapila a užila jsem si ji plnými doušky. Zajímavá zápletka s apelem, protože si myslím, že pokud se nezačneme k přírodě chovat lépe, mohlo by se to, co se stalo v knize, stát i ve skutečnosti.


Kavárna v Kodani
? - únor 2019
Kavárna v Kodani 2018, Julie Caplin

Výborná oddechová kniha, při jejímž čtení se pobavíte, ale zároveň se dozvíte něco nového. Líbí se mi takovéto tituly, které čtenáři něco dají. Tento titul to plní hned několikanásobně. Mohu vřele doporučit.


Nezlomný
? - leden 2019
Nezlomný 2018, Hana Hindráková

Velmi dobře napsaný příběh, který ukazuje život v Africe takový, jaký skutečně je. Je plný bolesti, nástrah a nebezpečí smrti na každém rohu. Je dobře, že se autorka těmto tématům věnuje.


Na Větrné hůrce
? - leden 2019
Na Větrné hůrce 2018, Emily Brontë


Strážce nádrže
? - prosinec 2018
Strážce nádrže 2018, Zdeněk Svěrák

Pěkná kniha, která potěší, pohladí po duši a zároveň donutí zavzpomínat na staré časy. Chvilkami mi vadily překlepy v textu, ale nebylo jich tolik, aby mě to od čtení odradilo a aby to nějak razantně ovlivnilo moje hodnocení titulu.


Zaklínaní hadů
? - listopad 2018
Zaklínaní hadů 2018, Alice Pantermüller

Výborná kniha, která pobaví nejen dětského čtenáře. Musím říci, že mě zaujaly již předchozí díly, a proto jsem se těšila i na tento, který vyšel teprve nedávno. I tentokrát si s Lenkou užijeme spoustu humorných chvil a vydáme se s ní do míst, do kterých jsme se dosud ještě nevydali a zažijeme s ní to, co jsme ještě nezažili. Mohu vřele doporučit. Potěší jak děvčata, tak i chlapce.


Smrt konvertity
? - červen 2018
Smrt konvertity 2018, Petr Eidler

Zajímavá detektivka, při které jsem hodně přemýšlela společně s detektivem a jeho pomocníky, proč musel být Jiří Stein zavražděn a jak k tomu došlo. Rozuzlení mě nakonec hodně překvapilo. Čekala jsem úplně něco jiného. Na druhou stranu, byla jsem knihou nadšena.


Zadrátovaný svět
? - květen 2018
Zadrátovaný svět 2018, Noah Lederman

Autorův styl je svěží a ryze výpravný. Kniha se dá použít coby skvělý pramen, jenž monitoruje smutné události a pobyt v koncentračním táboře. Nedočtete se tu žádné odborné informace. Autorovým zdrojem byly ryze prameny orální historie (tj. vyprávění pamětníků).


Ztracená generace
? - květen 2018
Ztracená generace 2017, Lukáš Vavrečka

Kniha je zpracována zajímavě. Překvapilo mě, jak se proplétají životy téměř všech aktérů. Příběh je plný zajímavých zvratů, které občas zaskočí a u některých dokonce čtenáři zatrne. Pokud vám nevadí velký počet protagonistů, jejichž úhly na příběh se neustále protínají, tato kniha by se vám mohla líbit.


Plátno z Turína
? - duben 2018
Plátno z Turína 2018, Zdeněk Jančařík

Zajímavě zpracovaná kniha, která si zaslouží přečtení. Nejen, že autor otevřel řadu nejen historických otázek, ale také otevřel své nitro a nechal čtenáře, aby do něj nahlédl. Při čtení se nejednou zamyslíte nad historií, ale i sami nad sebou.


Hra na smrt
? - duben 2018
Hra na smrt 1972, V. Rabský (pseudonym)

Musím říci, že tento román je opravdu zajímavý. Autor ukazuje, jakým způsobem lze aktualizovat detektivní žánr. Nejedná se tedy o klasickou detektivku. Jaroslav Velinský použil zajímavý námět a zápletku. Dílo mohu doporučit všem milovníkům detektivního žánru.


Oni nevědí, co činí
? - duben 2018
Oni nevědí, co činí 2018, Jussi Valtonen

Na tuto knihu jsem se těšila, nalákala mě anotace i vzhled obálky. Z příběhu jsem byla nadšená, ale pak přišly části, které mě moc neuctily. Ač jsem zvyklá číst náročnější literaturu, některé části této knihy byly až moc. Některé situace mi přišly nepochopitelné, asi to bylo tím, že se v této knize objevila jakási řetězová kompozice, a proto se stane, že se konec objeví někde jinde, než byste to čekali. Závěr knihy mi z tohoto důvodu přišel zvláštní. Námět byl však skvělý a čtenáře donutí k zamyšlení, což musím vyzdvihnout. Co však titulu ublížilo, je jazyková stránka, objevily se překlepy, opakující se slova.


Panny a netvor
? - duben 2018
Panny a netvor 2018, Roman Cílek

Kniha se mi líbila. Povídkové soubory Romana Cílka jsou pohlazením po duši pro každého milovníka tradiční detektivky. Čtení si užijete mnohem aktivněji, protože jste velice zajímavým způsobem zataženi do děje.


Matčino tajemství
? - březen 2018
Matčino tajemství 2018, Dilly Court

Zajímavá kniha, při jejímž čtení mě místy mrazilo, ale pak byly i okamžiky, kdy jsem se pěkně pobavila. Občas jsem v hlavní hrdince viděla sama sebe. Vyprávění bylo autentické a uvěřitelné. Autorka příběh napsala s lehkostí, a proto jsem si příběh velmi užila. Mohu vřele doporučit.


Nebezpečná laskavost
? - březen 2018
Nebezpečná laskavost 2018, Darcey Bell

Skvělá kniha. Musím říci, že mě dostal způsob, jakým ji autork napsala. Doslova vás hodí hned na první stránce do děje a vy se musíte zorientovat, tímto způsobem je čtenář aktivizován ke spolupráci s autorem. Ve své fantazii si musí položit mnoho otázek, na něž musí najít odpověď. Líbilo se mi, že ač dochází k přerušování toku myšlenek, není to činěno nijak násilně, čtenář se tak v textu neztrácí. Jediné, co zamotá hlavu, je neustálá manipulace. Manipuluje autorka prostřednictvím postav se čtenářem, nebo postavy manipulují samy sebou navzájem? Toť otázka.


Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?
? - březen 2018
Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní? 2017, Petr Čermák

Pana Donutila mám ráda již od svých nejútlejších dětských let. Nejprve jsem ho zaznamenala coby baviče, následně jako herce a potom také v roli zpěváka. Tuto knihu jsem brala jako jakousi poctu a měla jsem velkou radost, když jsem si ji mohla přečíst. Avšak, když jsem se do četby pustila, během chvilky jsem došla k pocitu zklamání. Tolik gramatických a stylistických chyb na tak malém textovém prostoru jsem snad ještě v životě neviděla. Škoda toho, tato knížka by si zasloužila korekci jako sůl, byl by to skvost mnoha českých knihoven.


Stín větru
? - březen 2018
Stín větru 2008, Carlos Ruiz Zafón

Nikdy jsem netušila, že Barcelona může být tak tajemným místem. To, co vykouzlil Carlos Ruiz Zafón na stránkách tohoto románu, je naprosto neskutečné. Příběh je originální, dobře se čte. Čtenář se nikdy nebude nudit, protože se neustále něco děje a pořád něco strhává jeho pozornost. Rozhodně stojí za přečtení.


Šest nevinných - román na šest nádechů
? - únor 2018
Šest nevinných - román na šest nádechů 2015, Josef Pecinovský

Detektivní příběhy mám ráda, a tak jsem se na příběh těšila. Byla jsem zvědavá, jak se příběhu chopí autoři. Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak jsem začala být zklamaná. Vadily mi časté vulgarismy v některých kapitolách, i když pravda, nakonec jsem zjistila, že ona vyhraněnost byla záměrná. Místy pokulhávalo napojení a vadilo mi i časté přetínání myšlenek. Přesto však mohu knihu doporučit, protože zápletka je zajímavá.


Nenávidím tě, neopouštěj mě!
? - únor 2018
Nenávidím tě, neopouštěj mě! 2017, Jerold J. Kreisman

Zajímavá kniha, která každému čtenáři přiblíží život hraničářů. Aby bylo vše srozumitelné i laikům, je publikace doplněna příběhy z psychoterapeutických sezení, ale i ilustračními diagramy. Mohu vřele doporučit.


Císařský kurýr Marie Terezie
? - únor 2018
Císařský kurýr Marie Terezie 2018, Zdeněk Grmolec

Kniha se mi moc líbila. Autor v ní dokázal krásně propojit zajímavý beletristický příběh s historií. Některé pasáže titulu působí až encyklopedicky. Nicméně všechny historické pasáže jsou sepsány nenásilnou formou. Po jazykové stránce je román také velice zajímavý, protože se tu prolíná jazyk spodiny s jazykem vyšších vrstev.


Konec léta
? - únor 2018
Konec léta 2018, Anders de la Motte

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.


Dybuk a ďábel
? - únor 2018
Dybuk a ďábel 2017, David Jan Novotný

Z knihy jsem byla na jednu stranu nadšená, na druhou stranu mě ale docela zklamala. Neustále si kladu otázku, zda jsou opravdu v podobných publikacích nutné vulgarismy. A také jsem byla zklamaná z jazykového zpracování, tolik chyb na pár stránkách... Na druhou stranu mě potěšila grafika a zvolené téma a náměty.


Pohádky o čarodějích
? - únor 2018
Pohádky o čarodějích 2017, Ivana Nováková

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...


Blb na výletě
? - leden 2018
Blb na výletě 2017, René Melichar

Tato kniha se mi moc líbila. O tvorbě Reného Melichara jsem toho hodně slyšela, ale ještě nikdy jsem se s jeho knihami nesetkala. Zlomem byl až Blb na výletě. Musím konstatovat, že rozhodně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla. Je opravdu humorná, po všech stránkách mi sedla a navnadila mě i k přečtení dalších autorových počinů. Mohu ji vřele doporučit všem milovníkům humoru.


Bezlepkové sladké a slané pečení
? - leden 2018
Bezlepkové sladké a slané pečení 2017, Sabrina Sue Daniels

Skvělá kuchařka, která vám přinese spoustu inspirace, ale i důležitých informací o celiakii a bezlepkových potravinách. Fotografie jsou úchvatné, stačí jeden pohled a sběhnou se vám sliny.


Tajemství předků
? - leden 2018
Tajemství předků 2017, Peter Teuschel

Zajímavá kniha, která člověku ukáže, jak moc jsme spjati s našimi předky. Mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o psychologii. Jedná se o čtivé dílo, v němž najdete jak teorii, tak i plno příběhů z praxe.


Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování
? - leden 2018
Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování 2017, Jan Lebeda

Četbu této knihy jsem si užila. Je plná humorných pohádkových příběhů, které potěší nejen dítě, ale i jeho rodiče. Ač jsem již jakou dobu mimo cílovou skupinu, kniha mě nadchla a Medovníček je kouzelnou postavou, kterou nelze nemít rád. K tomu všemu přispívají úžasné ilustrace Zdeňky Študlarové, které vyprávění úžasně doplňují. Příběhy se pyšní kromě zábavné funkce také tou didaktickou. Dítě si nejen osvojí, jak se správně chovat, ale také si rozšíří slovní zásobu. Mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí udělat radost svému zvídavému dítku.


Labyrint osudu
? - prosinec 2017
Labyrint osudu 2017, Lenka Dostálová

Skvělá kniha plná napětí, čar a kouzel, světla a temnoty. Autorka si i tentokrát s knihou úžasně pohrála, a proto si můžeme užít zajímavou akční podívanou. Mohu vřele doporučit všem milovníkům fantasy.


Celej Franz!
? - prosinec 2017
Celej Franz! 2017, Marta Davouze

Úžasná kniha, prostřednictvím které se můžete seznámit s osudy neteře Franze Kafky. Líbí se mi s jakou lehkostí autorka zachytila negativní situace a jakým způsobem zapůsobila na čtenářovy emoce. Mohu vřele doporučit.


Mezi ovcemi a slepicemi
? - prosinec 2017
Mezi ovcemi a slepicemi 2017, Alice Pantermüller

Skvělá knížka, která udělá zajisté radost všem náctiletým čtenářům. Pokud vaše dítko miluje Deník malého poseroutky, tak mu tato kniha udělá zajisté radost. Byla jsem nadšená, a to už jsem nějakou dobu mimo cílovou skupinu. Líbilo se mi zpracování i vtip, který je v knize ukrytý.


Ufonek Uluru
? - prosinec 2017
Ufonek Uluru 2017, Jindřiška Ptáčková

Skvělá dětská knížka. Autorku znám coby detektivkářku, a proto mi přišlo zajímavé porovnat její styl v tvorbě pro dospělé se stylem v tomto příběhu. Překvapila mě jednoduchost textu, skvěle zakódovaná didaktická funkce a spousta dalšího. Pochopitelně musím vyzdvihnout i práci ilustrátorky. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji malým čtenářům.


1 ...