Iwíček - Přečtené 395


Konec léta
? - únor 2018
Konec léta 2018, A. d. l. Motte

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.


Dybuk a ďábel
? - únor 2018
Dybuk a ďábel 2017, D. J. Novotný

Z knihy jsem byla na jednu stranu nadšená, na druhou stranu mě ale docela zklamala. Neustále si kladu otázku, zda jsou opravdu v podobných publikacích nutné vulgarismy. A také jsem byla zklamaná z jazykového zpracování, tolik chyb na pár stránkách... Na druhou stranu mě potěšila grafika a zvolené téma a náměty.


Pohádky o čarodějích
? - únor 2018
Pohádky o čarodějích 2017, I. Nováková

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...


Blb na výletě
? - leden 2018
Blb na výletě 2017, R. Melichar

Tato kniha se mi moc líbila. O tvorbě Reného Melichara jsem toho hodně slyšela, ale ještě nikdy jsem se s jeho knihami nesetkala. Zlomem byl až Blb na výletě. Musím konstatovat, že rozhodně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla. Je opravdu humorná, po všech stránkách mi sedla a navnadila mě i k přečtení dalších autorových počinů. Mohu ji vřele doporučit všem milovníkům humoru.


Bezlepkové sladké a slané pečení
? - leden 2018
Bezlepkové sladké a slané pečení 2017, S. S. Daniels

Skvělá kuchařka, která vám přinese spoustu inspirace, ale i důležitých informací o celiakii a bezlepkových potravinách. Fotografie jsou úchvatné, stačí jeden pohled a sběhnou se vám sliny.


Tajemství předků
? - leden 2018
Tajemství předků 2017, P. Teuschel

Zajímavá kniha, která člověku ukáže, jak moc jsme spjati s našimi předky. Mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o psychologii. Jedná se o čtivé dílo, v němž najdete jak teorii, tak i plno příběhů z praxe.


Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování
? - leden 2018
Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování 2017, J. Lebeda

Četbu této knihy jsem si užila. Je plná humorných pohádkových příběhů, které potěší nejen dítě, ale i jeho rodiče. Ač jsem již jakou dobu mimo cílovou skupinu, kniha mě nadchla a Medovníček je kouzelnou postavou, kterou nelze nemít rád. K tomu všemu přispívají úžasné ilustrace Zdeňky Študlarové, které vyprávění úžasně doplňují. Příběhy se pyšní kromě zábavné funkce také tou didaktickou. Dítě si nejen osvojí, jak se správně chovat, ale také si rozšíří slovní zásobu. Mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí udělat radost svému zvídavému dítku.


Labyrint osudu
? - prosinec 2017
Labyrint osudu 2017, L. Dostálová

Skvělá kniha plná napětí, čar a kouzel, světla a temnoty. Autorka si i tentokrát s knihou úžasně pohrála, a proto si můžeme užít zajímavou akční podívanou. Mohu vřele doporučit všem milovníkům fantasy.


Celej Franz!
? - prosinec 2017
Celej Franz! 2017, M. Davouze

Úžasná kniha, prostřednictvím které se můžete seznámit s osudy neteře Franze Kafky. Líbí se mi s jakou lehkostí autorka zachytila negativní situace a jakým způsobem zapůsobila na čtenářovy emoce. Mohu vřele doporučit.


Lenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemi
? - prosinec 2017
Lenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemi 2017, A. Pantermüller

Skvělá knížka, která udělá zajisté radost všem náctiletým čtenářům. Pokud vaše dítko miluje Deník malého poseroutky, tak mu tato kniha udělá zajisté radost. Byla jsem nadšená, a to už jsem nějakou dobu mimo cílovou skupinu. Líbilo se mi zpracování i vtip, který je v knize ukrytý.


Ufonek Uluru a Vylízaná kebule
? - prosinec 2017
Ufonek Uluru a Vylízaná kebule 2017, J. Ptáčková

Skvělá dětská knížka. Autorku znám coby detektivkářku, a proto mi přišlo zajímavé porovnat její styl v tvorbě pro dospělé se stylem v tomto příběhu. Překvapila mě jednoduchost textu, skvěle zakódovaná didaktická funkce a spousta dalšího. Pochopitelně musím vyzdvihnout i práci ilustrátorky. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji malým čtenářům.


Druhá šance
? - listopad 2017
Druhá šance 2017, L. Auzká

Super román, který potěší každou romantickou duši. Autorka v něm řeší zajímavá témata. Musím říci, že jsem byla spokojená. Mohu vřele doporučit.


Z gauče vzhůru do divočiny
? - listopad 2017
Z gauče vzhůru do divočiny 2017, R. Schritterová

Luxusní kniha plná humoru, která vás odvede od problémů všedních dnů.


Pohádky o hvězdách
? - listopad 2017
Pohádky o hvězdách 2017, H. Kneblová

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.


Lenčiny katastrofy - Všude plno králíků
? - listopad 2017
Lenčiny katastrofy - Všude plno králíků 2017, A. Pantermüller

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.


(M)Učednice
? - říjen 2017
(M)Učednice 2017, A. Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.


Tajná láska Jakuba Krčína
? - říjen 2017
Tajná láska Jakuba Krčína 2001, E. Jindrová

Skvělá historická kniha s detektivní, ale i milostnou tematikou. Nicméně detektivní zápletka není tradiční, svým způsobem se tu neobjevuje žádný detektiv, nýbrž banda pomstychtivých rybníkářů. Užijte si tuto zajímavou jízdu.


Ve službách mocných
? - říjen 2017
Ve službách mocných 2017, F. Niedl

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.


Detektiv Koumes - Zimní případ
? - září 2017
Detektiv Koumes - Zimní případ 2017, J. Quis

Skvělá dětská kniha, která pobaví i dospělého čtenáře. Autorovy kouzelné ilustrace skvěle doprovázejí celé vyprávění.


Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu
? - září 2017
Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu 2017, J. Lebeda

Tato kniha je naprosto luxusní. Plní všechny funkce, které by literatura pro děti a mládež plnit měla. Vše je doplněno luxusními barevnými obrázky. Příběh je moderní a přitom je v něm zakódováno tolik důležitých myšlenek. Rozhodně doporučuji všem rodičům, kteří chtějí své ratolesti vést k lásce k přírodě.


Sláva a pád přemyslovských králů
? - září 2017
Sláva a pád přemyslovských králů 2017, J. Bauer

Musím říci, že tato kniha se mi líbila. Jediné, co mě zamrzelo, je forma zpracování, která pokulhává za obsahem. Množství přepisů tedy trošku snížilo moje hodnocení. Nicméně stále je tu obsah, jenž je luxusní. Autor nás na malém množství stránek provede obdobím vlády Přemyslovců. Všechny informace a domněnky se autor snaží doložit zajímavými citacemi z pramenů, ale i z moderní odborné literatury. Pokud jste příznivci historické populárně naučné literatury, určitě si knihu přečtěte, obsah za to stojí.


Nejkrásnější židovské pohádky a legendy
? - srpen 2017
Nejkrásnější židovské pohádky a legendy 2017, G. Landa

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.


Klášterem obchází ďábel
? - srpen 2017
Klášterem obchází ďábel 2017, J. Bauer

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.


Dítě školkou povinné : ze života andílků
? - srpen 2017
Dítě školkou povinné : ze života andílků 2016, M. Cabicar

Knihy M. M. Cabicara o malé Viki jsem si nad míru oblíbila. Líbilo se mi, že si dokázal autor udržet a možná bych mohla tvrdit, že dokonce zvýšil kvalitu příběhů. Ač se některé příběhy v jádru zopakovaly, autor jim dokázal dát naprosto jinou pointu a vytvořil tak nový a neokoukaný příběh. Povídky jsou čtivé a zajímavé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům vyprávění ze života.


Dobronínské morytáty
? - červenec 2017
Dobronínské morytáty 2017, V. Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.


Hortensie Malinová
? - červenec 2017
Hortensie Malinová 2017, J. Ludvíková

Skvělá kniha pro děti, jež dokonale pobaví i dospělého čtenáře. Rozhodně stojí za to.


Vražda v secesní vile
? - červenec 2017
Vražda v secesní vile 2017, P. Bým

Zajímavá kniha, líbila se mi, ale trošku mě zaskočila přílišná zkratkovitost. Nicméně autorův styl práce s jazykem se mi zamlouval.


Bylinky - Léčivá moc přírody
? - červen 2017
Bylinky - Léčivá moc přírody 2017, J. Mandžuková

Velice zajímavá knížka, která mě překvapila svým obsahem. Nečekala jsem, že na tak malém prostoru se bude vyskytovat tolik důležitých a velice cenných informací. Vřele doporučuji čtenářům, kteří se zajímají o léčivou moc přírody.


Ví o tobě
? - červen 2017
Ví o tobě 2017, S. Pinborough

Musím říci, že tato kniha pro mě byla láskou na první pohled, nejprve mě uchvátila obálka a pak i anotace. Když jsem se nakonec do knihy začetla, nesmírně jsem si užívala každé slovo. Byl to pro mě obrovský zážitek plný emocí, ale také napětí a v konečné fázi i velkých překvapení. Mohu vřele doporučit. Rozhodně to stojí za to :).


Záhada zlatodolu
? - květen 2017
Záhada zlatodolu 2017, Z. Koubková

Skvělý historický detektivní román. Líbilo se mi, jak jej autorka zpracovala. Bylo zřejmé, že před tím, než se do jeho psaní pustila, zjišťovala si potřebné informace. Bylo to úžasné počtení a knihu mohu vřele doporučit.


Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let
? - květen 2017
Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let 2017, J. B. Morrison

Skvělé, vtipné a mohu říci, že určitě zkrátí dlouhou chvíli. Kniha se mi četla téměř sama a skoro každá její stránka mě neskutečně pobavila. Mohu vřele doporučit.


Chlapec a hvězdy
? - květen 2017
Chlapec a hvězdy 1958, J. Seifert

Bravurně zpracovaná básnická sbírka, jež osloví jak dospělého, tak i dětského čtenáře. Mohu vřele doporučit. To jak Seifert zpracoval krásy každého ročního období je prostě dokonalé.


Dívka, která lhala
? - květen 2017
Dívka, která lhala 2017, P. Jansa

Při čtení této knihy jsem byla mile překvapená. Podle recenzí, jež jsem si o ní přečetla, jsem byla na rozpacích, ale nakonec jsem zjistila, že mi kniha sedla. Pravda, styl nemusí sednout každému, ale mě sedl. Líbilo se mi, jakým způsobem autor knihu sepsal. Osobně jsem byla nad míru spokojená a další kniha z MOBácké edice mě rozhodně nezklamala.


Muž s nádherným hlasem
? - květen 2017
Muž s nádherným hlasem 2017, L. B. Rubin

Skvělá kniha, ač jsem se zpočátku bála, protože jsem očekávala dlouhý rozvláčný úvod, byla jsem mile překvapená. Když jsem se pak dostala ke kazuistikám samotným, dostala jsem množství podnětů pro zamyšlení a zároveň i spoustu zajímavých odpovědí na moje zvídavé otázky.


Kosti svaté Brigity
? - květen 2017
Kosti svaté Brigity 2017, P. Freeman

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.


Démon stínů
? - květen 2017
Démon stínů 2016, L. Dostálová

Za mě naprosto luxusní počtení. Je to již druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říci, že má talent. Příběh je napínavý a plný zajímavých zvratů, rozhodně se při jeho četbě nebudete nudit. Osobně jsem si četbu užila a autorčin styl jsem si oblíbila již ve chvíli, kdy jsem si přečetla její knihu V pasti.


Slzy otců
? - květen 2017
Slzy otců 2017, E. Bacigalová

Velice zajímavý román plný emocí. Při čtení jsem opravdu zažila od překvapení, přes popuzení a vztak asi úplně všechno. Kniha se mi však líbila. Líbilo se mi její zpracování a i to, jak autorka pojala takovéto závažné téma. Pár chybek se v příběhu našlo, ale myslím si, že běžný čtenář je neodhalí. Za mě opravdu velice dobré dílo.


Guns N
? - duben 2017
Guns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turné 2016, J. Kadeřábek

Moje subjektivní hodnocení této publikace je nadmíru pozitivní. Při četbě jsem si užila nevšedního koncertu, jenž jsem si mohla dopřát. Líbilo se mi, jak autor celou knihu strukturoval. Z tohoto důvodu mu nemohlo v jeho pomyslném sítu protéci nic důležitého. Byla jsem tak do detailu seznámena s historií skupiny, ale také s některými světovými událostmi. Veškeré informace mají mezi sebou určitou návaznost, z tohoto důvodu je celý obsah pevný a nikdy vám neutečou potřebné souvislosti. Knihu hodnotím krásnými a zaslouženými 100 % a vřelými doporučeními. Publikaci přeji, aby se jí dostalo celosvětového ohlasu, protože ji považuji za výbornou.


Hříšní lidé města Písku
? - duben 2017
Hříšní lidé města Písku 2017, L. Beran

Velice zajímavá kniha, která je i zajímavě napsaná. Zaujal mě historický jazyk a slangové vyjadřování. Rozhodně stojí za přečtení, mohu vřele doporučit.


Dobrovolnice
? - duben 2017
Dobrovolnice 2014, H. Hindráková

Tedy, musím říci, že tato kniha si mě opravdu získala. Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat situaci rozvojové Afriky. Některé situace byly velice realistické. Příběh měl spád a mohu jej vřele doporučit všem, kteří milují příběhy ze života.


1 2 3 4 5 6 >