Iwíček - Přečtené 409


Smrt konvertity
? - červen 2018
Smrt konvertity 2018, P. Eidler

Zajímavá detektivka, při které jsem hodně přemýšlela společně s detektivem a jeho pomocníky, proč musel být Jiří Stein zavražděn a jak k tomu došlo. Rozuzlení mě nakonec hodně překvapilo. Čekala jsem úplně něco jiného. Na druhou stranu, byla jsem knihou nadšena.


Zadrátovaný svět
? - květen 2018
Zadrátovaný svět 2018, N. Lederman

Autorův styl je svěží a ryze výpravný. Kniha se dá použít coby skvělý pramen, jenž monitoruje smutné události a pobyt v koncentračním táboře. Nedočtete se tu žádné odborné informace. Autorovým zdrojem byly ryze prameny orální historie (tj. vyprávění pamětníků).


Ztracená generace
? - květen 2018
Ztracená generace 2017, L. Vavrečka

Kniha je zpracována zajímavě. Překvapilo mě, jak se proplétají životy téměř všech aktérů. Příběh je plný zajímavých zvratů, které občas zaskočí a u některých dokonce čtenáři zatrne. Pokud vám nevadí velký počet protagonistů, jejichž úhly na příběh se neustále protínají, tato kniha by se vám mohla líbit.


Plátno z Turína
? - duben 2018
Plátno z Turína 2018, Z. Jančařík

Zajímavě zpracovaná kniha, která si zaslouží přečtení. Nejen, že autor otevřel řadu nejen historických otázek, ale také otevřel své nitro a nechal čtenáře, aby do něj nahlédl. Při čtení se nejednou zamyslíte nad historií, ale i sami nad sebou.


Hra na smrt
? - duben 2018
Hra na smrt 1972, V. Rabský (pseudonym)

Musím říci, že tento román je opravdu zajímavý. Autor ukazuje, jakým způsobem lze aktualizovat detektivní žánr. Nejedná se tedy o klasickou detektivku. Jaroslav Velinský použil zajímavý námět a zápletku. Dílo mohu doporučit všem milovníkům detektivního žánru.


Oni nevědí, co činí
? - duben 2018
Oni nevědí, co činí 2018, J. Valtonen

Na tuto knihu jsem se těšila, nalákala mě anotace i vzhled obálky. Z příběhu jsem byla nadšená, ale pak přišly části, které mě moc neuctily. Ač jsem zvyklá číst náročnější literaturu, některé části této knihy byly až moc. Některé situace mi přišly nepochopitelné, asi to bylo tím, že se v této knize objevila jakási řetězová kompozice, a proto se stane, že se konec objeví někde jinde, než byste to čekali. Závěr knihy mi z tohoto důvodu přišel zvláštní. Námět byl však skvělý a čtenáře donutí k zamyšlení, což musím vyzdvihnout. Co však titulu ublížilo, je jazyková stránka, objevily se překlepy, opakující se slova.


Panny a netvor
? - duben 2018
Panny a netvor 2018, R. Cílek

Kniha se mi líbila. Povídkové soubory Romana Cílka jsou pohlazením po duši pro každého milovníka tradiční detektivky. Čtení si užijete mnohem aktivněji, protože jste velice zajímavým způsobem zataženi do děje.


Matčino tajemství
? - březen 2018
Matčino tajemství 2018, D. Court

Zajímavá kniha, při jejímž čtení mě místy mrazilo, ale pak byly i okamžiky, kdy jsem se pěkně pobavila. Občas jsem v hlavní hrdince viděla sama sebe. Vyprávění bylo autentické a uvěřitelné. Autorka příběh napsala s lehkostí, a proto jsem si příběh velmi užila. Mohu vřele doporučit.


Nebezpečná laskavost
? - březen 2018
Nebezpečná laskavost 2018, D. Bell

Skvělá kniha. Musím říci, že mě dostal způsob, jakým ji autork napsala. Doslova vás hodí hned na první stránce do děje a vy se musíte zorientovat, tímto způsobem je čtenář aktivizován ke spolupráci s autorem. Ve své fantazii si musí položit mnoho otázek, na něž musí najít odpověď. Líbilo se mi, že ač dochází k přerušování toku myšlenek, není to činěno nijak násilně, čtenář se tak v textu neztrácí. Jediné, co zamotá hlavu, je neustálá manipulace. Manipuluje autorka prostřednictvím postav se čtenářem, nebo postavy manipulují samy sebou navzájem? Toť otázka.


Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?
? - březen 2018
Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní? 2017, P. Čermák

Pana Donutila mám ráda již od svých nejútlejších dětských let. Nejprve jsem ho zaznamenala coby baviče, následně jako herce a potom také v roli zpěváka. Tuto knihu jsem brala jako jakousi poctu a měla jsem velkou radost, když jsem si ji mohla přečíst. Avšak, když jsem se do četby pustila, během chvilky jsem došla k pocitu zklamání. Tolik gramatických a stylistických chyb na tak malém textovém prostoru jsem snad ještě v životě neviděla. Škoda toho, tato knížka by si zasloužila korekci jako sůl, byl by to skvost mnoha českých knihoven.


Stín větru
? - březen 2018
Stín větru 2008, C. Ruiz Zafón

Nikdy jsem netušila, že Barcelona může být tak tajemným místem. To, co vykouzlil Carlos Ruiz Zafón na stránkách tohoto románu, je naprosto neskutečné. Příběh je originální, dobře se čte. Čtenář se nikdy nebude nudit, protože se neustále něco děje a pořád něco strhává jeho pozornost. Rozhodně stojí za přečtení.


Šest nevinných - román na šest nádechů
? - únor 2018
Šest nevinných - román na šest nádechů 2015, J. Pecinovský

Detektivní příběhy mám ráda, a tak jsem se na příběh těšila. Byla jsem zvědavá, jak se příběhu chopí autoři. Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak jsem začala být zklamaná. Vadily mi časté vulgarismy v některých kapitolách, i když pravda, nakonec jsem zjistila, že ona vyhraněnost byla záměrná. Místy pokulhávalo napojení a vadilo mi i časté přetínání myšlenek. Přesto však mohu knihu doporučit, protože zápletka je zajímavá.


Nenávidím tě, neopouštěj mě!
? - únor 2018
Nenávidím tě, neopouštěj mě! 2017, J. J. Kreisman

Zajímavá kniha, která každému čtenáři přiblíží život hraničářů. Aby bylo vše srozumitelné i laikům, je publikace doplněna příběhy z psychoterapeutických sezení, ale i ilustračními diagramy. Mohu vřele doporučit.


Císařský kurýr Marie Terezie
? - únor 2018
Císařský kurýr Marie Terezie 2018, Z. Grmolec

Kniha se mi moc líbila. Autor v ní dokázal krásně propojit zajímavý beletristický příběh s historií. Některé pasáže titulu působí až encyklopedicky. Nicméně všechny historické pasáže jsou sepsány nenásilnou formou. Po jazykové stránce je román také velice zajímavý, protože se tu prolíná jazyk spodiny s jazykem vyšších vrstev.


Konec léta
? - únor 2018
Konec léta 2018, A. d. l. Motte

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.


Dybuk a ďábel
? - únor 2018
Dybuk a ďábel 2017, D. J. Novotný

Z knihy jsem byla na jednu stranu nadšená, na druhou stranu mě ale docela zklamala. Neustále si kladu otázku, zda jsou opravdu v podobných publikacích nutné vulgarismy. A také jsem byla zklamaná z jazykového zpracování, tolik chyb na pár stránkách... Na druhou stranu mě potěšila grafika a zvolené téma a náměty.


Pohádky o čarodějích
? - únor 2018
Pohádky o čarodějích 2017, I. Nováková

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...


Blb na výletě
? - leden 2018
Blb na výletě 2017, R. Melichar

Tato kniha se mi moc líbila. O tvorbě Reného Melichara jsem toho hodně slyšela, ale ještě nikdy jsem se s jeho knihami nesetkala. Zlomem byl až Blb na výletě. Musím konstatovat, že rozhodně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla. Je opravdu humorná, po všech stránkách mi sedla a navnadila mě i k přečtení dalších autorových počinů. Mohu ji vřele doporučit všem milovníkům humoru.


Bezlepkové sladké a slané pečení
? - leden 2018
Bezlepkové sladké a slané pečení 2017, S. S. Daniels

Skvělá kuchařka, která vám přinese spoustu inspirace, ale i důležitých informací o celiakii a bezlepkových potravinách. Fotografie jsou úchvatné, stačí jeden pohled a sběhnou se vám sliny.


Tajemství předků
? - leden 2018
Tajemství předků 2017, P. Teuschel

Zajímavá kniha, která člověku ukáže, jak moc jsme spjati s našimi předky. Mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o psychologii. Jedná se o čtivé dílo, v němž najdete jak teorii, tak i plno příběhů z praxe.


Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování
? - leden 2018
Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování 2017, J. Lebeda

Četbu této knihy jsem si užila. Je plná humorných pohádkových příběhů, které potěší nejen dítě, ale i jeho rodiče. Ač jsem již jakou dobu mimo cílovou skupinu, kniha mě nadchla a Medovníček je kouzelnou postavou, kterou nelze nemít rád. K tomu všemu přispívají úžasné ilustrace Zdeňky Študlarové, které vyprávění úžasně doplňují. Příběhy se pyšní kromě zábavné funkce také tou didaktickou. Dítě si nejen osvojí, jak se správně chovat, ale také si rozšíří slovní zásobu. Mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí udělat radost svému zvídavému dítku.


Labyrint osudu
? - prosinec 2017
Labyrint osudu 2017, L. Dostálová

Skvělá kniha plná napětí, čar a kouzel, světla a temnoty. Autorka si i tentokrát s knihou úžasně pohrála, a proto si můžeme užít zajímavou akční podívanou. Mohu vřele doporučit všem milovníkům fantasy.


Celej Franz!
? - prosinec 2017
Celej Franz! 2017, M. Davouze

Úžasná kniha, prostřednictvím které se můžete seznámit s osudy neteře Franze Kafky. Líbí se mi s jakou lehkostí autorka zachytila negativní situace a jakým způsobem zapůsobila na čtenářovy emoce. Mohu vřele doporučit.


Lenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemi
? - prosinec 2017
Lenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemi 2017, A. Pantermüller

Skvělá knížka, která udělá zajisté radost všem náctiletým čtenářům. Pokud vaše dítko miluje Deník malého poseroutky, tak mu tato kniha udělá zajisté radost. Byla jsem nadšená, a to už jsem nějakou dobu mimo cílovou skupinu. Líbilo se mi zpracování i vtip, který je v knize ukrytý.


Ufonek Uluru a Vylízaná kebule
? - prosinec 2017
Ufonek Uluru a Vylízaná kebule 2017, J. Ptáčková

Skvělá dětská knížka. Autorku znám coby detektivkářku, a proto mi přišlo zajímavé porovnat její styl v tvorbě pro dospělé se stylem v tomto příběhu. Překvapila mě jednoduchost textu, skvěle zakódovaná didaktická funkce a spousta dalšího. Pochopitelně musím vyzdvihnout i práci ilustrátorky. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji malým čtenářům.


Druhá šance
? - listopad 2017
Druhá šance 2017, L. Auzká

Super román, který potěší každou romantickou duši. Autorka v něm řeší zajímavá témata. Musím říci, že jsem byla spokojená. Mohu vřele doporučit.


Z gauče vzhůru do divočiny
? - listopad 2017
Z gauče vzhůru do divočiny 2017, R. Schritterová

Luxusní kniha plná humoru, která vás odvede od problémů všedních dnů.


Pohádky o hvězdách
? - listopad 2017
Pohádky o hvězdách 2017, H. Kneblová

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.


Lenčiny katastrofy - Všude plno králíků
? - listopad 2017
Lenčiny katastrofy - Všude plno králíků 2017, A. Pantermüller

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.


(M)Učednice
? - říjen 2017
(M)Učednice 2017, A. Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.


Tajná láska Jakuba Krčína
? - říjen 2017
Tajná láska Jakuba Krčína 2001, E. Jindrová

Skvělá historická kniha s detektivní, ale i milostnou tematikou. Nicméně detektivní zápletka není tradiční, svým způsobem se tu neobjevuje žádný detektiv, nýbrž banda pomstychtivých rybníkářů. Užijte si tuto zajímavou jízdu.


Ve službách mocných
? - říjen 2017
Ve službách mocných 2017, F. Niedl

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.


Detektiv Koumes - Zimní případ
? - září 2017
Detektiv Koumes - Zimní případ 2017, J. Quis

Skvělá dětská kniha, která pobaví i dospělého čtenáře. Autorovy kouzelné ilustrace skvěle doprovázejí celé vyprávění.


Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu
? - září 2017
Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu 2017, J. Lebeda

Tato kniha je naprosto luxusní. Plní všechny funkce, které by literatura pro děti a mládež plnit měla. Vše je doplněno luxusními barevnými obrázky. Příběh je moderní a přitom je v něm zakódováno tolik důležitých myšlenek. Rozhodně doporučuji všem rodičům, kteří chtějí své ratolesti vést k lásce k přírodě.


Sláva a pád přemyslovských králů
? - září 2017
Sláva a pád přemyslovských králů 2017, J. Bauer

Musím říci, že tato kniha se mi líbila. Jediné, co mě zamrzelo, je forma zpracování, která pokulhává za obsahem. Množství přepisů tedy trošku snížilo moje hodnocení. Nicméně stále je tu obsah, jenž je luxusní. Autor nás na malém množství stránek provede obdobím vlády Přemyslovců. Všechny informace a domněnky se autor snaží doložit zajímavými citacemi z pramenů, ale i z moderní odborné literatury. Pokud jste příznivci historické populárně naučné literatury, určitě si knihu přečtěte, obsah za to stojí.


Nejkrásnější židovské pohádky a legendy
? - srpen 2017
Nejkrásnější židovské pohádky a legendy 2017, G. Landa

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.


Klášterem obchází ďábel
? - srpen 2017
Klášterem obchází ďábel 2017, J. Bauer

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.


Dítě školkou povinné : ze života andílků
? - srpen 2017
Dítě školkou povinné : ze života andílků 2016, M. Cabicar

Knihy M. M. Cabicara o malé Viki jsem si nad míru oblíbila. Líbilo se mi, že si dokázal autor udržet a možná bych mohla tvrdit, že dokonce zvýšil kvalitu příběhů. Ač se některé příběhy v jádru zopakovaly, autor jim dokázal dát naprosto jinou pointu a vytvořil tak nový a neokoukaný příběh. Povídky jsou čtivé a zajímavé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům vyprávění ze života.


Dobronínské morytáty
? - červenec 2017
Dobronínské morytáty 2017, V. Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.


Hortensie Malinová
? - červenec 2017
Hortensie Malinová 2017, J. Ludvíková

Skvělá kniha pro děti, jež dokonale pobaví i dospělého čtenáře. Rozhodně stojí za to.


1 2 3 4 5 6 >