Iwíček - Přečtené 382


Pohádky o hvězdách
? - listopad 2017
Pohádky o hvězdách 2017, H. Kneblová

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.


Lenčiny katastrofy
? - listopad 2017
Lenčiny katastrofy 2017, A. Pantermüller

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.


(M)Učednice
? - říjen 2017
(M)Učednice 2017, A. Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.


Tajná láska Jakuba Krčína
? - říjen 2017
Tajná láska Jakuba Krčína 2001, E. Jindrová

Skvělá historická kniha s detektivní, ale i milostnou tematikou. Nicméně detektivní zápletka není tradiční, svým způsobem se tu neobjevuje žádný detektiv, nýbrž banda pomstychtivých rybníkářů. Užijte si tuto zajímavou jízdu.


Ve službách mocných
? - říjen 2017
Ve službách mocných 2017, F. Niedl

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.


Detektiv Koumes - Zimní případ
? - září 2017
Detektiv Koumes - Zimní případ 2017, J. Quis

Skvělá dětská kniha, která pobaví i dospělého čtenáře. Autorovy kouzelné ilustrace skvěle doprovázejí celé vyprávění.


Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu
? - září 2017
Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu 2017, J. Lebeda

Tato kniha je naprosto luxusní. Plní všechny funkce, které by literatura pro děti a mládež plnit měla. Vše je doplněno luxusními barevnými obrázky. Příběh je moderní a přitom je v něm zakódováno tolik důležitých myšlenek. Rozhodně doporučuji všem rodičům, kteří chtějí své ratolesti vést k lásce k přírodě.


Sláva a pád přemyslovských králů
? - září 2017
Sláva a pád přemyslovských králů 2017, J. Bauer

Musím říci, že tato kniha se mi líbila. Jediné, co mě zamrzelo, je forma zpracování, která pokulhává za obsahem. Množství přepisů tedy trošku snížilo moje hodnocení. Nicméně stále je tu obsah, jenž je luxusní. Autor nás na malém množství stránek provede obdobím vlády Přemyslovců. Všechny informace a domněnky se autor snaží doložit zajímavými citacemi z pramenů, ale i z moderní odborné literatury. Pokud jste příznivci historické populárně naučné literatury, určitě si knihu přečtěte, obsah za to stojí.


Nejkrásnější židovské pohádky a legendy
? - srpen 2017
Nejkrásnější židovské pohádky a legendy 2017, G. Landa

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.


Klášterem obchází ďábel
? - srpen 2017
Klášterem obchází ďábel 2017, J. Bauer

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.


Dítě školkou povinné : ze života andílků
? - srpen 2017
Dítě školkou povinné : ze života andílků 2016, M. Cabicar

Knihy M. M. Cabicara o malé Viki jsem si nad míru oblíbila. Líbilo se mi, že si dokázal autor udržet a možná bych mohla tvrdit, že dokonce zvýšil kvalitu příběhů. Ač se některé příběhy v jádru zopakovaly, autor jim dokázal dát naprosto jinou pointu a vytvořil tak nový a neokoukaný příběh. Povídky jsou čtivé a zajímavé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům vyprávění ze života.


Dobronínské morytáty
? - červenec 2017
Dobronínské morytáty 2017, V. Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.


Hortensie Malinová
? - červenec 2017
Hortensie Malinová 2017, J. Ludvíková

Skvělá kniha pro děti, jež dokonale pobaví i dospělého čtenáře. Rozhodně stojí za to.


Vražda v secesní vile
? - červenec 2017
Vražda v secesní vile 2017, P. Bým

Zajímavá kniha, líbila se mi, ale trošku mě zaskočila přílišná zkratkovitost. Nicméně autorův styl práce s jazykem se mi zamlouval.


Bylinky - Léčivá moc přírody
? - červen 2017
Bylinky - Léčivá moc přírody 2017, J. Mandžuková

Velice zajímavá knížka, která mě překvapila svým obsahem. Nečekala jsem, že na tak malém prostoru se bude vyskytovat tolik důležitých a velice cenných informací. Vřele doporučuji čtenářům, kteří se zajímají o léčivou moc přírody.


Ví o tobě
? - červen 2017
Ví o tobě 2017, S. Pinborough

Musím říci, že tato kniha pro mě byla láskou na první pohled, nejprve mě uchvátila obálka a pak i anotace. Když jsem se nakonec do knihy začetla, nesmírně jsem si užívala každé slovo. Byl to pro mě obrovský zážitek plný emocí, ale také napětí a v konečné fázi i velkých překvapení. Mohu vřele doporučit. Rozhodně to stojí za to :).


Záhada zlatodolu
? - květen 2017
Záhada zlatodolu 2017, Z. Koubková

Skvělý historický detektivní román. Líbilo se mi, jak jej autorka zpracovala. Bylo zřejmé, že před tím, než se do jeho psaní pustila, zjišťovala si potřebné informace. Bylo to úžasné počtení a knihu mohu vřele doporučit.


Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let
? - květen 2017
Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let 2017, J. B. Morrison

Skvělé, vtipné a mohu říci, že určitě zkrátí dlouhou chvíli. Kniha se mi četla téměř sama a skoro každá její stránka mě neskutečně pobavila. Mohu vřele doporučit.


Chlapec a hvězdy
? - květen 2017
Chlapec a hvězdy 1958, J. Seifert

Bravurně zpracovaná básnická sbírka, jež osloví jak dospělého, tak i dětského čtenáře. Mohu vřele doporučit. To jak Seifert zpracoval krásy každého ročního období je prostě dokonalé.


Dívka, která lhala
? - květen 2017
Dívka, která lhala 2017, P. Jansa

Při čtení této knihy jsem byla mile překvapená. Podle recenzí, jež jsem si o ní přečetla, jsem byla na rozpacích, ale nakonec jsem zjistila, že mi kniha sedla. Pravda, styl nemusí sednout každému, ale mě sedl. Líbilo se mi, jakým způsobem autor knihu sepsal. Osobně jsem byla nad míru spokojená a další kniha z MOBácké edice mě rozhodně nezklamala.


Muž s nádherným hlasem
? - květen 2017
Muž s nádherným hlasem 2017, L. B. Rubin

Skvělá kniha, ač jsem se zpočátku bála, protože jsem očekávala dlouhý rozvláčný úvod, byla jsem mile překvapená. Když jsem se pak dostala ke kazuistikám samotným, dostala jsem množství podnětů pro zamyšlení a zároveň i spoustu zajímavých odpovědí na moje zvídavé otázky.


Kosti svaté Brigity
? - květen 2017
Kosti svaté Brigity 2017, P. Freeman

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.


Démon stínů
? - květen 2017
Démon stínů 2016, L. Dostálová

Za mě naprosto luxusní počtení. Je to již druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říci, že má talent. Příběh je napínavý a plný zajímavých zvratů, rozhodně se při jeho četbě nebudete nudit. Osobně jsem si četbu užila a autorčin styl jsem si oblíbila již ve chvíli, kdy jsem si přečetla její knihu V pasti.


Slzy otců
? - květen 2017
Slzy otců 2017, E. Bacigalová

Velice zajímavý román plný emocí. Při čtení jsem opravdu zažila od překvapení, přes popuzení a vztak asi úplně všechno. Kniha se mi však líbila. Líbilo se mi její zpracování a i to, jak autorka pojala takovéto závažné téma. Pár chybek se v příběhu našlo, ale myslím si, že běžný čtenář je neodhalí. Za mě opravdu velice dobré dílo.


Guns N
? - duben 2017
Guns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turné 2016, J. Kadeřábek

Moje subjektivní hodnocení této publikace je nadmíru pozitivní. Při četbě jsem si užila nevšedního koncertu, jenž jsem si mohla dopřát. Líbilo se mi, jak autor celou knihu strukturoval. Z tohoto důvodu mu nemohlo v jeho pomyslném sítu protéci nic důležitého. Byla jsem tak do detailu seznámena s historií skupiny, ale také s některými světovými událostmi. Veškeré informace mají mezi sebou určitou návaznost, z tohoto důvodu je celý obsah pevný a nikdy vám neutečou potřebné souvislosti. Knihu hodnotím krásnými a zaslouženými 100 % a vřelými doporučeními. Publikaci přeji, aby se jí dostalo celosvětového ohlasu, protože ji považuji za výbornou.


Hříšní lidé města Písku
? - duben 2017
Hříšní lidé města Písku 2017, L. Beran

Velice zajímavá kniha, která je i zajímavě napsaná. Zaujal mě historický jazyk a slangové vyjadřování. Rozhodně stojí za přečtení, mohu vřele doporučit.


Dobrovolnice
? - duben 2017
Dobrovolnice 2014, H. Hindráková

Tedy, musím říci, že tato kniha si mě opravdu získala. Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat situaci rozvojové Afriky. Některé situace byly velice realistické. Příběh měl spád a mohu jej vřele doporučit všem, kteří milují příběhy ze života.


Opozdilec
? - duben 2017
Opozdilec 2017, D. Verhulst

Velice zajímavá, čtivá kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Její příběh je vcelku cynický, ale i přesto se mi hodně líbil. Dlouho jsem příběh četla jako obyčejný příběh, ale když jsem se dočetla až ke konečnému doslovu, v tu ránu se můj názor na příběh změnil. Obdivuji hlavní postavu, je to fajn člověk, jenž bohužel neměl ve svém životě příliš štěstí. Jeho žena uzurpátorka rozhodně žádnou výhrou pro něj nebyla...


Smrt pod sedmým grýnem
? - březen 2017
Smrt pod sedmým grýnem 2007, J. Kuťák

Luxusní, zábavné a milé počtení od mého oblíbeného autora. Obdivuji skvělé zpracování a to, že jsem si připadala jako součást vyšetřovacího týmu. Nic nebylo ukvapené a rozuzlení jsem se dozvěděla v pravý čas.


Děti nikoho
? - březen 2017
Děti nikoho 2012, H. Hindráková

Wau, tak tato kniha vážně stála za to. Neskutečně silný příběh od autorky, kterou jsem si již oblíbila při četbě Lovců lebek. Tato kniha je však z úplně jiného soudku a já si užila život se sirotky z Afriky. Příběh je vcelku smutný, ale pointa stojí za to... Mohu vřele doporučit. Pokud máte rádi příběhy ze života a nebojíte se reality, určitě se do ní pusťte. Garantuji, že nebudete zklamáni.


Zápisník jedné lásky
? - únor 2017
Zápisník jedné lásky 1998, N. Sparks

Musím říci, že kniha mi přišla naprosto úchvatná. Film jsme zatím ještě neviděla a jsem plna očekávání. Jak však koukám na komentáře, tak mohu být ráda, že jsem si knihu vzala k ruce první. Líbilo se mi, jak autor dokázal popsat hluboký cit, který byl mezi dvěma hlavními aktéry. Rozhodně se nejednalo o rozplzlý nic neříkající text plný romantiky. Kniha mě obohatila o spoustu poznatků. Mohu vřele doporučit.


Jednou časně zrána
? - únor 2017
Jednou časně zrána 2016, V. Baily

Tedy musím říci, že tato kniha mě velice uchvátila. Přišlo mi velice zajímavé, jak se tam neustále proplétalo několik dějových linií, které pak nakonec splynuly do jedné. Kniha dle mého názoru neměla chybu a já si ji neskutečně užila. Rozhodně mohu doporučit, hlavně všech, kteří milují romány, v nichž se hlásí ke slovu válečné období a rasová perzekuce.


Láskyplná smrt
? - únor 2017
Láskyplná smrt 2016, S. Češka

Tato kniha se mi hodně líbila, je taková pohodová a četla se vcelku rychle. V tomto díle mě nadchla autorova dokonalá práce s jazykem. Úchvatný mi přišel hanácký dialekt, ale také další hrátky s jazykem, do nichž se jen tak někdo nepouští. Klobouk dolů. Toto moje hodnocení také vypovídá o tom, že jsem se ihned po dočtení knihy pustila do jejího re-readingu. Úchvatné.


Terezín, ráj mezi lágry
? - únor 2017
Terezín, ráj mezi lágry 2015, S. Fall

Úchvatná kniha, jež se dívá na období holokaustu trošku jinýma očima. Vypráví jej židovka, která pobývala za druhé světové války v Terezíně. Tato kniha stojí za přečtení, protože čtenáři dotvoří obrázek o životě v terezínském ghettu.


Loď v Bretani
? - únor 2017
Loď v Bretani 2016, M. Davouze

Krásná a milá knížka, jež je naplněna spoustou legračních okamžiků. Líbilo se mi, že autorka svůj příběh dokázala vyprávět s nadhledem a jistou dávkou vtipu. Smutné historky se snaží nadlehčit také pomocí vtipu.


Neviditelná dívka
? - únor 2017
Neviditelná dívka 2016, M. Hemingway

Tuto knihu shledávám za naprosto převratnou. Autorka v ní odkryla nejen sama sebe a slasti a strasti svého života. Snaží se v ní odtabuizovat různá témata, jež se snaží společnost „zneviditelnit“. Líbí se mi, že se autorka pokusila otevřít oči všem čtenářům, kteří knihu vezmou do ruky. Vše je provedeno čtivou formou s velkou dávkou nadsázky. Veškeré příběhy mají pointu, jež má velký potenciál poučit společnost a vyléčit ji z některých neduhů, jež jsou zkryté v této knize. Věřte tomu, že vás kniha bude neskutečně bavit a je jedno, jestli vám je 10 nebo 90 let. Mohu vřele doporučit všem čtenářům.


Úkol pro šaška
? - únor 2017
Úkol pro šaška 2016, P. Hrdlička

Musím říci, že v této knize se ukrývá velice zajímavá zápletka, která potěší srdíčko asi každého milovníka historické literatury. Knihu jsem si užila od samého počátku do úplného konce, a to díky strhujícímu a plynulému ději, jenž je naplněn spoustou zajímavých zvratů. Mohu vřele doporučit.


Útěk před smrtí
? - únor 2017
Útěk před smrtí 2013, J. Hojdar

Musím říci, že tato kniha se mi líbila svou originalitou. Oslovily mě obrázky, které děj doprovázely, avšak musím se přiznat, že mi při čtení opět bylo smutno. Tak tomu je u všech knih vyprávějících zrůdnosti 2. světové války. Člověku při četbě vstávají občas chlupy hrůzou... Nicméně kniha mě zaujala.


Deník sráče
? - únor 2017
Deník sráče 2016, . neznámý

Z knihy jsem byla nadšená, nic podobného, pominu-li Opráski, jsem snad ještě nečetla. Originalitu hodnotím velice pozitivně a musím říci, že jsem si četbu naprosto užila. Jsem ráda, že se nakladatelství nezaleklo a knihu i přes její kontroverznost vydalo. Klobouk dolů. PS: Nesmím zapomenout poznamenat, že se nejedná o knihu, jež by byla svým stylem a použitými jazykovými prostředky nakloněna každému čtenáři.


Démoni apokalypsy
? - únor 2017
Démoni apokalypsy 2016, M. Weber

Úžasná kniha. Užila jsem si každou její stránku. Pozitivně hodnotím autorův přístup k historické tvorbě. Z práce je znát, že strávil spoustu času v archivu a vyvinul tak velkou snahu o historickou věrohodnost. Myslím si, že toto dílo zatím nemá v českých luzích a hájích žádnou konkurenci. Ač je dílo vcelku drastické, tak se kniha četla dobře a krev mi vůbec nevadila. Čtenář na knihu musí hledět s tím, že doba, jež je v knize popsána, prostě krvavá byla. S tím bohužel nikdo nic nenadělá. Hlavní hrdina je svým způsobem chudák uzavřený do nepříznivé doby a ještě mu byl do vínku dán nepříznivý osud s velkým O. Musí se vyrovnat se spoustou nepříznivých okamžiků a myslím si, že to zvládal vcelku dobře. Těším se na další podobná autorova díla.


1 2 3 4 5 6 >