Iwíček Iwíček komentáře u knih

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha se mi líbila a navnadila mě na to, abych si přečetla i další knihy od tohoto autora. Už se na ně těším.

24.03.2015 5 z 5

Lakomec / Misantrop / Tartuffe Lakomec / Misantrop / Tartuffe Molière (p)

Zajímavá klasika :)

Kluk od vedle Kluk od vedle Janet Quin-Harkin

Také se mi moc líbila :)

24.03.2015 5 z 5

Já chci přece žít! Naďa je HIV pozitivní Já chci přece žít! Naďa je HIV pozitivní Marliese Arold

Musím se přidat k Barbance. Také tomu nerozumím, děj je moc hezky napsaný, i když je životní příběh hlavní hrdinky zlý. Ráda bych doporučila tuto knihu jako prostředek osvěty pro dnešní teenagery...

19.03.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha mi nahnala při čtení strach a husinu. Nicméně i přesto se mi moc líbila.

19.03.2015 5 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi líbila. Jacqueline Wilsonová je mou velice oblíbenou autorkou...

15.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila i přesto, že horory zrovna nemusím.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha se mi líbila téměř celá, jen ta konečná fáze - nemoc, mě nevzala ani v knize, ani ve filmovém zpracování. Divadelní hru jsem bohužel neviděla :(

POP princezna POP princezna Rachel Cohn

Pěkná knížka :)

12.03.2015 5 z 5

Blahoslavená Zdislava z Lemberka - Listy z dějin české gotiky Blahoslavená Zdislava z Lemberka - Listy z dějin české gotiky Zdeněk Kalista

Kniha se mi moc líbila. Dočetla jsem se zajímavé údaje o středověku nejen na území Liberecka, ale zároveň i na území českých zemí a v okolí (Žitava). Mohu ji vřele doporučit všem, kteří mají rádi českou historii.

12.03.2015 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Pochlubím se také, knihu jsem četla rovnou 4x. Jednou když jsem byla malý špunt (6. třída), pak když jsem byla krapet starší (9. třída), po třetí k maturitě (4. ročník SŠ) a naposledy teď na VŠ. V dětství čtenář nemůže pochopit podstatu této kouzelné knihy. Tu pochopí až ve chvíli, kdy se dozví něco málo o autorce apod. Když to tedy vezmu kolem a kolem, tak mají z této knihy větší požitek starší čtenáři, kteří už si něco málo, co je v knize naznačeno prožili. Nechápu tu podstatu toho, že se Babička ocitá stále v povinné četbě základních škol...

10.03.2015 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

adelaska, musím s Tebou souhlasit, také mě moc dojala a líbila se mi :)

09.03.2015 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Musím souhlasit, tato kniha mě také velice zaujala, i když její rozhlasovou podobu jsem zatím neslyšela :)

09.03.2015 5 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi moc líbila a musím říci, že mě její čtení dohnalo až k slzám.

Hra na třetího Hra na třetího Jana Štroblová

Kniha se mi velice líbila, když jsem ji četla.

Tanec v kopřivách Tanec v kopřivách Věra Fojtová

Kniha, která mě vzala za srdce, když jsem ji četla.

08.03.2015 5 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Velice zajímavé čtení, při kterém mi občas vstávaly vlasy hrůzou.

Ze židovského ghetta Ze židovského ghetta Renate Heuer

Velice zajímavá poučná kniha.

V divokých vodách V divokých vodách Will Hobbs

Výborné napínavé čtení :)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, která nikdy nezhyne...