Kdybys mě teď viděla

Kdybys mě teď viděla

Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama.
Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/4013/kdybys-me-ted-videla-FJx-4013.jpg 4.1189

If you could see me now

Vydáno:, BB art

Arsi

Trochu smutná, ale pěkná knížka. Nutí čtenáře k zamyšlení, co je a co není důležité.

AnetV

Doporučuji, roztomilý i když smutný příběh

verushka19

Dobrá kniha se zajímavým příběhem. Někdy až moc zdlouhavé pasáže. Ale určitě doporučuji.

HedušKoč

Ze začátku jsem si říkala, co jsem si to vzala za knihu, ale postupem jsem zjistila, že se jedná o moc hezkou a zajímavou četbu.

lea25

Knihu jsem odkládala a moc se mi do ní nechtělo(ovlivněna zdejšími komentáři),ale nelituji.Na straně 291 mi i slza ukápla.Vždyť i S láskou Rosie může být pro některé jako z říše snů.

Greengrass

Koupeno v IRSKU v bazaru, přečteno v IRSKU u Guinesse. Milý, imaginativní příběh, který krásně doplnil atmosféru nádherného, kouzelného, zeleného ostrova a jeho přátelských a srdečných obyvatel.

sona8058

Zvláštní pohádkový příběh pro dospělé. Sice mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem byla nadšená! Knížka vás donutí zamyslet se nad vším, co děláte a objevit ve vás to, co se ztrácí... :-)

katu9365
27.12.2016

Kniha se mi moc líbila. Příběh mě strhl hned od začátku a těžko říct jestli věřit nebo ne.

bajinecka
09.12.2016

Pozor, možné SPOILERY: Nuda největší... Čekala jsem zcela něco jiného... Žádná postava mi nebyla sympatická, dokonce mi jejich příběhy a popisy byly úplně jedno. Nápady se světem Ivana byly úplně mimo - možná by se to hodilo do světa dospívajících dětí, ale aby dospělí četli o bytostech nosících květinové náramky apod.?!?! Samozřejmě že si ráda sama zablbnu jako malá, točení na židli, foukání do pampelišek...ale autorka zde tím asi chtěla něco říct, co jsem bohužel nepochopila. Příběh dospívání Elizabeth byl drsný, takže chápu její posedlost mít nad životem strašnou kontrolu, ale byl tak neskutečně špatně popsaný (píše se o něm v částech, kdy se tam vůbec nehodil, nezáživné popisy...). Ivan se chová jak malé dítě (ano - pochopitelně, když představuje kamaráda pro děti), ale že ho Elizabeth ihned neprokoukla, že jí to nebylo divné v začátku, než se v ní to dítě začalo probouzet?!
Po přečtení cca 130 stran knihy jsem přeskočila až na konec, abych si přečetla, jak to bude ukončeno, ale shrnu-li to - moje první a poslední kniha autorky.

Jana09
02.12.2016

Nemám slov...
Krásná knížka plná pasáži k zamyšlení. Trochu mi trvalo se začíst, ale to bylo spíš mým rozpoložením, než knihou.
Doporučuji.

zuzepka
11.10.2016

Závěr mě naprosto dojal,takže zachránil celý dojem z knihy.

Burák
12.09.2016

Pokud jste si knihu našli proto, že se vám líbila knižní pecka S láskou Rosie a chcete se svézt na podobné vlně, asi budete zklamaní. Sama o sobě ta knížka není až tak špatná, líbí se mi námět, je to docela čtivé a u některých pasážích jsem se přistihla, že vzpomínám na svoje dětství, což považuji rozhodně za plus. Na druhou stranu je to takové trošku nemastné neslané, jakým směrem se to bude ubírat se dá odhadnout po pár stránkách. Silně racionálním náturám to nedoporučuji vůbec, pokud vám vadí nelogičnosti ve výpravění, tak to taky nebude to pravé ořechové. Ale jako milou oddychovku na blížící se podzimní a zimní večery, proč ne.

Markét.t
08.08.2016

Líbilo se mi to mnohem víc, než jsem původně očekávala. Ač vlastně nereálný, tak velmi zajímavý a čtivý příběh, který se krásně četl. Teď mě tak napadá, že by vůbec nebylo špatné mít takového přítele, jako byl Ivan.

"Lidé zapomínají, že mají i jiné možnosti. A zapomínají, že tyhle věci nejsou vůbec důležité. Měli by se soustředit na to, co mají, a ne na to, co jim chybí."

martiline
18.04.2016

Hezky čtivé. Příjemné čtení, kdy je lehké "si představit". Jedna z těch (pro mne) barevných knih, kdy se rozzáří den. O vzájemném potkávání se s lidmi ... a zároveň loučení se s nimi. Možná to někdo nevidí, ale já v té knize HAPPY END přímo cítím. :-)

LenaBilkova
06.03.2016

Začátek pomalý, ale konec přečten jedním dechem.

LilianaFalcon
21.02.2016

Měla jsem až moc velká očekávání. Představovala jsem si spíš Caspera pro dospělé nebo Město andělů.
Je to tak na 3 hvězdičky a kousek. Na 4 hvězdičky to nestačí a ani to k nim zaokrouhlit nemůžu.
Ze začátku se to četlo hezky, jenže v tom příběhu bylo příliš ale. Chvílemi jsem měla co dělat, abych se donutila ve čtení pokračovat. Až konec v dětské herně se mi zase líbil.

majdvorka
17.02.2016

Zpočátku trochu křeč, pak se člověk začne, oddych oka!

radus3723
03.02.2016

Příběh, který kniha vypráví je tak trochu kýčovitý, nicméně na oddech po zkouškovém období je to četba jak dělaná.:-)

Káča Máča
21.01.2016

Moc pěkný a nápaditý příběh, který předčil mé očekávání. Pravděpodobně sáhnu i po další autorčině tvorbě :).

Anna 13
16.01.2016

Kniha mne zklamala! Ale možná je to tím, že jsem si knihu nevybírala podle příběhu, ale podle autorky, která napsala skvělou knihu S láskou Rosie, ale u téhle se trochu sekla...

Dlouho jsem se rozhodovala mezi třemi až dvěma hvězdičkami. Bylo to celkem nudné, naivní a spíše to připomínalo pohádku pro dospělé, kterou by klidně mohli číst i děti...

Je to prostě jedna ze slabších knih a to tato autorka vymýšlí mnohem zajímavější příběhy, to mi věřte. Kniha je psaná hezky a s láskou, ale mne se ten příběh prostě moc nelíbil. Zůstala jsem u ní jen proto, protože jsem toužila vidět tu Elizabethinu změnu.

Vendulik
11.01.2016

Autorka zase velice překvapila. Nádherný příběh ale Ivan mohl zůstat s hlavní hrdinkou.

seredomi
09.01.2016

Ach, to vám je tak krásné a dojemné... Smutné, ale stejně krásné...
"Vím, že Elizabeth Eganovou jsem měl ze svých přátel úplně nejradši."

fruitbueno
24.12.2015

Kdybych měla použít jedno jediné slovo k této knize, použila bych přídavné jméno laskavý. Text rychle plyne, čtenář se začte bez problémů a postupně odhaluje, kterak dětství, rodinné vztahy a ne příliš idylický život může ovlivnit i dospělého, pragmatického a ryze "na zemi stojícího" člověka. Pěkné, s neotřelým nápadem a nadmíru laskavé.

luciefeix
17.12.2015

nápad dobrý , začátek nudnější ale později se to rozjede a vy se nad vším zamyslíte ...

aTrina
21.11.2015

Moc jsem se na tuto knihu těšila, už podle názvu mě lákala. Nápad velmi dobrý, příběh ale mohl být o trochu lepší. Nezhltla jsem tu knihu na dvakrát, jak to bývá u těch nejlepších, takže dávám 4 hvězdy. :-)

warca
26.10.2015

Pěkný příběh, ale kapku smutný :(

ivousekk
24.09.2015

Od knihy jsem nic extra neočekávala, podle anotace jsem si říkala, to by mohl být i docela blábol a že to snad bude fajn oddychovka. A ono ejhle. Překvapení. Je tak hezky napsaná, moc příjemně se čte. Čekáte, jak bude děj pokračovat, držíte hlavním postavám palce a nakonec si ke konci i trochu pobrečíte. Libílo se mi to.

Xterka
14.08.2015

Ze čtyř knih, které jsem od této autorky četla, byla tato pro mě nejslabší.

May
31.07.2015

Skutečně zajímavý příběh, s pro mě překvapivým koncem ...

Andy0892
22.06.2015

Mám ráda knihy se zajímavým nápadem, tohle urcitě byla jedna z nich. Čekala jsem na to, jak si spisovatelka poradí s neviditelným přitelem a v tomhle případĕ nemohla udělat jinak, protože se nejedná o žádnou fantasy knihu, ale o příběh lidské duše a spletitých osudech.
Ne každému sedne, ne každý se totiž někdy cítil sám a opuštěný. Občas mi kniha přišla až moc rozsáhlá, příliš ozdůbek, zbytečných vět, přesto jsem knihu neodložila. Kdo má rád knihy Nicholase Sparkse si jistě přijde na své.