Madame Okta

První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43087/madame-okta-prq-43087.jpg 4.5604

Příběhy Darrena Shana (1.)

Literatura světová, Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Cirque Du Freak (2000)

Kniha Madame Okta

Karimah

Docela fajn čtení pro starší děti.

MaAd97

SKvělá kniha.

Ailee
18.08.2018

Celou sérii jsem četla poprvé ještě na základce. Vím, že mě bavila, a taky si vzpomínám na ten konec, který mě štval. A i když si dost z celého příběhu pamatuji, dostala jsem chuť si ho přečíst znovu.
Začátek se mi vlekl, ale konec pak už celkem svištěl, a to i navzdory, že si ho díky filmu pamatuji víceméně slovo od slova.

vonMalik
25.07.2018

Celý život přemýšlím, kde se u mě vzala ta panická hrůza z pavouků. Pak jsem v knihovně narazila na tuhle knížku a vzpomněla si, že jsem ji v mládí četla. Záhada vyřešena....

18.06.2018

Opravdu hororové čtení. Z madam Okty mám stále hrůzu. I přesto všechno doporučuji!

gabice4
05.02.2018

"Když jsem šel spát, vždycky jsem si představoval, jak se pavouk přikrade dolů, vplíží se mi do úst, sklouzne dolů hrdlem a nákladem mi do břicha spoustu vajíček"..... tak po těchto větách, které jsou hned na začátku jsem měla hrůzu v očích. Jako člověk, který má panickou hrůzu z pavouků, jsem nevěděla jestli mám vůbec číst dál. Jelikož jsem měla na poličce další díly půjčené z knihovny, tak jsem si řekla, že to dám.Po přečtení....... Dobrá hororová pohádka, nějak jsem tomu všemu nevěřila, až moc lehce vzal Darren situaci, kdy se mu změnil celý život.

KrYtikLsdDxz
04.01.2018

No málem jsem se POSRAL! Ve dvanácti dostat tuto knihu! Po Klubu Záhad a Rychlích Šípů...no představte si ten ŠOK! No DOPRDEL*...!! Takový masakr, takový horor, snad už nikdy s nebudu bát víc...a pak jsem omdlel a rok četl jenom jeho knihy. Uff. To je pořádně dlouhá recenze. A nic vám neřekne :P

Michelle9191
07.10.2017

Tato knížka se mi poprvé dostala do ruky už někdy na základní škole, doporučila mi ji v knihovně kamarádka. Celá série se mi moc líbila, ač je to fantasy a co se na začátku zdálo jako "pohádka" se v celé sérii nakonec zvrtlo v celkem slušný strašidelný a napínavý příběh, který je hodně čtivý :-) Určitě doporučuji přečíst celou sérii.