Iwíček

Milovat seMilovat seMarika Korcová

Krásná básnická sbírka, která je plná milostné lyriky. Vše je zpracováno velmi sympaticky a je použito mnoho zajímavých básnických postupů. Kromě metafor se objevují také personifikace, alegorie a další. Rytmus je ve většině případů pravidelný - daktyl, trochej. Mohu vřele doporučit těm, kteří mají rádi poezii.

28.12.2019

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si životZdroj: Otevřete svou mysl, změňte si životTara Swart

Zdroj je velmi zajímavý titul, ač se jedná o naučnou literaturu, autorka téma pojala tak, že si knihu může přečíst opravdu každý a co je nejdůležitější, opravdu plní svůj účel. Knihu můžete číst neustále kolem dokola, abyste se bez ustání zdokonalovali. Hezky zpracováno.

12.11.2019

Duch znojemských katakombDuch znojemských katakombVlastimil Vondruška

Musím říci, že tato kniha se mi hodně líbila. Zaujala mě svou čtivostí, ale i pěkně zašmodrchanou zápletkou, která vás nutí číst do té chvíle, dokud nezjistíte, jak to vše dopadlo.

05.09.2019

OttlaOttlaPetr Balajka

Čtivá, velmi působivá a zajímavá kniha, která vypráví příběh sestry Franze Kafky. Její osud byl opravdu hodně smutný. Slyšela jsem i audioknihu a musím říci, že se mi moc líbila.

02.09.2019

Poutnický deníkPoutnický deníkJiří Bouda

Poutavé a čtivé vyprávění o úctyhodných cyklovýletech výtvarníka Jiřího Boudy. Celá kniha je doprovázena jeho vlastními kresbami a ilustracemi. Četlo se téměř samo.

11.06.2019

SokSokIain Reid

Zajímavá kniha, která se velmi dobře čte, a to zejména díky častým dialogům mezi postavami. Líbil se mi i fakt, že jsem mohla nahlédnout do nitra vypravěče, jímž byl Junior. Jediné, s čím se moc neztotožňuji, je žánrové zařazení. Spíše bych se přiklonila k thrilleru, moc hororových prvků jsem v knize nezaznamenala.

16.04.2019

Prima sezónaPrima sezónaJosef Škvorecký

Poutavý a čtivý román, je plný humoru. To je přesně ono, co tuto knihu charakterizuje asi nejvíce. Kniha se mi moc líbila.

09.04.2019

Bretaňské světloBretaňské světloJ. Bannalec (pseudonym)

Velice zajímavý detektivní román, jehož zápletka byla spletencem několika zajímavých okolností a případů. Líbilo se mi, že autor zápletku nechal dojít do samého konce a neodhalil rozuzlení dříve. Velmi ráda jsem si počkala do konce.

24.02.2019

Město přeživšíchMěsto přeživšíchThomas Thiemeyer

Z této knihy jsem zprvu měla strach, ale nakonec mě velmi mile překvapila a užila jsem si ji plnými doušky. Zajímavá zápletka s apelem, protože si myslím, že pokud se nezačneme k přírodě chovat lépe, mohlo by se to, co se stalo v knize, stát i ve skutečnosti.

21.02.2019

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Výborná oddechová kniha, při jejímž čtení se pobavíte, ale zároveň se dozvíte něco nového. Líbí se mi takovéto tituly, které čtenáři něco dají. Tento titul to plní hned několikanásobně. Mohu vřele doporučit.

19.02.2019

NezlomnýNezlomnýHana Hindráková

Velmi dobře napsaný příběh, který ukazuje život v Africe takový, jaký skutečně je. Je plný bolesti, nástrah a nebezpečí smrti na každém rohu. Je dobře, že se autorka těmto tématům věnuje.

25.01.2019

Strážce nádržeStrážce nádržeZdeněk Svěrák

Pěkná kniha, která potěší, pohladí po duši a zároveň donutí zavzpomínat na staré časy. Chvilkami mi vadily překlepy v textu, ale nebylo jich tolik, aby mě to od čtení odradilo a aby to nějak razantně ovlivnilo moje hodnocení titulu.

29.12.2018

Zaklínaní hadůZaklínaní hadůAlice Pantermüller

Výborná kniha, která pobaví nejen dětského čtenáře. Musím říci, že mě zaujaly již předchozí díly, a proto jsem se těšila i na tento, který vyšel teprve nedávno. I tentokrát si s Lenkou užijeme spoustu humorných chvil a vydáme se s ní do míst, do kterých jsme se dosud ještě nevydali a zažijeme s ní to, co jsme ještě nezažili. Mohu vřele doporučit. Potěší jak děvčata, tak i chlapce.

04.11.2018

Ottova encyklopedie hubOttova encyklopedie hubLadislav Hagara

Kniha je zpracována poutavě a tak, aby zaujala i čtenáře laika. O houbách se z ní dozvíte mnoho zajímavého.

12.09.2018

Smrt konvertitySmrt konvertityPetr Eidler

Zajímavá detektivka, při které jsem hodně přemýšlela společně s detektivem a jeho pomocníky, proč musel být Jiří Stein zavražděn a jak k tomu došlo. Rozuzlení mě nakonec hodně překvapilo. Čekala jsem úplně něco jiného. Na druhou stranu, byla jsem knihou nadšena.

06.06.2018

Zadrátovaný světZadrátovaný světNoah Lederman

Autorův styl je svěží a ryze výpravný. Kniha se dá použít coby skvělý pramen, jenž monitoruje smutné události a pobyt v koncentračním táboře. Nedočtete se tu žádné odborné informace. Autorovým zdrojem byly ryze prameny orální historie (tj. vyprávění pamětníků).

27.05.2018

Ztracená generaceZtracená generaceLukáš Vavrečka

Kniha je zpracována zajímavě. Překvapilo mě, jak se proplétají životy téměř všech aktérů. Příběh je plný zajímavých zvratů, které občas zaskočí a u některých dokonce čtenáři zatrne. Pokud vám nevadí velký počet protagonistů, jejichž úhly na příběh se neustále protínají, tato kniha by se vám mohla líbit.

08.05.2018

Plátno z TurínaPlátno z TurínaZdeněk Jančařík

Zajímavě zpracovaná kniha, která si zaslouží přečtení. Nejen, že autor otevřel řadu nejen historických otázek, ale také otevřel své nitro a nechal čtenáře, aby do něj nahlédl. Při čtení se nejednou zamyslíte nad historií, ale i sami nad sebou.

24.04.2018

Hra na smrtHra na smrtV. Rabský (pseudonym)

Musím říci, že tento román je opravdu zajímavý. Autor ukazuje, jakým způsobem lze aktualizovat detektivní žánr. Nejedná se tedy o klasickou detektivku. Jaroslav Velinský použil zajímavý námět a zápletku. Dílo mohu doporučit všem milovníkům detektivního žánru.

19.04.2018

Oni nevědí, co činíOni nevědí, co činíJussi Valtonen

Na tuto knihu jsem se těšila, nalákala mě anotace i vzhled obálky. Z příběhu jsem byla nadšená, ale pak přišly části, které mě moc neuctily. Ač jsem zvyklá číst náročnější literaturu, některé části této knihy byly až moc. Některé situace mi přišly nepochopitelné, asi to bylo tím, že se v této knize objevila jakási řetězová kompozice, a proto se stane, že se konec objeví někde jinde, než byste to čekali. Závěr knihy mi z tohoto důvodu přišel zvláštní. Námět byl však skvělý a čtenáře donutí k zamyšlení, což musím vyzdvihnout. Co však titulu ublížilo, je jazyková stránka, objevily se překlepy, opakující se slova.

09.04.2018

Panny a netvorPanny a netvorRoman Cílek

Kniha se mi líbila. Povídkové soubory Romana Cílka jsou pohlazením po duši pro každého milovníka tradiční detektivky. Čtení si užijete mnohem aktivněji, protože jste velice zajímavým způsobem zataženi do děje.

06.04.2018

Matčino tajemstvíMatčino tajemstvíDilly Court

Zajímavá kniha, při jejímž čtení mě místy mrazilo, ale pak byly i okamžiky, kdy jsem se pěkně pobavila. Občas jsem v hlavní hrdince viděla sama sebe. Vyprávění bylo autentické a uvěřitelné. Autorka příběh napsala s lehkostí, a proto jsem si příběh velmi užila. Mohu vřele doporučit.

31.03.2018

Nebezpečná laskavostNebezpečná laskavostDarcey Bell

Skvělá kniha. Musím říci, že mě dostal způsob, jakým ji autork napsala. Doslova vás hodí hned na první stránce do děje a vy se musíte zorientovat, tímto způsobem je čtenář aktivizován ke spolupráci s autorem. Ve své fantazii si musí položit mnoho otázek, na něž musí najít odpověď. Líbilo se mi, že ač dochází k přerušování toku myšlenek, není to činěno nijak násilně, čtenář se tak v textu neztrácí. Jediné, co zamotá hlavu, je neustálá manipulace. Manipuluje autorka prostřednictvím postav se čtenářem, nebo postavy manipulují samy sebou navzájem? Toť otázka.

09.03.2018

Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?Petr Čermák

Pana Donutila mám ráda již od svých nejútlejších dětských let. Nejprve jsem ho zaznamenala coby baviče, následně jako herce a potom také v roli zpěváka. Tuto knihu jsem brala jako jakousi poctu a měla jsem velkou radost, když jsem si ji mohla přečíst. Avšak, když jsem se do četby pustila, během chvilky jsem došla k pocitu zklamání. Tolik gramatických a stylistických chyb na tak malém textovém prostoru jsem snad ještě v životě neviděla. Škoda toho, tato knížka by si zasloužila korekci jako sůl, byl by to skvost mnoha českých knihoven.

05.03.2018

Stín větruStín větruCarlos Ruiz Zafón

Nikdy jsem netušila, že Barcelona může být tak tajemným místem. To, co vykouzlil Carlos Ruiz Zafón na stránkách tohoto románu, je naprosto neskutečné. Příběh je originální, dobře se čte. Čtenář se nikdy nebude nudit, protože se neustále něco děje a pořád něco strhává jeho pozornost. Rozhodně stojí za přečtení.

04.03.2018

Šest nevinných - román na šest nádechůŠest nevinných - román na šest nádechůJosef Pecinovský

Detektivní příběhy mám ráda, a tak jsem se na příběh těšila. Byla jsem zvědavá, jak se příběhu chopí autoři. Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak jsem začala být zklamaná. Vadily mi časté vulgarismy v některých kapitolách, i když pravda, nakonec jsem zjistila, že ona vyhraněnost byla záměrná. Místy pokulhávalo napojení a vadilo mi i časté přetínání myšlenek. Přesto však mohu knihu doporučit, protože zápletka je zajímavá.

27.02.2018

Nenávidím tě, neopouštěj mě!Nenávidím tě, neopouštěj mě!Jerold J. Kreisman

Zajímavá kniha, která každému čtenáři přiblíží život hraničářů. Aby bylo vše srozumitelné i laikům, je publikace doplněna příběhy z psychoterapeutických sezení, ale i ilustračními diagramy. Mohu vřele doporučit.

26.02.2018

Císařský kurýr Marie TerezieCísařský kurýr Marie TerezieZdeněk Grmolec

Kniha se mi moc líbila. Autor v ní dokázal krásně propojit zajímavý beletristický příběh s historií. Některé pasáže titulu působí až encyklopedicky. Nicméně všechny historické pasáže jsou sepsány nenásilnou formou. Po jazykové stránce je román také velice zajímavý, protože se tu prolíná jazyk spodiny s jazykem vyšších vrstev.

22.02.2018

Konec létaKonec létaAnders de la Motte

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.

13.02.2018

Dybuk a ďábelDybuk a ďábelDavid Jan Novotný

Z knihy jsem byla na jednu stranu nadšená, na druhou stranu mě ale docela zklamala. Neustále si kladu otázku, zda jsou opravdu v podobných publikacích nutné vulgarismy. A také jsem byla zklamaná z jazykového zpracování, tolik chyb na pár stránkách... Na druhou stranu mě potěšila grafika a zvolené téma a náměty.

10.02.2018