Iwíček - Komentáře

Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.

Dybuk a ďábelDybuk a ďábelD. J. Novotný

Z knihy jsem byla na jednu stranu nadšená, na druhou stranu mě ale docela zklamala. Neustále si kladu otázku, zda jsou opravdu v podobných publikacích nutné vulgarismy. A také jsem byla zklamaná z jazykového zpracování, tolik chyb na pár stránkách... Na druhou stranu mě potěšila grafika a zvolené téma a náměty.

Pohádky o čarodějíchPohádky o čarodějíchI. Nováková

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...

Blb na výletěBlb na výletěR. Melichar

Tato kniha se mi moc líbila. O tvorbě Reného Melichara jsem toho hodně slyšela, ale ještě nikdy jsem se s jeho knihami nesetkala. Zlomem byl až Blb na výletě. Musím konstatovat, že rozhodně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla. Je opravdu humorná, po všech stránkách mi sedla a navnadila mě i k přečtení dalších autorových počinů. Mohu ji vřele doporučit všem milovníkům humoru.

Bezlepkové sladké a slané pečeníBezlepkové sladké a slané pečeníS. S. Daniels

Skvělá kuchařka, která vám přinese spoustu inspirace, ale i důležitých informací o celiakii a bezlepkových potravinách. Fotografie jsou úchvatné, stačí jeden pohled a sběhnou se vám sliny.

Tajemství předkůTajemství předkůP. Teuschel

Zajímavá kniha, která člověku ukáže, jak moc jsme spjati s našimi předky. Mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o psychologii. Jedná se o čtivé dílo, v němž najdete jak teorii, tak i plno příběhů z praxe.

Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarováníMedovníček a Barvínek - Pohádkové čarováníJ. Lebeda

Četbu této knihy jsem si užila. Je plná humorných pohádkových příběhů, které potěší nejen dítě, ale i jeho rodiče. Ač jsem již jakou dobu mimo cílovou skupinu, kniha mě nadchla a Medovníček je kouzelnou postavou, kterou nelze nemít rád. K tomu všemu přispívají úžasné ilustrace Zdeňky Študlarové, které vyprávění úžasně doplňují. Příběhy se pyšní kromě zábavné funkce také tou didaktickou. Dítě si nejen osvojí, jak se správně chovat, ale také si rozšíří slovní zásobu. Mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí udělat radost svému zvídavému dítku.

Labyrint osuduLabyrint osuduL. Dostálová

Skvělá kniha plná napětí, čar a kouzel, světla a temnoty. Autorka si i tentokrát s knihou úžasně pohrála, a proto si můžeme užít zajímavou akční podívanou. Mohu vřele doporučit všem milovníkům fantasy.

31.12.2017

Celej Franz!Celej Franz!M. Davouze

Úžasná kniha, prostřednictvím které se můžete seznámit s osudy neteře Franze Kafky. Líbí se mi s jakou lehkostí autorka zachytila negativní situace a jakým způsobem zapůsobila na čtenářovy emoce. Mohu vřele doporučit.

30.12.2017

Lenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemiLenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemiA. Pantermüller

Skvělá knížka, která udělá zajisté radost všem náctiletým čtenářům. Pokud vaše dítko miluje Deník malého poseroutky, tak mu tato kniha udělá zajisté radost. Byla jsem nadšená, a to už jsem nějakou dobu mimo cílovou skupinu. Líbilo se mi zpracování i vtip, který je v knize ukrytý.

23.12.2017

Ufonek Uluru a Vylízaná kebuleUfonek Uluru a Vylízaná kebuleJ. Ptáčková

Skvělá dětská knížka. Autorku znám coby detektivkářku, a proto mi přišlo zajímavé porovnat její styl v tvorbě pro dospělé se stylem v tomto příběhu. Překvapila mě jednoduchost textu, skvěle zakódovaná didaktická funkce a spousta dalšího. Pochopitelně musím vyzdvihnout i práci ilustrátorky. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji malým čtenářům.

03.12.2017

Druhá šanceDruhá šanceL. Auzká

Super román, který potěší každou romantickou duši. Autorka v něm řeší zajímavá témata. Musím říci, že jsem byla spokojená. Mohu vřele doporučit.

30.11.2017

Z gauče vzhůru do divočinyZ gauče vzhůru do divočinyR. Schritterová

Luxusní kniha plná humoru, která vás odvede od problémů všedních dnů.

22.11.2017

Pohádky o hvězdáchPohádky o hvězdáchH. Kneblová

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.

16.11.2017

Lenčiny katastrofy - Všude plno králíkůLenčiny katastrofy - Všude plno králíkůA. Pantermüller

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.

02.11.2017

(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.

22.10.2017

Tajná láska Jakuba KrčínaTajná láska Jakuba KrčínaE. Jindrová

Skvělá historická kniha s detektivní, ale i milostnou tematikou. Nicméně detektivní zápletka není tradiční, svým způsobem se tu neobjevuje žádný detektiv, nýbrž banda pomstychtivých rybníkářů. Užijte si tuto zajímavou jízdu.

12.10.2017

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.

04.10.2017

Detektiv Koumes - Zimní případDetektiv Koumes - Zimní případJ. Quis

Skvělá dětská kniha, která pobaví i dospělého čtenáře. Autorovy kouzelné ilustrace skvěle doprovázejí celé vyprávění.

22.09.2017

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchuOkáček - Veveří kluk z Jánského vrchuJ. Lebeda

Tato kniha je naprosto luxusní. Plní všechny funkce, které by literatura pro děti a mládež plnit měla. Vše je doplněno luxusními barevnými obrázky. Příběh je moderní a přitom je v něm zakódováno tolik důležitých myšlenek. Rozhodně doporučuji všem rodičům, kteří chtějí své ratolesti vést k lásce k přírodě.

20.09.2017

Sláva a pád přemyslovských králůSláva a pád přemyslovských králůJ. Bauer

Musím říci, že tato kniha se mi líbila. Jediné, co mě zamrzelo, je forma zpracování, která pokulhává za obsahem. Množství přepisů tedy trošku snížilo moje hodnocení. Nicméně stále je tu obsah, jenž je luxusní. Autor nás na malém množství stránek provede obdobím vlády Přemyslovců. Všechny informace a domněnky se autor snaží doložit zajímavými citacemi z pramenů, ale i z moderní odborné literatury. Pokud jste příznivci historické populárně naučné literatury, určitě si knihu přečtěte, obsah za to stojí.

17.09.2017

Nejkrásnější židovské pohádky a legendyNejkrásnější židovské pohádky a legendyG. Landa

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.

27.08.2017

Klášterem obchází ďábelKlášterem obchází ďábelJ. Bauer

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.

24.08.2017

Dítě školkou povinné : ze života andílkůDítě školkou povinné : ze života andílkůM. Cabicar

Knihy M. M. Cabicara o malé Viki jsem si nad míru oblíbila. Líbilo se mi, že si dokázal autor udržet a možná bych mohla tvrdit, že dokonce zvýšil kvalitu příběhů. Ač se některé příběhy v jádru zopakovaly, autor jim dokázal dát naprosto jinou pointu a vytvořil tak nový a neokoukaný příběh. Povídky jsou čtivé a zajímavé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům vyprávění ze života.

16.08.2017

Dobronínské morytátyDobronínské morytátyV. Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.

24.07.2017

Hortensie MalinováHortensie MalinováJ. Ludvíková

Skvělá kniha pro děti, jež dokonale pobaví i dospělého čtenáře. Rozhodně stojí za to.

21.07.2017

Vražda v secesní vileVražda v secesní vileP. Bým

Zajímavá kniha, líbila se mi, ale trošku mě zaskočila přílišná zkratkovitost. Nicméně autorův styl práce s jazykem se mi zamlouval.

12.07.2017

Bylinky - Léčivá moc přírodyBylinky - Léčivá moc přírodyJ. Mandžuková

Velice zajímavá knížka, která mě překvapila svým obsahem. Nečekala jsem, že na tak malém prostoru se bude vyskytovat tolik důležitých a velice cenných informací. Vřele doporučuji čtenářům, kteří se zajímají o léčivou moc přírody.

16.06.2017

Příběhy ze ShakespearaPříběhy ze ShakespearaV. Hulpach

Úžasné převyprávění Shakespearových her tak, aby je pochopil i dospívající čtenář. Rozhodně stojí za přečtení.

16.06.2017

Ví o toběVí o toběS. Pinborough

Musím říci, že tato kniha pro mě byla láskou na první pohled, nejprve mě uchvátila obálka a pak i anotace. Když jsem se nakonec do knihy začetla, nesmírně jsem si užívala každé slovo. Byl to pro mě obrovský zážitek plný emocí, ale také napětí a v konečné fázi i velkých překvapení. Mohu vřele doporučit. Rozhodně to stojí za to :).

12.06.2017

Záhada zlatodoluZáhada zlatodoluZ. Koubková

Skvělý historický detektivní román. Líbilo se mi, jak jej autorka zpracovala. Bylo zřejmé, že před tím, než se do jeho psaní pustila, zjišťovala si potřebné informace. Bylo to úžasné počtení a knihu mohu vřele doporučit.

24.05.2017

Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 letJedinečná dovolená Franka Derricka, 82 letJ. B. Morrison

Skvělé, vtipné a mohu říci, že určitě zkrátí dlouhou chvíli. Kniha se mi četla téměř sama a skoro každá její stránka mě neskutečně pobavila. Mohu vřele doporučit.

20.05.2017

Chlapec a hvězdyChlapec a hvězdyJ. Seifert

Bravurně zpracovaná básnická sbírka, jež osloví jak dospělého, tak i dětského čtenáře. Mohu vřele doporučit. To jak Seifert zpracoval krásy každého ročního období je prostě dokonalé.

20.05.2017

Dívka, která lhalaDívka, která lhalaP. Jansa

Při čtení této knihy jsem byla mile překvapená. Podle recenzí, jež jsem si o ní přečetla, jsem byla na rozpacích, ale nakonec jsem zjistila, že mi kniha sedla. Pravda, styl nemusí sednout každému, ale mě sedl. Líbilo se mi, jakým způsobem autor knihu sepsal. Osobně jsem byla nad míru spokojená a další kniha z MOBácké edice mě rozhodně nezklamala.

Muž s nádherným hlasemMuž s nádherným hlasemL. B. Rubin

Skvělá kniha, ač jsem se zpočátku bála, protože jsem očekávala dlouhý rozvláčný úvod, byla jsem mile překvapená. Když jsem se pak dostala ke kazuistikám samotným, dostala jsem množství podnětů pro zamyšlení a zároveň i spoustu zajímavých odpovědí na moje zvídavé otázky.

Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityP. Freeman

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.

13.05.2017

Démon stínůDémon stínůL. Dostálová

Za mě naprosto luxusní počtení. Je to již druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říci, že má talent. Příběh je napínavý a plný zajímavých zvratů, rozhodně se při jeho četbě nebudete nudit. Osobně jsem si četbu užila a autorčin styl jsem si oblíbila již ve chvíli, kdy jsem si přečetla její knihu V pasti.

09.05.2017

Slzy otcůSlzy otcůE. Bacigalová

Velice zajímavý román plný emocí. Při čtení jsem opravdu zažila od překvapení, přes popuzení a vztak asi úplně všechno. Kniha se mi však líbila. Líbilo se mi její zpracování a i to, jak autorka pojala takovéto závažné téma. Pár chybek se v příběhu našlo, ale myslím si, že běžný čtenář je neodhalí. Za mě opravdu velice dobré dílo.

03.05.2017

Guns NGuns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turnéJ. Kadeřábek

Moje subjektivní hodnocení této publikace je nadmíru pozitivní. Při četbě jsem si užila nevšedního koncertu, jenž jsem si mohla dopřát. Líbilo se mi, jak autor celou knihu strukturoval. Z tohoto důvodu mu nemohlo v jeho pomyslném sítu protéci nic důležitého. Byla jsem tak do detailu seznámena s historií skupiny, ale také s některými světovými událostmi. Veškeré informace mají mezi sebou určitou návaznost, z tohoto důvodu je celý obsah pevný a nikdy vám neutečou potřebné souvislosti. Knihu hodnotím krásnými a zaslouženými 100 % a vřelými doporučeními. Publikaci přeji, aby se jí dostalo celosvětového ohlasu, protože ji považuji za výbornou.

26.04.2017

Hříšní lidé města PískuHříšní lidé města PískuL. Beran

Velice zajímavá kniha, která je i zajímavě napsaná. Zaujal mě historický jazyk a slangové vyjadřování. Rozhodně stojí za přečtení, mohu vřele doporučit.

16.04.2017

1 2 3 4 5 6 >