Iwíček - Komentáře


Pohádky o hvězdáchPohádky o hvězdáchH. Kneblová

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.

16. listopadu


Lenčiny katastrofyLenčiny katastrofyA. Pantermüller

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.

02. listopadu


(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.

22. října


Tajná láska Jakuba KrčínaTajná láska Jakuba KrčínaE. Jindrová

Skvělá historická kniha s detektivní, ale i milostnou tematikou. Nicméně detektivní zápletka není tradiční, svým způsobem se tu neobjevuje žádný detektiv, nýbrž banda pomstychtivých rybníkářů. Užijte si tuto zajímavou jízdu.

12. října


Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.

04. října


Detektiv Koumes - Zimní případDetektiv Koumes - Zimní případJ. Quis

Skvělá dětská kniha, která pobaví i dospělého čtenáře. Autorovy kouzelné ilustrace skvěle doprovázejí celé vyprávění.

22. září


Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchuOkáček - Veveří kluk z Jánského vrchuJ. Lebeda

Tato kniha je naprosto luxusní. Plní všechny funkce, které by literatura pro děti a mládež plnit měla. Vše je doplněno luxusními barevnými obrázky. Příběh je moderní a přitom je v něm zakódováno tolik důležitých myšlenek. Rozhodně doporučuji všem rodičům, kteří chtějí své ratolesti vést k lásce k přírodě.

20. září


Sláva a pád přemyslovských králůSláva a pád přemyslovských králůJ. Bauer

Musím říci, že tato kniha se mi líbila. Jediné, co mě zamrzelo, je forma zpracování, která pokulhává za obsahem. Množství přepisů tedy trošku snížilo moje hodnocení. Nicméně stále je tu obsah, jenž je luxusní. Autor nás na malém množství stránek provede obdobím vlády Přemyslovců. Všechny informace a domněnky se autor snaží doložit zajímavými citacemi z pramenů, ale i z moderní odborné literatury. Pokud jste příznivci historické populárně naučné literatury, určitě si knihu přečtěte, obsah za to stojí.

17. září


Nejkrásnější židovské pohádky a legendyNejkrásnější židovské pohádky a legendyG. Landa

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.

27. srpna


Klášterem obchází ďábelKlášterem obchází ďábelJ. Bauer

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.

24. srpna


Dítě školkou povinné : ze života andílkůDítě školkou povinné : ze života andílkůM. Cabicar

Knihy M. M. Cabicara o malé Viki jsem si nad míru oblíbila. Líbilo se mi, že si dokázal autor udržet a možná bych mohla tvrdit, že dokonce zvýšil kvalitu příběhů. Ač se některé příběhy v jádru zopakovaly, autor jim dokázal dát naprosto jinou pointu a vytvořil tak nový a neokoukaný příběh. Povídky jsou čtivé a zajímavé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům vyprávění ze života.

16. srpna


Dobronínské morytátyDobronínské morytátyV. Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.

24. července


Hortensie MalinováHortensie MalinováJ. Ludvíková

Skvělá kniha pro děti, jež dokonale pobaví i dospělého čtenáře. Rozhodně stojí za to.

21. července


Vražda v secesní vileVražda v secesní vileP. Bým

Zajímavá kniha, líbila se mi, ale trošku mě zaskočila přílišná zkratkovitost. Nicméně autorův styl práce s jazykem se mi zamlouval.

12. července


Bylinky - Léčivá moc přírodyBylinky - Léčivá moc přírodyJ. Mandžuková

Velice zajímavá knížka, která mě překvapila svým obsahem. Nečekala jsem, že na tak malém prostoru se bude vyskytovat tolik důležitých a velice cenných informací. Vřele doporučuji čtenářům, kteří se zajímají o léčivou moc přírody.

16. června


Příběhy ze ShakespearaPříběhy ze ShakespearaV. Hulpach

Úžasné převyprávění Shakespearových her tak, aby je pochopil i dospívající čtenář. Rozhodně stojí za přečtení.

16. června


Ví o toběVí o toběS. Pinborough

Musím říci, že tato kniha pro mě byla láskou na první pohled, nejprve mě uchvátila obálka a pak i anotace. Když jsem se nakonec do knihy začetla, nesmírně jsem si užívala každé slovo. Byl to pro mě obrovský zážitek plný emocí, ale také napětí a v konečné fázi i velkých překvapení. Mohu vřele doporučit. Rozhodně to stojí za to :).

12. června


Záhada zlatodoluZáhada zlatodoluZ. Koubková

Skvělý historický detektivní román. Líbilo se mi, jak jej autorka zpracovala. Bylo zřejmé, že před tím, než se do jeho psaní pustila, zjišťovala si potřebné informace. Bylo to úžasné počtení a knihu mohu vřele doporučit.

24. května


Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 letJedinečná dovolená Franka Derricka, 82 letJ. B. Morrison

Skvělé, vtipné a mohu říci, že určitě zkrátí dlouhou chvíli. Kniha se mi četla téměř sama a skoro každá její stránka mě neskutečně pobavila. Mohu vřele doporučit.

20. května


Chlapec a hvězdyChlapec a hvězdyJ. Seifert

Bravurně zpracovaná básnická sbírka, jež osloví jak dospělého, tak i dětského čtenáře. Mohu vřele doporučit. To jak Seifert zpracoval krásy každého ročního období je prostě dokonalé.

20. května


Dívka, která lhalaDívka, která lhalaP. Jansa

Při čtení této knihy jsem byla mile překvapená. Podle recenzí, jež jsem si o ní přečetla, jsem byla na rozpacích, ale nakonec jsem zjistila, že mi kniha sedla. Pravda, styl nemusí sednout každému, ale mě sedl. Líbilo se mi, jakým způsobem autor knihu sepsal. Osobně jsem byla nad míru spokojená a další kniha z MOBácké edice mě rozhodně nezklamala.

20. května


Muž s nádherným hlasemMuž s nádherným hlasemL. B. Rubin

Skvělá kniha, ač jsem se zpočátku bála, protože jsem očekávala dlouhý rozvláčný úvod, byla jsem mile překvapená. Když jsem se pak dostala ke kazuistikám samotným, dostala jsem množství podnětů pro zamyšlení a zároveň i spoustu zajímavých odpovědí na moje zvídavé otázky.

20. května


Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityP. Freeman

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.

13. května


Démon stínůDémon stínůL. Dostálová

Za mě naprosto luxusní počtení. Je to již druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říci, že má talent. Příběh je napínavý a plný zajímavých zvratů, rozhodně se při jeho četbě nebudete nudit. Osobně jsem si četbu užila a autorčin styl jsem si oblíbila již ve chvíli, kdy jsem si přečetla její knihu V pasti.

09. května


Slzy otcůSlzy otcůE. Bacigalová

Velice zajímavý román plný emocí. Při čtení jsem opravdu zažila od překvapení, přes popuzení a vztak asi úplně všechno. Kniha se mi však líbila. Líbilo se mi její zpracování a i to, jak autorka pojala takovéto závažné téma. Pár chybek se v příběhu našlo, ale myslím si, že běžný čtenář je neodhalí. Za mě opravdu velice dobré dílo.

03. května


Guns NGuns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turnéJ. Kadeřábek

Moje subjektivní hodnocení této publikace je nadmíru pozitivní. Při četbě jsem si užila nevšedního koncertu, jenž jsem si mohla dopřát. Líbilo se mi, jak autor celou knihu strukturoval. Z tohoto důvodu mu nemohlo v jeho pomyslném sítu protéci nic důležitého. Byla jsem tak do detailu seznámena s historií skupiny, ale také s některými světovými událostmi. Veškeré informace mají mezi sebou určitou návaznost, z tohoto důvodu je celý obsah pevný a nikdy vám neutečou potřebné souvislosti. Knihu hodnotím krásnými a zaslouženými 100 % a vřelými doporučeními. Publikaci přeji, aby se jí dostalo celosvětového ohlasu, protože ji považuji za výbornou.

26. dubna


Hříšní lidé města PískuHříšní lidé města PískuL. Beran

Velice zajímavá kniha, která je i zajímavě napsaná. Zaujal mě historický jazyk a slangové vyjadřování. Rozhodně stojí za přečtení, mohu vřele doporučit.

16. dubna


DobrovolniceDobrovolniceH. Hindráková

Tedy, musím říci, že tato kniha si mě opravdu získala. Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat situaci rozvojové Afriky. Některé situace byly velice realistické. Příběh měl spád a mohu jej vřele doporučit všem, kteří milují příběhy ze života.

16. dubna


OpozdilecOpozdilecD. Verhulst

Velice zajímavá, čtivá kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Její příběh je vcelku cynický, ale i přesto se mi hodně líbil. Dlouho jsem příběh četla jako obyčejný příběh, ale když jsem se dočetla až ke konečnému doslovu, v tu ránu se můj názor na příběh změnil. Obdivuji hlavní postavu, je to fajn člověk, jenž bohužel neměl ve svém životě příliš štěstí. Jeho žena uzurpátorka rozhodně žádnou výhrou pro něj nebyla...

08. dubna


Smrt pod sedmým grýnemSmrt pod sedmým grýnemJ. Kuťák

Luxusní, zábavné a milé počtení od mého oblíbeného autora. Obdivuji skvělé zpracování a to, že jsem si připadala jako součást vyšetřovacího týmu. Nic nebylo ukvapené a rozuzlení jsem se dozvěděla v pravý čas.

28. března


Děti nikohoDěti nikohoH. Hindráková

Wau, tak tato kniha vážně stála za to. Neskutečně silný příběh od autorky, kterou jsem si již oblíbila při četbě Lovců lebek. Tato kniha je však z úplně jiného soudku a já si užila život se sirotky z Afriky. Příběh je vcelku smutný, ale pointa stojí za to... Mohu vřele doporučit. Pokud máte rádi příběhy ze života a nebojíte se reality, určitě se do ní pusťte. Garantuji, že nebudete zklamáni.

27. března


Deník fejsbukové matky pokračujeDeník fejsbukové matky pokračujeL. Nachtigallová

Tuhle rodinu a její příhody prostě nelze nemít ráda. Já je prostě miluji a už se těším na další díl :). Opět kopec zábavy a kniha rozhodně nezklamala.

23. března


Zápisník jedné láskyZápisník jedné láskyN. Sparks

Musím říci, že kniha mi přišla naprosto úchvatná. Film jsme zatím ještě neviděla a jsem plna očekávání. Jak však koukám na komentáře, tak mohu být ráda, že jsem si knihu vzala k ruce první. Líbilo se mi, jak autor dokázal popsat hluboký cit, který byl mezi dvěma hlavními aktéry. Rozhodně se nejednalo o rozplzlý nic neříkající text plný romantiky. Kniha mě obohatila o spoustu poznatků. Mohu vřele doporučit.

26. února


Jednou časně zránaJednou časně zránaV. Baily

Tedy musím říci, že tato kniha mě velice uchvátila. Přišlo mi velice zajímavé, jak se tam neustále proplétalo několik dějových linií, které pak nakonec splynuly do jedné. Kniha dle mého názoru neměla chybu a já si ji neskutečně užila. Rozhodně mohu doporučit, hlavně všech, kteří milují romány, v nichž se hlásí ke slovu válečné období a rasová perzekuce.

25. února


Láskyplná smrtLáskyplná smrtS. Češka

Tato kniha se mi hodně líbila, je taková pohodová a četla se vcelku rychle. V tomto díle mě nadchla autorova dokonalá práce s jazykem. Úchvatný mi přišel hanácký dialekt, ale také další hrátky s jazykem, do nichž se jen tak někdo nepouští. Klobouk dolů.

Toto moje hodnocení také vypovídá o tom, že jsem se ihned po dočtení knihy pustila do jejího re-readingu. Úchvatné.

23. února


Terezín, ráj mezi lágryTerezín, ráj mezi lágryS. Fall

Úchvatná kniha, jež se dívá na období holokaustu trošku jinýma očima. Vypráví jej židovka, která pobývala za druhé světové války v Terezíně. Tato kniha stojí za přečtení, protože čtenáři dotvoří obrázek o životě v terezínském ghettu.

15. února


Loď v BretaniLoď v BretaniM. Davouze

Krásná a milá knížka, jež je naplněna spoustou legračních okamžiků. Líbilo se mi, že autorka svůj příběh dokázala vyprávět s nadhledem a jistou dávkou vtipu. Smutné historky se snaží nadlehčit také pomocí vtipu.

15. února


Neviditelná dívkaNeviditelná dívkaM. Hemingway

Tuto knihu shledávám za naprosto převratnou. Autorka v ní odkryla nejen sama sebe a slasti a strasti svého života. Snaží se v ní odtabuizovat různá témata, jež se snaží společnost „zneviditelnit“. Líbí se mi, že se autorka pokusila otevřít oči všem čtenářům, kteří knihu vezmou do ruky. Vše je provedeno čtivou formou s velkou dávkou nadsázky. Veškeré příběhy mají pointu, jež má velký potenciál poučit společnost a vyléčit ji z některých neduhů, jež jsou zkryté v této knize. Věřte tomu, že vás kniha bude neskutečně bavit a je jedno, jestli vám je 10 nebo 90 let. Mohu vřele doporučit všem čtenářům.

10. února


Úkol pro šaškaÚkol pro šaškaP. Hrdlička

Musím říci, že v této knize se ukrývá velice zajímavá zápletka, která potěší srdíčko asi každého milovníka historické literatury. Knihu jsem si užila od samého počátku do úplného konce, a to díky strhujícímu a plynulému ději, jenž je naplněn spoustou zajímavých zvratů. Mohu vřele doporučit.

09. února


Útěk před smrtíÚtěk před smrtíJ. Hojdar

Musím říci, že tato kniha se mi líbila svou originalitou. Oslovily mě obrázky, které děj doprovázely, avšak musím se přiznat, že mi při čtení opět bylo smutno. Tak tomu je u všech knih vyprávějících zrůdnosti 2. světové války. Člověku při četbě vstávají občas chlupy hrůzou... Nicméně kniha mě zaujala.

06. února


1 2 3 4 5 >