Iwíček - Příspěvky

Smrt konvertitySmrt konvertityP. Eidler

Zajímavá detektivka, při které jsem hodně přemýšlela společně s detektivem a jeho pomocníky, proč musel být Jiří Stein zavražděn a jak k tomu došlo. Rozuzlení mě nakonec hodně překvapilo. Čekala jsem úplně něco jiného. Na druhou stranu, byla jsem knihou nadšena.

Zadrátovaný světZadrátovaný světN. Lederman

Autorův styl je svěží a ryze výpravný. Kniha se dá použít coby skvělý pramen, jenž monitoruje smutné události a pobyt v koncentračním táboře. Nedočtete se tu žádné odborné informace. Autorovým zdrojem byly ryze prameny orální historie (tj. vyprávění pamětníků).

Ztracená generaceZtracená generaceL. Vavrečka

Kniha je zpracována zajímavě. Překvapilo mě, jak se proplétají životy téměř všech aktérů. Příběh je plný zajímavých zvratů, které občas zaskočí a u některých dokonce čtenáři zatrne. Pokud vám nevadí velký počet protagonistů, jejichž úhly na příběh se neustále protínají, tato kniha by se vám mohla líbit.

Plátno z TurínaPlátno z TurínaZ. Jančařík

Zajímavě zpracovaná kniha, která si zaslouží přečtení. Nejen, že autor otevřel řadu nejen historických otázek, ale také otevřel své nitro a nechal čtenáře, aby do něj nahlédl. Při čtení se nejednou zamyslíte nad historií, ale i sami nad sebou.

Hra na smrtHra na smrtV. Rabský (pseudonym)

Musím říci, že tento román je opravdu zajímavý. Autor ukazuje, jakým způsobem lze aktualizovat detektivní žánr. Nejedná se tedy o klasickou detektivku. Jaroslav Velinský použil zajímavý námět a zápletku. Dílo mohu doporučit všem milovníkům detektivního žánru.

Oni nevědí, co činíOni nevědí, co činíJ. Valtonen

Na tuto knihu jsem se těšila, nalákala mě anotace i vzhled obálky. Z příběhu jsem byla nadšená, ale pak přišly části, které mě moc neuctily. Ač jsem zvyklá číst náročnější literaturu, některé části této knihy byly až moc. Některé situace mi přišly nepochopitelné, asi to bylo tím, že se v této knize objevila jakási řetězová kompozice, a proto se stane, že se konec objeví někde jinde, než byste to čekali. Závěr knihy mi z tohoto důvodu přišel zvláštní. Námět byl však skvělý a čtenáře donutí k zamyšlení, což musím vyzdvihnout. Co však titulu ublížilo, je jazyková stránka, objevily se překlepy, opakující se slova.

Panny a netvorPanny a netvorR. Cílek

Kniha se mi líbila. Povídkové soubory Romana Cílka jsou pohlazením po duši pro každého milovníka tradiční detektivky. Čtení si užijete mnohem aktivněji, protože jste velice zajímavým způsobem zataženi do děje.

Matčino tajemstvíMatčino tajemstvíD. Court

Zajímavá kniha, při jejímž čtení mě místy mrazilo, ale pak byly i okamžiky, kdy jsem se pěkně pobavila. Občas jsem v hlavní hrdince viděla sama sebe. Vyprávění bylo autentické a uvěřitelné. Autorka příběh napsala s lehkostí, a proto jsem si příběh velmi užila. Mohu vřele doporučit.

Nebezpečná laskavostNebezpečná laskavostD. Bell

Skvělá kniha. Musím říci, že mě dostal způsob, jakým ji autork napsala. Doslova vás hodí hned na první stránce do děje a vy se musíte zorientovat, tímto způsobem je čtenář aktivizován ke spolupráci s autorem. Ve své fantazii si musí položit mnoho otázek, na něž musí najít odpověď. Líbilo se mi, že ač dochází k přerušování toku myšlenek, není to činěno nijak násilně, čtenář se tak v textu neztrácí. Jediné, co zamotá hlavu, je neustálá manipulace. Manipuluje autorka prostřednictvím postav se čtenářem, nebo postavy manipulují samy sebou navzájem? Toť otázka.

Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní?P. Čermák

Pana Donutila mám ráda již od svých nejútlejších dětských let. Nejprve jsem ho zaznamenala coby baviče, následně jako herce a potom také v roli zpěváka. Tuto knihu jsem brala jako jakousi poctu a měla jsem velkou radost, když jsem si ji mohla přečíst. Avšak, když jsem se do četby pustila, během chvilky jsem došla k pocitu zklamání. Tolik gramatických a stylistických chyb na tak malém textovém prostoru jsem snad ještě v životě neviděla. Škoda toho, tato knížka by si zasloužila korekci jako sůl, byl by to skvost mnoha českých knihoven.

Stín větruStín větruC. Ruiz Zafón

Nikdy jsem netušila, že Barcelona může být tak tajemným místem. To, co vykouzlil Carlos Ruiz Zafón na stránkách tohoto románu, je naprosto neskutečné. Příběh je originální, dobře se čte. Čtenář se nikdy nebude nudit, protože se neustále něco děje a pořád něco strhává jeho pozornost. Rozhodně stojí za přečtení.

Šest nevinných - román na šest nádechůŠest nevinných - román na šest nádechůJ. Pecinovský

Detektivní příběhy mám ráda, a tak jsem se na příběh těšila. Byla jsem zvědavá, jak se příběhu chopí autoři. Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak jsem začala být zklamaná. Vadily mi časté vulgarismy v některých kapitolách, i když pravda, nakonec jsem zjistila, že ona vyhraněnost byla záměrná. Místy pokulhávalo napojení a vadilo mi i časté přetínání myšlenek. Přesto však mohu knihu doporučit, protože zápletka je zajímavá.

Nenávidím tě, neopouštěj mě!Nenávidím tě, neopouštěj mě!J. J. Kreisman

Zajímavá kniha, která každému čtenáři přiblíží život hraničářů. Aby bylo vše srozumitelné i laikům, je publikace doplněna příběhy z psychoterapeutických sezení, ale i ilustračními diagramy. Mohu vřele doporučit.

Císařský kurýr Marie TerezieCísařský kurýr Marie TerezieZ. Grmolec

Kniha se mi moc líbila. Autor v ní dokázal krásně propojit zajímavý beletristický příběh s historií. Některé pasáže titulu působí až encyklopedicky. Nicméně všechny historické pasáže jsou sepsány nenásilnou formou. Po jazykové stránce je román také velice zajímavý, protože se tu prolíná jazyk spodiny s jazykem vyšších vrstev.

Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.

Dybuk a ďábelDybuk a ďábelD. J. Novotný

Z knihy jsem byla na jednu stranu nadšená, na druhou stranu mě ale docela zklamala. Neustále si kladu otázku, zda jsou opravdu v podobných publikacích nutné vulgarismy. A také jsem byla zklamaná z jazykového zpracování, tolik chyb na pár stránkách... Na druhou stranu mě potěšila grafika a zvolené téma a náměty.

Pohádky o čarodějíchPohádky o čarodějíchI. Nováková

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...

Blb na výletěBlb na výletěR. Melichar

Tato kniha se mi moc líbila. O tvorbě Reného Melichara jsem toho hodně slyšela, ale ještě nikdy jsem se s jeho knihami nesetkala. Zlomem byl až Blb na výletě. Musím konstatovat, že rozhodně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla. Je opravdu humorná, po všech stránkách mi sedla a navnadila mě i k přečtení dalších autorových počinů. Mohu ji vřele doporučit všem milovníkům humoru.

Bezlepkové sladké a slané pečeníBezlepkové sladké a slané pečeníS. S. Daniels

Skvělá kuchařka, která vám přinese spoustu inspirace, ale i důležitých informací o celiakii a bezlepkových potravinách. Fotografie jsou úchvatné, stačí jeden pohled a sběhnou se vám sliny.

Tajemství předkůTajemství předkůP. Teuschel

Zajímavá kniha, která člověku ukáže, jak moc jsme spjati s našimi předky. Mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o psychologii. Jedná se o čtivé dílo, v němž najdete jak teorii, tak i plno příběhů z praxe.

Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarováníMedovníček a Barvínek - Pohádkové čarováníJ. Lebeda

Četbu této knihy jsem si užila. Je plná humorných pohádkových příběhů, které potěší nejen dítě, ale i jeho rodiče. Ač jsem již jakou dobu mimo cílovou skupinu, kniha mě nadchla a Medovníček je kouzelnou postavou, kterou nelze nemít rád. K tomu všemu přispívají úžasné ilustrace Zdeňky Študlarové, které vyprávění úžasně doplňují. Příběhy se pyšní kromě zábavné funkce také tou didaktickou. Dítě si nejen osvojí, jak se správně chovat, ale také si rozšíří slovní zásobu. Mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí udělat radost svému zvídavému dítku.

Labyrint osuduLabyrint osuduL. Dostálová

Skvělá kniha plná napětí, čar a kouzel, světla a temnoty. Autorka si i tentokrát s knihou úžasně pohrála, a proto si můžeme užít zajímavou akční podívanou. Mohu vřele doporučit všem milovníkům fantasy.

31.12.2017

Celej Franz!Celej Franz!M. Davouze

Úžasná kniha, prostřednictvím které se můžete seznámit s osudy neteře Franze Kafky. Líbí se mi s jakou lehkostí autorka zachytila negativní situace a jakým způsobem zapůsobila na čtenářovy emoce. Mohu vřele doporučit.

30.12.2017

Lenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemiLenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemiA. Pantermüller

Skvělá knížka, která udělá zajisté radost všem náctiletým čtenářům. Pokud vaše dítko miluje Deník malého poseroutky, tak mu tato kniha udělá zajisté radost. Byla jsem nadšená, a to už jsem nějakou dobu mimo cílovou skupinu. Líbilo se mi zpracování i vtip, který je v knize ukrytý.

23.12.2017

Ufonek Uluru a Vylízaná kebuleUfonek Uluru a Vylízaná kebuleJ. Ptáčková

Skvělá dětská knížka. Autorku znám coby detektivkářku, a proto mi přišlo zajímavé porovnat její styl v tvorbě pro dospělé se stylem v tomto příběhu. Překvapila mě jednoduchost textu, skvěle zakódovaná didaktická funkce a spousta dalšího. Pochopitelně musím vyzdvihnout i práci ilustrátorky. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji malým čtenářům.

03.12.2017

Druhá šanceDruhá šanceL. Auzká

Super román, který potěší každou romantickou duši. Autorka v něm řeší zajímavá témata. Musím říci, že jsem byla spokojená. Mohu vřele doporučit.

30.11.2017

Z gauče vzhůru do divočinyZ gauče vzhůru do divočinyR. Schritterová

Luxusní kniha plná humoru, která vás odvede od problémů všedních dnů.

22.11.2017

Pohádky o hvězdáchPohádky o hvězdáchH. Kneblová

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.

16.11.2017

Lenčiny katastrofy - Všude plno králíkůLenčiny katastrofy - Všude plno králíkůA. Pantermüller

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.

02.11.2017

(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.

22.10.2017

Tajná láska Jakuba KrčínaTajná láska Jakuba KrčínaE. Jindrová

Skvělá historická kniha s detektivní, ale i milostnou tematikou. Nicméně detektivní zápletka není tradiční, svým způsobem se tu neobjevuje žádný detektiv, nýbrž banda pomstychtivých rybníkářů. Užijte si tuto zajímavou jízdu.

12.10.2017

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.

04.10.2017

Detektiv Koumes - Zimní případDetektiv Koumes - Zimní případJ. Quis

Skvělá dětská kniha, která pobaví i dospělého čtenáře. Autorovy kouzelné ilustrace skvěle doprovázejí celé vyprávění.

22.09.2017

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchuOkáček - Veveří kluk z Jánského vrchuJ. Lebeda

Tato kniha je naprosto luxusní. Plní všechny funkce, které by literatura pro děti a mládež plnit měla. Vše je doplněno luxusními barevnými obrázky. Příběh je moderní a přitom je v něm zakódováno tolik důležitých myšlenek. Rozhodně doporučuji všem rodičům, kteří chtějí své ratolesti vést k lásce k přírodě.

20.09.2017

Sláva a pád přemyslovských králůSláva a pád přemyslovských králůJ. Bauer

Musím říci, že tato kniha se mi líbila. Jediné, co mě zamrzelo, je forma zpracování, která pokulhává za obsahem. Množství přepisů tedy trošku snížilo moje hodnocení. Nicméně stále je tu obsah, jenž je luxusní. Autor nás na malém množství stránek provede obdobím vlády Přemyslovců. Všechny informace a domněnky se autor snaží doložit zajímavými citacemi z pramenů, ale i z moderní odborné literatury. Pokud jste příznivci historické populárně naučné literatury, určitě si knihu přečtěte, obsah za to stojí.

17.09.2017

Nejkrásnější židovské pohádky a legendyNejkrásnější židovské pohádky a legendyG. Landa

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.

27.08.2017

Klášterem obchází ďábelKlášterem obchází ďábelJ. Bauer

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.

24.08.2017

Dítě školkou povinné : ze života andílkůDítě školkou povinné : ze života andílkůM. Cabicar

Knihy M. M. Cabicara o malé Viki jsem si nad míru oblíbila. Líbilo se mi, že si dokázal autor udržet a možná bych mohla tvrdit, že dokonce zvýšil kvalitu příběhů. Ač se některé příběhy v jádru zopakovaly, autor jim dokázal dát naprosto jinou pointu a vytvořil tak nový a neokoukaný příběh. Povídky jsou čtivé a zajímavé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům vyprávění ze života.

16.08.2017

Dobronínské morytátyDobronínské morytátyV. Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.

24.07.2017

Hortensie MalinováHortensie MalinováJ. Ludvíková

Skvělá kniha pro děti, jež dokonale pobaví i dospělého čtenáře. Rozhodně stojí za to.

21.07.2017

1 2 3 4 5 6 >