Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Kasie West a Kerstin Gier jsou dvě autorky, jejichž díla si klidně přečtu i v padesáti - alespoň myslím. Už dávno nejsem cílová kategorie těchto příběhů, ale čas od času jako odreagování si je vždy užiji. A Kluka odvedla doporučuji. Náctileté holky budou obzvlášť nadšeny.

10.08.2020

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tohle je velmi zvláštní kniha, která je snad až jedinečná svou formou. Je v ní toho ukrytého tolik! Tolik krásných myšlenek. Bohužel je během čtení musíte trochu hledat - hlavně ve chvíli, kdy vás samotný příběh příliš neosloví. Bavila mě ta nesourodost lidí, kteří v knize vystupovali, jejich životy, osudy i myšlenky. Ale nebavil mě způsob, jakým to všechno bylo poskládané (za to strhávám jednu hvězdičku). Dávalo by mi větší smysl, kdyby se tito lidé potkali v jiné situaci. Ale chápu, že to všechno mělo svůj účel. Je to citlivý příběh a takové tento autor umí.

05.06.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Já u této knihy asi bohužel půjdu proti proudu. Z děje jsem trochu zklamaná. Ano, bylo to neskutečně čtivé (v tomto ohledu byl celý příběh obrovskou jízdou), ale na mě se zvraty střídaly až moc. Ano, byl to záměr autorky, ale podle mě platí, že méně je někdy více. V závěru vlastně ani netušíte, jak to vlastně všechno bylo, protože to mohlo být tak i tak. Znova zdůrazňuji - ano, byl to záměr, ale mě to celkový dojem zkazilo.

05.06.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bavilo. V případě Eriky sice autor zatím postupuje podle stejné šablony, ale budu doufat, že v dalším díle se to zlomí. Jinak je to ale čtivé a napínavé. Ani mě nevadilo, že vrah byl odhalen už v půlce knihy - naopak je to alespoň zase v něčem jiné. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

29.04.2020 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Pro mě byl tohle nejlepší díl z celé série. Není to přehnaně drastické, počet mrtvých se oproti předchozímu dílu drží na velmi nízké úrovni. Jde spíše o pátrání, to mám raději. Bavil mě Wolf, který se opět vrátil na scénu, zároveň svůj prostor získali i hlavní hrdinové z druhého dílu, takže v tomhle směru jsem spokojená. Celkově bych sérii hodnotila jako průměrnou, ale jsem moc zvědavá, co dalšího si autor pro své čtenáře přichystá.

25.04.2020 4 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Musím říct, že tahle kniha byla lepší než předešlá Manželka mezi námi. Neodhadla jsem všechny zápletky, měla jsem i jiný scénář o tom, co se mohlo stát. Děj mě vtáhl a zajímalo mě, který z manželů hraje špinavou hru. Mohu doporučit.

28.10.2019 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Asi je to tím, jak moc knihu všichni chválí - pak má člověk příliš velká očekávání. Jasně, příběh je čtivý, ale pro mě byl děj průměrný a průhledný. Celou dobu víte, co se asi tak bude dít a kam to všechno směřuje. Nakonec sice přijde velké odhalení, které vám vyrazí dech, ale to se týká pouze několika stránek. Co zbytek knihy? Ano, čte se dobře, svým způsobem zaujme, ale mě to nějak nestačilo, já bych těch šokojících zvratů potřebovala trochu víc.

24.10.2019 2 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Já jsem s příběhem, který jsem dostala, naprosto spokojená. Ano, je tam nějaké to klišé, ale je založený na reálných základech (respektive na skutečné kauze, což by mělo byt více zdůrazňováno - třeba na obálce), dokáže zaujmout (jakmile se proces rozjel, nešlo odložit) a přinutí vás zamyslet se nad tím, jak to s tou spravedlností vlastně je.

09.10.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pro mě zatím nejlepší kniha, kterou autorka napsala. Vyhořelé postavy jí opravdu sedí. Čtivé, dokonale výstižné, skvěle napsané.

24.09.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Hodnotit tuto knihu je opravdu složité. I když jsem z prvního dílu byla nadšená a druhý díl má samá pozitivní hodnocení, já mám několik ale... Např. snaha o dějové zvraty. Setkáte se s postavami, se kterými byste mysleli, že už se nesetkáte. Podle mě hrozně překombinované, protože tyto postavy zastávají stále až příliš důležitou roli. Navíc opět velmi otevřený konec a další čekání na pokračování. Pro mě byl první díl mnohem lepší a lituji, že jsem se do celé série nepustila až tehdy, kdy u nás budou dostupné všechny díly - i to čekání snižuje požitek čtení, detaily člověk prostě zapomene.

08.06.2019 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Velmi těžké téma, o kterém se vlastně tak moc nemluví. Každý vnímá matku jako superhrdinku, která vše zvládne. Jenže co když ne? Mateřství je plné náročných situací. A některé věci komplikuje i minulost, s tou je také potřeba se vyrovnat... I já jsem tuto knihu zhltla za pouhý den. A chválím!

16.05.2019 4 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Svou předchozí knihou Poslední dny Rabbit Hayesové autorka nastavila laťku velmi vysoko. Tak vysoko, že výš už to snad ani nejde. Ovšem novinka V klubíčku štěstí ji šlape na paty. Mně se i tento příběh líbil. Ačkoli není emocemi nabitý tolik, jako první kniha, ani zde nechybí. A spousta dalšího, co dokážu ocenit. Pro mě je tohle kvalitní společenský román s prvky dramatu. Nenechte se tedy odradit a pusťte se do čtení. Autorka dokázala, že psát opravdu umí a já se těším na další její dílo.

04.03.2019 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Lituji toho, že jsem si knihu nepřečetla už dříve. Měla jsem za to, že to je jen další kousek žánru young adult (nejspíš proto, že vyšla pod nakladatelstvím Fragment). Tak to byl teda obrovský omyl. Dívka, která psala na hedvábí je nádherný příběh, který vás dožene k slzám. Obě dějové linky se mi moc líbily, včetně závěrečného propojení. Tohle je po delší době zase jedna z knih, kterou bych si někdy ráda přečetla znova. Opravdu doporučuji, tento silný a emotivní příběh by se vám mohl líbit.

14.01.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Od P. Hartla jsem zatím přečetla jednu knihu - ta mě příliš nenadchla. S obavami jsem se tedy pustila do Malého pražské erotikonu a musím říct, že jsem moc příjemně překvapená. Hlavní postavy jsem si oblíbila a nakonec mě mrzí, že už s nimi nemohu strávit alespoň dalších pár hodin. Skvěle popsané, všední i nevšední život, čtivé, hořké, vtipné, zkrátka určitě zkusím i nějakou další autorovu knihu.

06.01.2019 4 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

34 dní - velmi dobře napsaný thriller. Neříkám, že úplně bez chybičky (myšlenka založená na sériových vraždách se mi zdála trochu přehnaná), ale je to ten typ knihy, od které se neodtrhnete. Je to jízda od samého začátku - chvílemi jsem si říkala, že už po první čtvrtině musí být veškeré napětí vyčerpáno. Co asi tak může přijít dál? Ale na stejné vlně příběh pokračuje dál a dál. Až do samotného konce. Závěr byl nečekaný, ale řekla bych, že dobře zvolený. Velmi čtivé, mě příběh zcela pohltil.

24.11.2018 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Skvělý příběh, který vás chytí za srdce a rozdrtí ho na malé kousíčky. Tohle je kniha, ke které se jednou určitě vrátím (ačkoli to moc často nedělám). Vyprávění je poutavé, příběh dvou žen až neskutečný, přesto autorce uvěříte každé slovo. Dokonalé, krásné, smutné, odvážné. Rozhodně doporučuji.

05.10.2018 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Deník pro vyčerpané matky, ve kterém zjistíte, že i ostatní matky mají podobné stavy jako právě vy. Pokud potřebujete ujistit, že nejste žádnou výjimkou, je to to pravé čtení pro vás.

15.08.2018

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Další z knih, které je těžké hodnotit. Čekala jsem víc. Mnohem víc. Musím ale říct, že do příběhu autor hodně vložil. Možná dokonce kus sebe? Za mě ale snad až příliš sexistické a vulgární. Snad to příště bude lepší.

11.05.2018 2 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Pohřešovaná manželka je kniha, o které není až tam moc slyšet. Ale je to neskutečná škoda! Já mám tyhle příběhy na pomezí romantiky, psychologie a s přídavkem napětí moc ráda, takže jsem četla jedním dechem. Imogen, která je na útěku od svého manžela a postupně odhaluje střípky své minulosti, mi byla sympatická a fandila jsem jí, aby to zvládla dotáhnout až do samotného konce.

10.05.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Bavila mě už první půlka knihy. Pak ale nastal neskutečný zvrat a zbytek příběhu se stal obrovskou jízdou! Čtivé a skvěle vymyšlené. Určitě se bude líbit všem, koho nadchlo třeba Za zavřenými dveřmi.

18.03.2018 5 z 5