V klubíčku štěstí

Od úmrtí jejího syna uběhlo dvacet let. Maisie stojí na pódiu a chystá se promluvit před zaplněným přednáškovým sálem na univerzitě. Je to sám o sobě nelehký úkol, a Maisie navíc prochází menopauzou, takže od zhroucení ji dělí jen jediný nával horka. Jakmile se však odhodlá vyprávět svůj příběh, neznámí lidé před ní se rozplynou a každé další slovo ji odvádí do minulosti. Ocitá se zpět v roce 1995, je prvního ledna — den, kdy jedno nedorozumění spustilo řetězec událostí, které jí navždy změnily život… Maisie se vzepřela svému násilnickému manželovi, sama vychovala dvě děti a pečovala o svou matku Bridie trpící stařeckou demencí. Role hlavy rodiny se přirozeně zhostil její šestnáctiletý syn Jeremy a svůj úkol vykonával až příliš zodpovědně. Nikdo z rodiny netušil, že Jeremy má tajemství — že neustále potlačuje to, kým je, protože tomu moc nerozumí. Věděl jen, že je jiný. A pak Jeremy náhle zmizel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398992/v-klubicku-stesti-NMf-398992.jpg 4.463
Vydáno, Host

Somewhere Inside of Happy, 2016

Kniha V klubíčku štěstí

Monni
02. listopadu

Další skvělá kniha od autorky. Nemůžu dát méně než plný počet.
Autorka mi neskutečně sedla stylem psaní. Její knihy jsou neskutečně čtivé a moc se těším na další. Knize snad nemám co vytknout opět mě její kniha několikrát rozesmála i rozplakala a píše zde o hodně silném a důležitém tématu.

bookcase

Od toho se nedalo odtrhnout, je to krásný, smutný, citlivý příběh, který nechá v člověku hluboký dojem. Autorce rodinná dramata prostě jdou.

Alethea_k

O tomto titulu jsem si nic nezjišťovala předem, což knize jedině prospěje. Jedná se o nevšední čtenářský zážitek. Hltala jsem každou větu a nedokázala přestat. Z nějakého důvodu jsem si ovšem dost dlouhou dobu myslela, že se jedná o černošskou rodinu v Americe :D
Sedělo by mi to k ní mnohem více, ovšem i tak je to jedna z nejsilnějších knih, které jsem v poslední době přečetla. Prožívala jsem vše, co se dělo hl. hrdince, domácí násilí, strach, dokonce to, co se stalo jejímu synovi. O to víc jsem byla ráda, jak kniha skončila. :)
Za mě tam nebylo ani jedno slovo navíc.

anet8843

Na knihu jsem byla hodně natěšená, slibovala skvělý příběh. A dostála tomu výborně. Příběh i zápletka byly úžasné, do konce jsem netušila, co se s Jeremym a Ravem stalo. Konec mě opravdu hodně překvapil a rozesmutněl. Jako liberálně smýšlející člověk se hodně těžko vyrovnávám s faktem, že jsou kolem nás pořád ještě homofóbové, a co mohou napáchat.
Vyprávění bylo na mě trochu moc zdlouhavé, daleko více bych ocenila více kapitol z pohledu Jeremyho. Některé části byly až nudné, nedynamické. Za to hvězdu dolů, kniha mohla mít klidně minimálně o 50 stran méně.
Ale celkově skvělá kniha s úžasným poselstvím.

Kočičáci

V klubíčku štěstí je příběh nabitý emocemi. Maisie toho má na hrbu naloženo víc, než běžný jedinec dokáže zvládnout - prošla týráním od manžela, zůstala sama se dvěma dětmi a ještě se úžasně stará o stárnoucí maminku s alzheimerovou chorobou. No a aby toho nebylo málo, její syn Jeremy zmizí.
Maisie jejich příběh vypráví s dvacetiletým zpožděním a i přesto, že jsem věděla, jak to dopadne, celou dobu jsem se tomu zdráhala uvěřit. Nejsem žádná velká plačka, ale slzy se mi při čtení spouštěly v pravidelných intervalech tak nějak samy...
Každému, kdo je rodičem, tuto knihu doporučuji, protože to poselství, které nese, je opravdu důležité. Nemějte předsudky, buďte tolerantní, neb nevíte, jak to vaše dítě ovlivní při formování jeho vlastního života.
Smutné, přesto nadějeplné, doporučuji!

dagmar7365

Pominu-li úvod a závěr, který se mi nelíbil, připadal mi takový moc násilně naroubovaný na dojemný příběh o tom, jak strach, hledání sebe sama, tajemství a velká porce (bohužel nešťastné) náhody může měnit životy. Příběh byl hezky napsaný, líbilo se mi, že byly do textu vkládány myšlenkové pochody jednotlivých postav, které situaci dávaly další rozměr, a díky tomu, jak se v románu střídaly, tak jsme mohli náhlednout do nitra nejen matky, která pohřešuje své dítě, ale také teenagera, kterého děsí svá odlišnost, a nebo třeba člověka stiženého stařeckou demencí.

Márinka

Zdá se, jakoby anotace vyzrazovala celý děj knihy a my jsme ji už ani nemuseli otevřít. Omyl. Víme, co se stalo, ale netušíme, proč, jak, ani nic o lidech kolem. To vše najdete na čtyř stech stránkách, které vás nepustí, dokud nedočtete do poslední tečky. Ovšem nejvíce mě dostaly úvody kapitol - názvy písní, které jsem si mohla poslechnout. Literární přesahy miluji :)

Více zde: https://www.treninkpameti.com/news/hudba-ma-schopnost-uzdravovat-elton-john/

alnahu

Životní příběh Maisie ,která nemá snadný život,provdala se za tyrana a stará se o svou matku ,která trpí stařeckou demencí .Nemá snadný život ,ale manžel se vybíjí pouze na ní- ne na dětech ,ale i tak syn Jeremy se před tím vším ukrývá do svého klubíčka štěstí.Kniha ,která vás chytne za srdce.

Anna McPartlin
irská, 1972

Kniha V klubíčku štěstí je v

Právě čtených4x
dalších seznamech3x