Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Příjemná oddechovka - pokud čtenáře polapí, je nucený si přečíst i další díly ;)

06.10.2015 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Ač thrillery úplně nejsou mým šálkem čaje, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Skvěle popsaný stalking.

02.10.2015 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Milé oddechové čtení, které je plné emocí.

"Člověk si přeje být milován. Nesplní-li se mu to, chce být obdivován, a nesplní-li se mu ani to, chce být obáván, v dalším případě nenáviděn a proklínán. Člověk touží zanechat v lidech nějaký pocit, duše se bojí prázdnoty, chce kontakt za každou cenu." (Babička pozdravuje a omlouvá se - Fredrik Backman)

Tato kniha a její postavy zanechají ve čtenáři širokou škálu pocitů.

23.09.2015 4 z 5

Širé pole Širé pole Günter Grass

Jedna z Grassových zajímavějších knih.

22.09.2015

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Krásné, milé, oddechové, nenáročné.

07.08.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Krásný příběh, odpočinkový, milý... Oddechové letní čtení.

06.08.2015

Šest let Šest let Harlan Coben

Souhlasím s tím, že knížka je svižná a má spád. Zajímalo mě, jak to celé dopadne, což mě nutilo číst dál. Celkově mě však děj nenadchl tak, jak jsem očekávala. Kniha však neurazí a je to čtení na pár hodin.

01.08.2015

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Jestli Murakami něco opravdu umí, je to popis emocí.

26.07.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pro někoho, kdo se s touto nemocí nějakým způsobem setkal, je hrozně těžké tuto knížku číst... John Green má ve svým dílech spoustu krásných myšlenek a tato kniha není výjimkou:

"Dobré přátele je těžké najít a nejde na ně zapomenout."
"Pravá láska se rodí z těžkých časů."
"Svět není továrna na splněná přání."

Možná bychom si tuhle emotivní knihu měli přečíst všichni, abychom si pak více vážili života.

24.07.2015

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Letní oddechovka :-)

23.07.2015

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po Spasiteli, který se mi líbil méně než předešlé příběhy Harryho Hola, jsem si opět spravila chuť. Skvělý příběh, skvělá detektivka, skvělý Harry Hole! Už se těším na další díl.

22.07.2015 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nevím proč, ale tento příběh mi ze zatím přečtených knih s Harry Holem přišel nejslabší. Nedokázal mě tolik vtáhnout do děje jako např. Nemesis nebo Pentagram.

19.07.2015 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Po delší době jsem se vrátila k pokračování této série. A opět mohu říct pouze jedno slovo: wau! Nedokázala jsem se od knížky odtrhnout a marně přemýšlela, jak to celé dopadne. Opět mohu doporučit!

17.07.2015 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Příjemná letní oddechovka :)

16.07.2015

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tomuto příběhu jsem se dlouho vyhýbala. Především proto, že kniha je až příliš často srovnávána se "Stoletým staříkem", který mě příliš nenadchl. A to byla chyba! Příběhy jsou naprosto odlišné a Ove mě narozdíl od Allana nadchl. Jeho příběh je úžasný - stejně tak je jeho život plný úžasných okamžiků. I když působí jako mrzount, tak má dobré srdce. Láska k jeho ženě a (ne)ochota pomáhat druhým je obdivuhodná. Takže pokud někdo váháte s přečtením, tak neváhejte, možná vás kniha překvapí stejně příjemně - jako překvapila mě.

08.07.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Má první Kingovka a musím říct, že jsem nadšená. Příběh byl zajímavý, hltala jsem další a další stránky a čekala, co se stane dál. Mohu jen doporučit.

25.06.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krásné, ale smutné...

19.06.2015 4 z 5

Mé první setkání s tímto autorem. A rozhodně ne poslední. Kniha svádí čtenáře k zamyšlení, ukazuje život, jaký je. Ukazuje, co přináší nevysvětlitelné události, na které člověk nalezne odpověď později. Navíc obsahuje plno skvostných myšlenek:

"Ať už totiž skryješ své vzpomínky sebelíp a potopíš je sebehloub, historii, co se s nimi pojí, vymazat nikdy nesvedeš."

Doporučuji!

01.06.2015 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Příběhy Cormorana Strika mám moc ráda a ani tenhle mě nezklamal. Rowlingová opět potvrdila, jak dobrou spisovatelkou je. I přes velký úspěch s Harrym, který přináší další velká očekávání čtenářů ohledně její další tvorby, i nyní dokáže napsat velmi dobrá díla. Skvělý děj i vyvrcholení - jednoznačně doporučuji.

10.04.2015 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Vzhledem k tomu, jaký byl kolem téhle knížky "humbuk", jsem od ní čekala mnohem víc. Příběh zajímavý, snad každý čtenář musí Sugar fandit. Ale co ten konec? Po 900 stránkách bych spíš ocenila nějaké ukončení - jakékoli, ale ukončení.

28.01.2015 2 z 5