IvetKl IvetKl komentáře u knih

Mortina Mortina Barbara Cantini

Překrásné ilustrace, do kterých jsem se zamilovala!

16.02.2021 5 z 5

Záhada hotelu Winterhouse Záhada hotelu Winterhouse Ben Guterson

Jedna z nejkrásnějších sérií! Krásné dokončení bohužel posledního dílu.

16.02.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Zbožňuju Marka Ebena! Ráda jsem se koukala na Stardance právě kvůli němu. Jeho humor je inteligentní, líbivý, nenásilný.

08.02.2021 5 z 5

Šťastnej jako blecha Šťastnej jako blecha Jiří Růžička

Milé a úsměvné povídání pana Blechy o dospívání za dob komunismu.

07.02.2021 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Ze začátku mi přišel děj takový nic moc, ale zhruba od půlky se to začalo rozjíždět a konec bylo opravdové vyvrcholení! Barbara se na první pohled jeví jako pořádná mrcha, ale jde vlastně o chuděru holku, co toho v životě musela hodně prožít a traumata na ní zanechala stopy.

06.02.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Potřebovala jsem si přečíst nějakou oddechovku, něco, u čeho se pobavím a nebudu muset nad ničím přemýšlet. A Poslední aristokratka byla skvělá volba! Často jsem se smála, kniha se četla sama a navodila mi příjemnou atmosféru. Určitě se pustím i do dalších dílů.

03.02.2021 5 z 5

Legenda o Sally Jones Legenda o Sally Jones Jakob Wegelius

Krásné ilustrace a ne vždy veselý příběh.

31.01.2021 5 z 5

Muřinoh a Krchomilka Muřinoh a Krchomilka Milan Valenta

Já jsem naprosto nadšená! Netradiční pojetí pohádky bořící mýty o tom, že smrt a hřbitov je něco, co bychom dětem neměli vyprávět. Nádherné ilustrace, vtipné narážky, které pochopí spíše dospělí, ale to vůbec nevadí. Rozhodně zkusím další autorovu tvorbu.

31.01.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Děj byl hrozně zdlouhavý. Stále se nic nedělo. Když přicházelo rozuzlení, byla jsem fakt překvapená, ale spíš nemile. Theo mi byl od začátku nesympatický, už jen tím, že šel studovat psychiatrii, aby si dal dohromady svůj život. Opravdu může nemocný léčit nemocné.

30.01.2021 2 z 5

Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých Stephen Jones

Tak bohužel toto mě nějak minulo. Možná bych dala o hvězdu navíc nebýt odfláklého konce, který vám vlastně řekne, že vše, co udělali "hrdinové" je k ničemu, protože jde o pouhé pěšáky. Žánrově bych spíše řekla, že jde o sci-fi.

26.01.2021 2 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Předem musím říct, že kniha není mým žánrem, který běžně čtu. Dobrý nápad s dvojím životem, ale celé mně to přišlo hrozně utahané a zdlouhavé.

17.01.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihy s touto tématikou obvykle nečtu, ale jsem ráda, že jsem kvůli čtenařské výzvě udělala výjimku.
Oceňuji nápad říci ten samý příběh několika aktéry, jinými oči. Příběh potom dával větší smysl a ke konci se spojil.

14.01.2021 4 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Tak to byla naprostá bomba! Děj odsýpal, plno zvratů a nakonec totálně jiné a netradiční rozuzlení. Doufám, že autor v budoucnu napíše něco dalšího.

11.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tato kniha mě velice zklamala. Po velkých ohlasech a marketingu jsem si říkala, že bych si ji také přečetla, avšak v knihovně bych na ni čekala snad 3 roky podle počtu rezervací. Knihu jsem si koupila a lituji. Ani jedna postava mně nepřirostla k srdci, možná Ludwik v dětství. Všechny osoby byly ve výsledku zabšklé, nepřející, pesimistické. Proč? I z prvotních optimistů a radostných lidí udělala autorka špatné lidi.
Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Když už jsem se začetla do příběhu postavy, byl konec. Takže za mě druhý díl rozhodně ne.

10.01.2021 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Od autora jsem četla Trhlinu a Tmu, ty byly lepší. Chvíli jsem čekala, až se to rozjede, každopádně konec mě fakt dostal.

02.01.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Četla jsem už od autora Prvoka a jsem ráda, že jsem přečetla tuto knihu až jako druhou. Mnohem horší jak Prvok, pořád jen samý šuk****, které mi už lezlo na nervy. Nedá se však upřít, že autor píše lehkým slovem, do děje se dostanete hned. Taková oddychovka mezi vážnými knihami.

31.12.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Knihu jsem začala číst na základě doslova mánie tímto autorem. Morbidita se nedá upřít, trochu mně to připomínalo film Sedm. I tak mě kniha dvakrát neoslovila, ale je to i tím, že detektivky moc nemusím.

29.12.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Fantasy není můj šálek čaje. Bohužel se toto nezlomilo ani při čtení knihy. Zezačátku jsem se nemohla začíst, poté to bylo už lepší, ale stále mi tam něco chybělo.

17.12.2020 2 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Bohužel velké zklamání. Čekala jsem popis skutečných případů, ale jedná se spíše o učebnici s útržky ze skutečných případů. Škoda.

01.12.2020 2 z 5

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Kniha se četla velmi lehce a svižně. Něco mezi thrillelem a slabším hororem.

28.11.2020 5 z 5