IvetKl IvetKl komentáře u knih

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Vůbec nevím, co si o tom myslet. Knize se nedá upřít silný příběh, ale dost mi vadilo časové přeskakování.

27.11.2020 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tak toto se autorce moc nepovedlo. Vypadalo to na slibnou zápletku s příchutí thrilleru, ale autorka nesmyslně utnula konec a přidala tomu přitroublý happy end.

24.11.2020 2 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Pořád jsem čekala nějakou zápletku a nic nepřišlo. Nevím, jestli se poustět do dalšího dílu.

22.11.2020 2 z 5

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

Mně se tato kniha líbila více než sága o Trhnoffech. Byla strašidelnější a napínavější, spíš asi pro starší děti. Konec byl trochu zklamáním.

08.11.2020 4 z 5

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

První díl mě bavil asi více.

07.11.2020 3 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Asi jsem byla zbytečně natěšená, kniha mě výrazně neoslovila. A co ten překombinovaný konec?

06.11.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Pro mě zatím nejlepší kniha od autorky. Co bych vytkla, děj by nemusel skončit tak sladkým happyendem.

02.11.2020 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Kniha mi přišla hodně zdlouhavá. Navíc velmi podobné Pacientovi od Fitzeka, ale narozdíl od Fitzeka toto postrádalo gradaci, napětí a velkolepé vyvrcholení.

31.10.2020 2 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Mně se kniha líbila více než Zimní lidé. Co mě ale fakt štvalo, byly časté překlepy a dokonce překlep v postavách!

28.10.2020 5 z 5

Chlapec, pták a truhlář Chlapec, pták a truhlář Matilda Woods

Pěkný příběh, na mě však moc smutný.

28.10.2020 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha mě nijak nenadchla. Film mi přišel mnohem lepší.

27.10.2020 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Na knížku mně nalákal sám Patrik Hartl, kterého jsem viděla v několika show a přišel mně fakt vtipnej, nejen kvůli specifickému smíchu. A jsem ráda, že mě nezklamal. Často jsem se smála, kniha se četla velmi lehce a žasla jsem nad tím, kde Hartl bere ty vtipná slova vystihující vše.

24.10.2020 5 z 5

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

Mně se to líbilo. Asi jsem byla jen zklamaná, že konec neměl duchařskou zápletku, ale "racionální".

17.10.2020 4 z 5

Pro děti se mně to zdá dost děsivé, ale velice zajímavá kniha.

15.10.2020 4 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

První zkušenost s gamebookem a jsem fakt nadšená. Co trochu kazí dojem, že v různých variantách se dost opakuje děj, takže část kapitoly ani nemusíte číst.

09.10.2020 4 z 5

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Brečela jsem! Vlastně i teď brečím při psaní tohoto komentáře. Tak silný příběh. I já mám bratra, byť k němu nemám tak velkou citovou vazbu, a neustále jsem si jeho obraz dosazovala za autorčina bratra.
Díky autorčiným pocitům jsem se dokonale dokázala vcítit do dané situace a pochopit, že opravdu není lehké rozhodnout o smrti blízkého, i když pro něho to jistě bude vysvobození. V závěru to je vlastně vysvobození pro obě dvě strany.
V této souvislosti mě napadl i případ Michaela Schumachera, kde příbuzní ještě nejspíš nevidí, že smrt by byla pro všechny vysvobozením a ne zločinem.

02.10.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak to byla fakt síla! Celý děj byl sám o sobě fakt hustej a k tomu ještě autor vše vygraduje tím, že vám ke konci napíše, že vše, co jste četli, tak vůbec není!

24.09.2020 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Co to jako mělo bejt? No horor určitě ne! Spíš se jednalo o psychologické drama. A naprosto chápu, proč se to líbí mistru hororu...protože tato kniha je až nápadně podobná jeho dílu Nezbytné věci.

19.09.2020 1 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Tak toto jsem asi nepochopila. Jako horor mně to vůbec nepřišlo, naopak jsem měla pocit, že šlo spíše o psychothriller. Všechny postavy mi byly silně nesympatické.

30.07.2020 1 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

(SPOILER) Před poslední kapitolou jsem si říkala: to jako fakt zmizení těch dívek je jen nešťastná náhoda? A poslední kapitola mě uzemnila. Hvězdu ubírám za to, že mně je líto, že nebyl více využit potenciál psychiatrické léčebny.

20.07.2020 4 z 5