Dva v srdci

Dva životy. Dvě lásky. Jedna volba. Lydia a Freddie. Freddie a Lydia. Jsou spolu víc než deset let a ona je přesvědčená, že jejich lásku nemůže nic zničit. Brzy ale zjistí, jak moc se plete… Freddie zemře při autonehodě a Lydia je poprvé sama. Jediné, co chce, je zůstat v posteli a brečet. Moc dobře však ví, že Freddie by si přál, aby žila šťastně a naplno i bez něj. Proto se o to pomalu, krůček po krůčku, snaží. Pak se ale stane něco neskutečného. Lydia najde způsob, jak získat svůj starý život i s Freddiem zpátky. Život, ve kterém k žádné tragické nehodě nedošlo. Život, pro který plakala celé měsíce. Znovu a znovu překračuje práh do minulosti. Ač se to zdá neskutečné, žije dva životy zároveň. Návštěvy ve světě, kde Freddie pořád žije a kde Lydiino srdce stále patří jenom jemu, si však vybírají svoji daň. Protože v tom skutečném se objeví někdo, kdo chce, aby zůstala s ním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454630/big_dva-v-srdci-p1v-454630.jpg 3.756

Vydáno: , Cosmopolis

The two lives of Lydia Bird, 2020

Kniha Dva v srdci

Medvědářka
13.08.2021

Já nevím... Knihu jsem přečetla potom, co jsem četla Den, kdy jsem zahlídla lásku a myslela si, že si autorka aspoň trochu napraví reputaci, protože ani první kniha u mě neobstála úplně bez škraloupu.
Bohužel i zde to nedopadlo na úplnou výbornou, což je škoda.
Příběh má potenciál, autorka vyprávě umí, ale stejně mi to nepřišlo tak dobré, jak by mělo. Možná jsme už vážně hodně zmlsaná a jiní tohle dílo ocení lépe než já.

bookcase
05.06.2021

Nádhera, melancholicky laděný příběh přesně podle mého gusta.

novakovaterka22
30.04.2021

Knížka mě moc příjemně překvapila. Nepatřím k nadšencům z první knihy, ale tenhle příběh byl jiný. Dával smysl, vháněl mi slzy do očí, nutil mě přemýšlet nad podstatou života a to hlavní soucítila jsem s Lydií. Jsem ráda, že jsem autorku nezavrhla a dala ji ještě šanci. Vyplatilo se. Příběh je melancholický, tragický a nadějeplný. Pokud máte rádi příběhy o smíření se ztrátou blízkého člověka nebo rádi sledujete jak se začne hrdinka měnit tak Vám knihu vřele doporučuji.

RoseDadas
25.04.2021

2,5*
Pokud se s autorkou setkáváte poprvé, sáhněte spíše po její první knize Den, kdy jsem zahlídla lásku, protože kniha Dva v srdci by mohla od dalšího čtení odradit. Pro ty, kteří mají v oblibě romantiku v atypické podobě, chtějí se zamyslet, nebo jen najít oporu v těžké životní situaci, kdy kniha ukazuje, že i ta nejhorší situace nemusí být bezvýchodná, je pak Dva v srdci to pravé.

Market116
04.04.2021

Není to vyloženě špatná kniha, ale...
Rozhodně bych nechtěla zažít to, co Lydie...naštěstí to zvládla a stala se mnohem silnější a vyrovnanější.
I tak to muselo být hrozně těžký a bolestivý...
Konec jsem vlastně očekávala takový, jaký byl...ale i tak mi v tom něco chybělo...každopádně něco mi tato kniha dala...držet se co nejdál od růžových pilulek :D to bylo až příliš...

anet.myblog
21.03.2021

Po přečtení autorčiny knihy Den, kdy jsem zahlídla lásku jsem neváhala nad její další knížkou. Byla jsem z její první knížky nadšená a očekávala jsem u téhle novinky něco podobného, dostalo se mi ale spíše zklamání. Celkový námět knížky mi nepřijde tak špatný a řeší se zde i důlěžité a vážné téma - ztráta blízkého člověka. Nejvíc mi ale vadilo, že se děj dost vlekl a postrádal čtivost. Několikrát jsem si už myslela, že knížku prostě nedočtu, ale ke konci už se to poměrně zlepšilo.
Knížku vám z mé strany doporučit nemůžu, pokud chcete sáhnout po autorčiných knihách určitě bych vybrala Den, kdy jsem zahlídla lásku !!

knihomolkaL
10.03.2021

Není to tak dávno, co jsem četla autorčinu prvotinu Den, kdy jsem zahlídla lásku. Byla jsem z ní naprosto nadšená, takže na další knihu jsem se nesmírně těšila. Ale... bohužel přišlo celkem zklamání. Dva v srdci není špatná, ale, je tu to ale... V podstatě se dle mého jedná skoro celou knihu o vyrovnání se se smrtí nejbližšího člověka. Až skoro ke konci se tohle téma změní, ale to už je pozdě. Chtělo to změnu dříve, hlavně i proto, aby byla uvěřitelnější.

Booktwins
07.03.2021

Když jsem knížku dočítala, tak jsem si říkala, že to tak hrozné není, ale postupem času mi vlastně došlo, že to bylo docela špatné. Většinu času se tam nic moc neděje, nebavilo mě to ani stejným způsobem jako Den a hlavní protagonisté eeeh? Já si ani pořádně nepamatuju ty jména a děj a to už je fakt, co říct :). Sice to mělo docela dobré poselství a romantiku, ale znovu bych si to určitě nepřečetla