Dva v srdci

Dva životy. Dvě lásky. Jedna volba. Lydia a Freddie. Freddie a Lydia. Jsou spolu víc než deset let a ona je přesvědčená, že jejich lásku nemůže nic zničit. Brzy ale zjistí, jak moc se plete… Freddie zemře při autonehodě a Lydia je poprvé sama. Jediné, co chce, je zůstat v posteli a brečet. Moc dobře však ví, že Freddie by si přál, aby žila šťastně a naplno i bez něj. Proto se o to pomalu, krůček po krůčku, snaží. Pak se ale stane něco neskutečného. Lydia najde způsob, jak získat svůj starý život i s Freddiem zpátky. Život, ve kterém k žádné tragické nehodě nedošlo. Život, pro který plakala celé měsíce. Znovu a znovu překračuje práh do minulosti. Ač se to zdá neskutečné, žije dva životy zároveň. Návštěvy ve světě, kde Freddie pořád žije a kde Lydiino srdce stále patří jenom jemu, si však vybírají svoji daň. Protože v tom skutečném se objeví někdo, kdo chce, aby zůstala s ním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454630/dva-v-srdci-p1v-454630.jpg 424
Vydáno, Cosmopolis

The two lives of Lydia Bird, 2020

Kniha Dva v srdci

Mermaida
dnes

Kniha mě chytla a moc se mi líbila, hlavně tím zajímavým pojetím o druhém "snovém" životě. Lyds jsem si brzy oblíbila a během čtení jsem se zamilovala do Freddiho i do Jonaha. Za mě to byl velmi povedený příběh o tom, jak jít dál, když přijdete o někoho milovaného... A i když máte pocit, že se tím Váš svět totálně zhroutil, tak tenhle příběh Vám ukáže "naději", ke které si nakonec našla cestu i Lydile.
A bez mučení přiznávám, že mi na konci ukáplo mnoho slz, přestože jsem v tenhle konec doufala od 3/4 knihy.

IvetKl

Předem musím říct, že kniha není mým žánrem, který běžně čtu. Dobrý nápad s dvojím životem, ale celé mně to přišlo hrozně utahané a zdlouhavé.

Ivuska.09

Zdá se, že Josie Silver se stane mou oblíbenou autorkou. Už její první kniha se mi líbila. A i teď jsem příjemně překvapená. Román má z mého pohledu vše, co by mít měl. Láska, neštěstí, smutek, naděje. Nakonec i trochu toho klišé jí dokážu prominout! Bavil mě nápad "dvou světů", který autorka využila. Postupně však převládala realita nad sněním, tak to má být. Já jsem spokojená a těším se na další autorčino dílo.

book_loverka_
28.12.2020

Tahle knížka mě bohužel zklamala. Od autorky jsem četla už Den, kdy jsem zahlídla lásku a to se s tímhle nedá srovnat. Očekávala jsem, že to bude další pecka a to se nevyplnilo. Kniha sice řeší důležité téma - ztrátu blízkého člověka, ale to pojetí mi nevyhovovalo. Hlavní hrdinka totiž ve spánku navštěvuje svět, kde Freddie není mrtvý. A já tyhle alternativní reality moc nemusím, přišlo mi to hodně nereálné a ze začátku mě to moc nebavilo. Abych pořád jen nekritizovala, tak styl psaní autorky je fajn a ke konci už se mi to líbilo. Taky to hezky vystihuje pocity ze ztráty. Ale jestli si chcete něco přečíst od Josie Silver, tak ROZHODNĚ sáhněte po Dni, kdy jsem zahlídla lásku, protože tohle by vás mohlo odradit.
2,5⭐️/5⭐️

maja11231
26.12.2020

Kniha byla dokonalá. Postavy, děj, konec-prostě úžasný. Přesto jsem se na začátku knihy nemohla začíst. Bylo to asi tím, že kniha začíná tragicky. Co se týče konce tak ten byl naprosto fantastický, dokonce mi i slza ukápla. Knihu si určitě ještě v budoucnu přečtu.

janyska13
25.12.2020

Tohle bylo tak dokonalé. Kniha, příběh, postavy, prostě všechno mi k sobě moc sedělo. K mému momentálnímu rozpoložení, naprosto ideální kniha. Těžké téma, vlastně témata ze života. Příběh o ztrátě, lásce, přátelství, oddanosti i utrpení. O tom, že i po mnoha těžkých měsících může přijít něco nového, lepšího. O uvědomění si některých skutečností, o tom, že i v nejtěžších chvílích jsou okolo nás lidi, kteří nás podrží a pomohou. O naději a o tom, že každý z nás může být šťastný i přes to co se mu stalo v minulosti. A také o tom být sám sebou. A to je to nejdůležitější.
Trochu mi to připomíná knihy PS: Miluju tě a Jediné pravé lásky. Které jsou mezi mými velkými oblíbenci a tahle k nim bude patřit taky.

janakovak
11.12.2020

Konec téhle knihy byl skvělý. Skoro mi i slza ukápla.

Za to, ale začátek byl pro mě velké špatné. Vůbec mě to nebavilo a myšlenkami jsem odbíhala od knihy. Autorka umí skvěle popsat pocity ztráty blízké osoby. Díky tomu se snadno dokážete vcítit do hlavní postavy.

Kniha je takový průměr, ale na jednu stranu je to kniha se silným príběhem.

agatha2
05.12.2020

Po dočtení této knihy jsem tak trochu na rozpacích a bohužel musím upřímně říci, že mi příběh nesedl. I když autorka opravdu velice věrně dokázala zachytit a popsat pocity truchlící osoby, ten přesah do snové reality, kdy Lydia dále byla s Freddiem mi prostě vadil. Prostě mi to přišlo fakt divné. Knihou jsem se prokousávala tři dny, což již samo o sobě je u mě známkou toho, že to asi není to pravé ořechové pro mě. Tak, jak jsem byla první knihou nadšená, tady se nadšení bohužel nedostavilo. Pořád jsem čekala, že se to zlomí, ale nezlomilo. Byly světlejší okamžiky, byly zde některé moc fajn postavy, ale jako celek mě prostě příběh nezaujal.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Josie Silver
anglická