Šťastnej jako blecha

Šťastnej jako blecha https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367539/bmid_stastnej-jako-blecha-uZZ-367539.jpg 4 28 15

Příběh muže, který spustil sametovou revoluci. Jako dvanáctiletý se Vojta Blecha při pádu z kola praštil do hlavy. Něco se mu tam změnilo a on se začal usmívat, nebo dokonce smát v situacích, které vůbec k smíchu nejsou. Lékaři si s ním nevěděli rady. Psal se rok 1982. Blechovi se kvůli němu museli přestěhovat na chatu, ale Vojtův úsměv byl spouštěčem událostí dál. Nevědomky si vykoledoval nálepku disidenta. A na vojně ho úsměv dokonce málem zničil. Přesto právě díky svému úsměvu nakonec najde štěstí i lásku.... celý text

IvetKl
IvetKl
07.02.2021 4 z 5

Milé a úsměvné povídání pana Blechy o dospívání za dob komunismu.

katerina5544
katerina5544
15.05.2019 5 z 5

Moc hezká knížka, milý příběh, doporučuji.

Manifest blech
Manifest blech
17.02.2019 2 z 5

Hezky klidná oddechovka na sobotní odpoledne.

concorde
concorde
12.02.2019 5 z 5

Znáte to, už jen dočtu tuhle kapitolu a jdu spát... v půl páté ráno odkládám dočtenou knihu a další hodinu se ještě směji. Takže pokud chcete strávit příjemnou noc nad knihou, vřele doporučuji :-)

Floriška7
Floriška7
15.01.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka

Fazulajda
Fazulajda
29.10.2018 4 z 5

Jedna z fajn oddychovek bez složitého příběhu a sáhodlouhých popisů. Až do konce jsem si lámala hlavu s tím, proč je to psané tak, jak je a proč se sem tam vyskytuje slovní spojení "tvoje máma", ale na konci se všechno pěkně vysvětlilo a já mohla jít dál se svým životem. Nápad se mi líbí, je to opět něco nového. Kdybych tvrdila, že tam nebyly zbytečné odbočky, tak bych lhala, ale asi lepší než slepá místa.

Martina1805
Martina1805
20.08.2018 3 z 5

fajn oddychovka

PetrKral
PetrKral
14.06.2018 5 z 5

Moc hezká a milá prázdninová kniha.

Iki1
Iki1
27.05.2018 3 z 5

Dobrá oddechovka bez přílišných ambicí. Prostě po ní sáhneme třeba před spaním a občas nás popsané situace i pobaví.

freejazz
freejazz
17.05.2018 5 z 5

fajn relax, najmä keď má človek kopu roboty, ktorú už nemôže odkladať.

čef
čef
07.05.2018 5 z 5

Příjemné počteníčko na pár hodin, plné absurdních vtipů a historického exkurzu do zajímavých let konce starých pořádků. Něco na způsob Zabijáka Anderse, ovšem zasazené do našich zaprděných, ale o to radostnějších kulis. Nápad s patologickým úsměvem skvělý, vše radostné a optimistické - co více si na prosluněné odpoledne přát, že. Ne a ne, nejsou to vůbec žádné falešné větičky...

roni24
roni24
30.04.2018 4 z 5

Tohle je přesně ta kniha, která by s Vámi měla jet k vodě. Přečtená je jedním dechem a opravdu pobaví. Pan Růžička má moc milý humor, který se čte snadno a rychle. Úsměv z tváře mě neopustil po celou dobu čtení.
Na druhou stranu mi přišlo, že konec knihy byl trošku předvídatelný což by u takovýchto oddechovek nevadilo, ale po přečtení ve mě kniha nezanechala nic hlubšího. Takový ten pocit "jo to je ta knížka, kterou si určitě přečtu znovu". Ale i tak tuto knížku všem doporučím, protože je lehká a pohladí po duši :-)

EvaEma
EvaEma
25.04.2018 5 z 5

Kniha je plná milého humoru, citlivá. Místy mi připomínala humor Hartla, jen zde snad s větším dílem empatie.

sarka8202
sarka8202
03.04.2018 5 z 5

Mám ráda Růžičkův humor. Je jemný, barvitý a plný přirovnání. Tato knížka mě nadchla svou melancholií, kterou se autor snaží nenápadně skrýt za clonu smíchu. Opravdu jsem si čtení užila a knížka zaujala čestné místo v mojí knihovně. Pokud hlavní hrdina tvrdí, že smích je nakažlivý jako žloutenka, má zatraceně pravdu. Jsem celá žlutá :-D

Ruza123
Ruza123
03.03.2018 5 z 5

Je to krásná a dojemná kniha napsaná s humorem a láskou.

humor letadla první láska Čechy totalitní režimy

Jiří Růžička
česká, 1964
2013  64%Na ocet: Deník slečny Daniely
2018  79%Šťastnej jako blecha
1999  60%Kdo se směje naposled
1980  60%Povídky z tomboly

Kniha Šťastnej jako blecha je v