Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých

Tajuplný příběh o zapeklitém boji s nepozemskými silami! Kolem kostela Všech svatých v Londýně odnepaměti docházelo k neobvyklým jevům a nevysvětlitelným zmizením. V roce 1990 se na místo vydává skupinka v čele s Robertem Chambersem z washingtonského Útvaru pro vyšetřování Cthulhu, která má za úkol prozkoumat působení nadpřirozených sil. Netuší však, že se s nimi budou muset také utkat! Během čtyř dnů a nocí pronikají čím dál hlouběji a hlouběji do tajů paranormálního světa a odkrývají děsivé poznatky, které by raději měly zůstat hluboko pod zemí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355440/lovecraftova-druzina-horor-u-vsech--nAS-355440.jpg 3.322
Literatura světová, Horory
Vydáno, XYZ (ČR)

The Lovecraft Squad: All Hallows Horror, 2017

Kniha Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých

IvetKl

Tak bohužel toto mě nějak minulo. Možná bych dala o hvězdu navíc nebýt odfláklého konce, který vám vlastně řekne, že vše, co udělali "hrdinové" je k ničemu, protože jde o pouhé pěšáky. Žánrově bych spíše řekla, že jde o sci-fi.

Roseblood

Mě se kniha líbila velmi, byla jsem moc spokojená.

hodnocení: 5/5*

Adney
10.03.2020

Tohle je presne muj oblibeny zanr. Cetlo se to skvele, chytlave a porad se neco delo :-)

Terisek99
18.03.2019

Kniha mě hrozně zklamala. Čekala jsem víc.

Mili91
08.07.2018

Cesta obyčejným strašidelným zámkem, kde na vás vyskakují bakelitové zrůdičky. Občas se leknete. Ven můžete odcházet i celkem spokojení, ale hlubší zážitek to ve vás nezanechá. Škoda.

Liberi
30.05.2018

Po skvělých prvních několika kapitolách radost z četby začala opadat souběžně s kvalitou textu.
Příběh, na první pohled komplikovaný, se nakonec zdrcne do strohého nahánění. V téhle části autoři tak často sršeli dobrými i nedobrými nápady, až toho bylo nějak moc.
Děj je překombinovaný a prvky hororu samoúčelné. Z psychologického hlediska bylo jednání postav absolutně nereálné a nelogické. Fyzika nedávala smysl v pekle ani na zemi. Všichni měli čas na žerty a vzájemné pošťuchování jako přihlouplí teenageři, ač se ocitali v bezprostředním nebezpečí.

A teď ke kvalitě textu. Nejděsivějším prvkem se nakonec stalo slovo "pravda". To se totiž v posledních asi patnácti kapitolách skloňovalo opravdu často. Tak často, že mi na něm zastavilo oko v každé výše zmíněné kapitole minimálně dvakrát, obvykle se ale vyskytovalo četněji. Především mě iritovala formulace, objevující se obvykle po přímé řeči, a ta zněla takto: "Byla to pravda". Nebo "měla pravdu". Představte si, že na tohle narazíte každou pátou stránku. Ale aby ona úchylka na skloňování slova "pravda" nebyla tak výrazná, začalo se to nakonec objevovat i v té přímé řeči. Takže se jedna postava druhé ptá: "Opravdu?" A po dvou odstavcích zní odpověď: "Má pravdu." A co mě skutečně rozesmálo, bylo, když k závěru náš hlavní protagonista prohlásil: "Zdá se, že nám vždycky neříkala úplnou pravdu"... to už jsem měl nutkání knihu hodit na zeď a čekat, jestli se i mně "opravdu" otevře brána k devíti kruhům pekla...

Kdyby šlo jen o úchylku se slovem "pravda". Obecně text ztrácel švih. Dlouhá souvětí s tragickým pomocníkem "ale" sice nepodtrhla všudypřítomné napětí a děs, zato čísi neschopnost jednoznačně ano. Na textu prostě bylo znát, že se na něj spěchalo a dost možná taky někoho přestal bavit (autory, nebo překladatele?).
A závěr? Ten byl tak tragický, až jsem tomu nemohl uvěřit. Díky posledním čtyřem stranám mi oněch předchozích čtyři sta přišly jako hloupý žert, jako nějaká šaráda...!
Velká škoda. Skvělé nápady pohřbeny v příšerném zpracování a neskutečně tupém vyvrcholení.
Obálka je ovšem moc pěkná.
Jako pocta vůči Lovecraftovi tohle dílo podle mě sloužit nemůže.

TheRaven
22.04.2018

Kombinace Lovecrafta a osmdesátkových ultrakrvavých italských hororů (Fulci a spol.)? Nejprve jsem z toho byl kapku rozčarovaný, ale druhá polovina knihy je parádní a především nesmírně zábavná jízda. Navíc s postupující dobou od přečtení se mi dojmy z knihy ještě trochu rozležely a začínám doufat, že se k nám v českém překladu dostane i další pokračování Lovecraftovy družiny. Brak přesně jak má být.

kuruteku
24.02.2018

Na Lovecraftův odkaz jsem se nechal nalákat a první půlka knihy je v tomto duchu. Ta první půle, kdy se střídají pohledy, neustále se děje něco nového, je vynikající. Druhá půlka mně ale přišla prapodivná - procházení Dantova pekla nahoru a dolů, přičemž se dá tušit, že to relativně dobře dopadne. Zřejmě horror není ten správný žánr pro mne. Rád jsem si přečetl, ale můj šálek kávy to nebyl. Dobré jsou historické přesahy, mám chuť jak na Povídky cantenburské, tak na Dantovo Peklo.

lovecraftovský horor

Autoři knihy