iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Autorčin styl je dost jednoduchý až naivní. Kniha je pro nenáročné čtenáře, děti by se u ní bát mohly. Není ale špatná. Čte se lehko, nemusí se u ní nijak přemýšlet a jako odpočinková jednohubka je naprosto ideální.

07.08.2021 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Není to lehké čtení. Nejhorší je, že to není fabulace a odehrávalo se to tak nedávno a blízko. A doslov je něco neuvěřitelného. Jak je z příbehu čtenáři zle, poslední stránka vaří krev. Autor vše napsal velmi čtivě, i když se mi takové označení příčí. Na jednu stranu hltáte každou stránku, na druhou se vám nad nimi chce brečet nebo řvát.

01.05.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Na začátku se dozvíme menší bombu, která vtáhne Servaze do vyšetřování. Zpětně si říkám, že se to dalo čekat, ale proč ne, příběhu to prospělo. Je hodně příjemné, že Servaz neprovádí supermanské kousky jako v posledních dílech. Chová se jako na začátku série, vyšetřování svižně ubíhá. Jen konec byl trochu uspěchaný. Jedna postava mě svým chováním hodně zklamala, ale třeba to bude zajímavý odrazový můstek pro další díly.

10.02.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Asi to není knížka pro každého. Děj je pomalý, rozvleklý. Dokážu si ale představit, že to hodně lidí baví a to kouzlo v něm najdou. Pro mě to byla dost nuda. Navíc všechny postavy jsou dost protivné, některé přímo na pár facek. Jsem ráda, že ji mám přečtenou, ale vracet se k ní nemusím.

15.01.2021 2 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Děj je napínavý, tohle Weaver prostě umí. Člověk se nedokáže od knihy odtrhnout. Indicie, které David nachází a propojuje a celé pátrání je trochu moc překombinované. Ale pokud nebudeme knihu analyzovat a necháme se jen unášet, tak je výborná.

10.01.2021 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Kniha nemá žádný hlavní děj. Jde o řadu propletených situací a epizod ze života v nemocnici. Některé charaktery nebo situace jsou více rozvedeny do detailu, jiné méně. Ze začátku je to trochu nepřehledné, protože sledujeme hodně postav najednou. Dá se na to ale rychle zvyknout, děj pak ubíhá svižně. Autor píše stručně, výstižně, celkově vyzní kniha hodně lidsky, uvěřitelně.

01.01.2021 4 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Stručné a výstižné, přesto barvité a poutavé vyprávění. Autor se nepřiklání na žádnou stranu dlouholetých konfliktů v oblasti. Nestranně uvádí fakta a také své zážitky. Místo konkrétního děje jde o sled popisu míst, charakterů osob, postřehů a zážitků.

21.10.2020 4 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Reacher (nebo Child) je stále ve své formě. Další napínavý díl, výborně se četl. Je strašně smutné, jak (ne)funguje zdravotnictví v USA. Tentokrát není kniha jen o mlácení padouchů, má hodně zajímavý přesah. Konec je předvídatelný už od začátku, ale to asi k takové literatuře patří.

11.10.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Milé, vtipné. Samozřejmě to 100% sedí.

03.10.2019 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Kingovsky podivný námět, zase výborný. Potěšily mě odkazy na předchozí knihy, asi už by to bez toho nebylo ono. Příjemná jednohubka, která má absurdní, ale strašně milý konec.

21.09.2019 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Nádherná, poetická, smutná. Kraťoučká, ale na pohled úžasná.

06.11.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Výborná, Dan Brown jak ho známe. Barvitě popisuje místa, je to jako bychom tam byli. Děj je napínavý, nedá se od něj odtrhnout. Čekala jsem, že "ten, kdo za tím stojí" bude někdo jiný, nabízelo se víc možností, ale tohle mě vážně dostalo. Langdon je zase nesmrtelný, všechno vím a všechno znám, ale takového ho asi milujeme.

18.01.2018 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Výborná kniha, skvěle postavený příběh. Tváří se jako thriller, ale je to "jen" jeden z odstínů. Hlavní sílu vidím v tom, jak Hill popsal změny ve společnosti, v myšlení lidí, zneužívání moci. Je to až děsivě skutečné a bohužel uvěřitelné. To vše je obaleno napínavým příběhem, trochou sci-fi, takže celkově hodně dobře namíchaný koktejl.

11.04.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Skvělá, stejně jako autorova předchozí. Děj je opravdu výborně vystavěný, napínavý, samozřejmě seversky mrazivý. Těším se na další.

05.02.2017 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé čtení, bavilo mě, i když nejsem kočkař.

03.04.2024 4 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé, zajímavě propletené.

12.03.2024 4 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Já jsem z knihy dost rozpačitá. Vizuálně jsou zajímavé sms mezi postavami. Sazba textu je ale prazvláštní, dost špatně se mi to četlo. Postavy byly černobílé, všechno bylo maximální (absolutně sexy ženy, dokonale vypracovaná těla, muži superhrdinové). Děj byl zamotaný, některé linky tam byly navíc a neměly nic společného se zbytkem. K tomu popisy sexuálních scén - proč? Zvláštní byla i předposlední kapitola dlouhá na půl knihy, kde se děje všechno možné bez nějakého oddělování. Dočetla jsem, ale bez velkého zájmu, 2,5/5*.

23.12.2023 2 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Souhlasím, že to není thriller, ale spíš duchařina. V každém případě je to dobré, napínavé a mrazivé.

06.11.2023 4 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Dobré. Zajímavý námět, neokoukaný. Pěkné zpracované, i když některé výrazy se mi do dané doby moc nehodily.

24.10.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Evidentně nejsem cílová skupina takové knihy, protože s hodnocením půjdu proti všem. Romantické to asi bylo, vtipné nijak zvlášť. Hlavní hrdinové se chovali jako malé děti, dialogy byly minimálně zvláštní.

06.10.2023 2 z 5