iva2111 iva2111 komentáře u knih

Terapie těstem Terapie těstem Michaela Rau

Kniha nabitá informacemi i recepty. Psaná velice srozumitelně a mile, autorka jako by si se čtenáři povídala :) Veliké množství fotografií - nejen u každého receptu, ale i v textu, pro představu.
Je to "bichle", kterou by měl mít doma každý koho zajímá kynuté pečivo, kdo rád peče a v pečení trochu experimentuje, zkouší nové věci, postupy. Stoprocentně ji doporučuji :)

16.11.2022 5 z 5

Libování v kuchyni Libování v kuchyni Libuše Langmannová

Nádherná, barevná kniha se sladkými recepty tří generací (babička, maminka a autorka knihy), plná lákavých fotografií a prodchnutá lidstvím a láskou (nejen) k cukrařině.

05.11.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Výborné, čtivé :)

26.10.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Líbil se mi víc než první díl.

06.04.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Strhující děj, úžasná kniha!

23.03.2020 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Za mě zatím nejslabší kniha série, zbytečně rozvláčná, musela jsem se do čtení nutit - předchozí 3 díly to bylo naopak, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

12.02.2020 2 z 5

Těstohrátky aneb Jihočeské lidové pečivo tradičně i netradičně Těstohrátky aneb Jihočeské lidové pečivo tradičně i netradičně Marcela Macková

Velice příjemné "dýchnutí" kouzla starých časů a tradic...Spousta fotografií a nákresů, přiložené DVD je vítaným doplňkem. Knihu bych doporučila každému, koho zajímají tradice a láká pečení :)

06.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, výborně se mi četla. Jak tu někdo už psal - jak málo toho víme o těch, se kterými žijeme...!
Smutná, přesto s koncem naplněným nadějí na "lepší časy".

09.12.2019 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Zdlouhavé, nudné čtení bez napětí.

24.10.2019 1 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Velice zajímavě a čtivě napsaná a ten konec...nic tak překvapivého jsem nečekala, měla jsem až husí kůži :) a ač jsou to skoro tři dny, co jsem knížku dočetla, pořád na ni musím myslet.

05.10.2019 5 z 5

Sladkosti a slanosti - Maminčiny recepty Sladkosti a slanosti - Maminčiny recepty Lenka Sedlářová

Web Maminčiny recepty navštěvuji velice ráda, takže jsem přivítala i "maminčinu" knihu. Líbí se mi, splnila očekávání.

28.08.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Překvapilo mě rozdělení knihy na dvě části, ale nebylo to nijak nepříjemné (jak někteří komentující zmiňují). Patrik Hartl se čte svěže a příjemně, jeho knihy mám ráda.

27.04.2019 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Kniha se mi četla dobře a lehce. Moc se mi líbila i v tom, jak kromě detektivního příběhu probírá složité a propletené osudy všech postav.
A musela jsem se smát sama sobě, že se mi oči zadrhly na autorčině kratičké zmínce o odkvétající moruši, ze které se snáší sprška bílých kvítků jako když sněží - jedna moruše nám už pár let roste a plodí v zahradě a žádné takové padající "sněhové" kvítky nemá.

18.04.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první kniha od této spisovatelky. Zápletka mě nějak neoslnila, je bez většího napětí. Hodně se mi líbilo vykreslení severské přírody i života tamních lidí a vztahů (mezi nimi samotnými i k přírodě a domovu).

03.04.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná, velmi čtivá kniha

28.03.2019 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Úžasná kniha, ke které se ráda vracím.

27.02.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemné, čtivé, ráda se ke knize za čas vrátím.

07.02.2019 5 z 5

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

Snad jediná kniha mé oblíbené spisovatelky, která mě nudila a zklamala. Pořád jsem čekala, kdy se to užuž rozvine, rozjede - a ono nic, stejné až do konce knihy.

29.01.2019 1 z 5

Kolo temnoty Kolo temnoty Lincoln Child

Za mě zatím nejslabší díl, přesto čtivý.

27.01.2019 3 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Čtivé, líbilo, bavilo i postrašilo :)

04.01.2019 5 z 5