ikul ikul komentáře u knih

Dražba Dražba Danielle Steel

Jednoduché, čtivé, bezkonfliktní, předvídatelné a ke konci trochu uspěchané čtení. Pro akční čtenáře asi nuda. Ale pokud si chcete odpočinout od těžké nebo závažné literatury, je to dobrá (za tři) oddychovka.

06.04.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Bez debaty si kniha zaslouží pět hvězd. Smutné osudy volyňských Čechů jsou známy. Ale život Anušky je úplnou sbírkou smolných událostí. Jiná žena, ne tak silná jako ona, by to nezvládla. Možná za tím stojí to mládí, ve kterém porodila tolik dětí. Mladší ženy mají nějaký vrozený nadhled při výchově svých dětí. Ty starší maminky už jsou přece jen obezřetnější a zkušenější životem a víc se bojí. Byla to hodně smutná doba, ale i v té době byli lidé šťastní.

29.03.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Po přečtení této knihy jsem si uvědomila, jak obohacující je poznávání jiných krajů a kultur. Zvláště pro Evropany. Těžko se věří tomu, že v době, kdy jsme už žili v pohodlných bytech nebo domech s veškerým vybavením, měli ukončené vzdělání a mohli jsme se rozhodovat kudy náš život povede, byly a jsou státy, které toto nesdílely. Ženy, o jejichž bytí a nebytí rozhodovalo fanatické náboženství. Ženy, které zakopávaly televize, aby nikdo nevěděl, že je mají. Ženy zavřené v domech bez možnosti svobodného pohybu. Tuto knihu vřele doporučuji všem, ale hlavně těm, kteří řeší některé současné pandemické nesvobody jako životně důležité. Věřte tomu, že jsou to prkotiny.

29.03.2021 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tato kniha se mi nelíbila. Jak jsem byla příjemně překvapená Selekcí, tak teď jsem byla nepříjemně překvapená. Příběh byl nudný a nezáživný a tragické vyvrcholení na konci knihy byl takový výkřik a pokus o dramatizaci a napojení na další díl. Díky obalu by jeden řekl: Navrch huj a vespod ...

08.03.2021 2 z 5

Ztratil se pes Ztratil se pes Kate Spicer

Kniha Ztratil se pes by se dala rozdělit do dvou částí. Život před Wolfym a s Wolfym. V první části se novinářka Kate probírá svým stereotypním životem směřujícím k vlastní sebezáhubě. Večírky, alkohol, koks a soužití s workoholikem Charliem jí přináší jen sebelítost a marnost. Ona sama moc pracovitá není a kokain ji přitahuje čím dál víc. Zřejmě v posledním záchvatu sebereflexe si pořídí lurchera Wolfyho. Křížence chrta s něčím chlupatým možná retrívrem. Ten vnese do jejího života spoustu dosud neznámých pocitů a spoustu lásky. Ale hlavně ji Wolfy vymazává z hlavy tu drogovou chuť a stává se tak jejím spasitelem. Když se Wolfy ztratí, nastane jedna smutná a dlouhá pátrací akce, do které se zapojí velká část obyvatel Londýna hlavně díky sociálním sítím. Není to ani tak kniha o psech jako spíš o komplikované ženské duši . Zajímavé bylo místopisné a sociální rozdělení Londýna.

03.03.2021 3 z 5

Neuvěřitelně šílené příběhy Neuvěřitelně šílené příběhy Lukáš Pavlásek

Knížku jsem koupila vnukovi, ale nedalo mi to a něco jsem si přečetla. Za příběhy je opravdu vidět Lukáš Pavlásek. Takové blbiny umí vymyslet jen pan Dahl a dokonce si myslím, že si k němu Lukáš Pavlásek zašel pro inspiraci. Minimálně u jednoho příběhu určitě. Předpokládám, že osmiletého kluka kniha nezklame. A já jsem ráda, že alespoň jedno z mých vnoučat čte!

21.02.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Moc jsem se těšila na vydání dalšího dílu a opět mě nezklamal. Miluji tuhle sérii a až vyjde poslední díl, tak si to znovu přečtu, abych tu nit neměla zpřetrhanou jako dosud. Jeden díl- jeden rok. A kdo si to má pamatovat:-)

21.02.2021 5 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Kniha mě neurazila ani nenadchla. Chvilku akce na počátku a na konci knihy a mezitím se to maličko táhlo. Ale Sandra Brown psát umí a všechno se nemusí podařit.

21.02.2021 3 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Opět skvělý a neuvěřitelný příběh, kde mi snad poprvé v románu od Sandry Brown nebyl nikdo sympatický až na kandidáta na senátora Tateho. Ani Avery, která se rozhodla pro nelehký úděl kandidátovy manželky. Bylo to prostě hustý:-)

13.02.2021 5 z 5

Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Iva Trhoňová

Je to má nejoblíbenější kuchařka od paní Trhoňové. Zkusila jsem upéct téměř polovinu receptů a vždycky se mi to povedlo a chuťově bylo pečivo vynikající. Výborně popsané recepty, podle kterých upečete vláčné a chutné pečivo. Za naprostou bombu považuji Nivové věžičky, makové pletýnky a jogurtové těsto na rolky se salámem! Bohužel jsem naposledy zjistila, že kuchařku začínám mít upatlanou od bílků, místy omočenou a objevují se i záhadné skvrnky:-)

06.02.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Líbilo se mi propojení deníku Lily a jejího současného života. Řekla bych, že deník byl velmi realistický, neboť se v něm zřejmě odrážela vlastní zkušenost z dětství autorky. Kolik dětí tohle už zažilo. Současnost Lily byla romantičtější a násilník Ryle k politování. Dávám pět hvězd, ale jednou to stačilo.

28.01.2021 5 z 5

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Knížka se mi moc líbila. Příběh v exotickém prostředí z devatenáctého století měl spád a romance mezi Sibyllou a André se vyvíjela velmi napínavě. Obdivovala jsem Sibyllu, jak se dokázala v Maroku naučit žít v multikulturní společnosti a jak vychovávala své děti bez muže.

28.01.2021 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Já všechny knihy dočítám. Ale u této knihy jsem měla opravdu smíšené pocity. Zvláště vulgarity v první půlce knihy vypadlé z úst dvou protagonistek mě nějak rušily. A to nejsem žádná puritánka. Také 12 pohledných a inteligentních mužů na seznamce mi připadal dost nevěrohodný. Ale je to fantazie autorky. Pak se to ve mně zlomilo a usoudila jsem, že se pokusím tenhle anglický styl pochopit. Jako vánoční román to nebylo špatné.

17.01.2021 4 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem od Sandry Brown četla. Děj měl spád a sexuální napětí mezi Rye a Brynn bylo dávkováno po kapkách. Za mne výborné.

17.01.2021 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Tahle kniha se opravdu nedá číst jindy než v předvánočním období, kdy je naše duše plná zvláštní vánoční atmosféry a je schopná povznést se do prostředí cukrových tyček, sněhových koulí a perníčků. Ta kniha je sladká i přes nepříznivý osud aktérů. Kniha je vlídná a neublíží. Ale opravdu jen o vánocích.

04.01.2021 3 z 5

Prsten Prsten Danielle Steel

Pro mě zatím nejlepší román od této autorky. Viděla jsem nejprve stejnojmenný film s Nastassijou Kinski. Jak se říká, že kniha je lepší než film, tak v tomto případě je kvalita srovnatelná. Ve filmu se sleduje i osud bratra Ariany a tak mi při čtení vznikl ucelený obraz příběhu této rodiny.

17.12.2020 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Dost dobrá detektivka. Místy i thriller. Zvlášť setkání s Rayem bylo vždycky krvavé. Pachatel byl pro mě překvapením, měla jsem jiný tip.

14.11.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jedním slovem neuvěřitelné. Moje spící fantazie se probudila a prožívá společně s Ilanou (Ilanem) spoustu temných situací. Co ještě může přijít? Třetí pokračování ještě není a tolik by se teď hodilo.

05.11.2020 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Danielle Steel

Pro někoho banální příběh, pro někoho totálně červený a pro mě evokace vlastních pocitů, když jsem se v o maličko mladším věku zamilovala. Prostě to bylo tak a popsala to úžasně. Proto ty čtyři hvězdy.

23.10.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedním slovem skvělá kniha. Neotřelé téma, oceňuji nápad a dobré vypravěčství. Trochu mi dělají problém některé pojmy a tak často používám " překladač" na konci knihy :-). Těším se na druhý díl.

30.09.2020 5 z 5