ikul ikul komentáře u knih

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Pěkný čtivý příběh jedné rodiny. Zpočátku velice poutavé. Od poloviny přidal autor na tempu a osudy se začaly vyvíjet příliš rychle. Co mě ale rušilo, byla spousta chyb v textu.

17.08.2022 4 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Co člověk to jiný názor. Já jsem byla tentokrát nadšená. Bylo tam všechno, co od paní Brown očekávám. Dějový spád, napětí, sexuální jiskření. Oddychovka na dovolenou par excellans.

03.08.2022 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Dvě dějové linky mi zpočátku nedávaly vůbec žádnou souvislost až na místo, kde se odehrávaly. Příběh z války byl živější, příběh ze současnosti byl místy docela nuda. Až před koncem se oba příběhy spojily a v tu chvíli celé vyprávění dostalo smysl.

13.07.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Hezká dovolenková oddechovka. Napravit nenapravitelného muže je snem mnoha dívek a žen. Tak proč si o tom alespoň nepřečíst.

13.07.2022 4 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Příběh mnicha, který se staral o postižené děti a kterému byly nacisty děti odebrány a klášter uzavřen. Muž trpící výčitkami svědomí, že nedokázal ochránit to co měl rád, ochrání alespoň zvony z obce, kde našel nový domov.
Nábožensky laděný román podle skutečné postavy Antona Starzmanna, který se ale autorce vymkl z rukou. Ač o sobě tvrdila, že ji velice zajímají dějiny, udělala pár historických přehmatů, jak už zde psaly kolegyně. Jak se zdá, raději dala přednost fikci a vyprávění příbuzných než aby se držela faktů. Bohužel mi to pokazilo konečný dojem z knihy.

14.06.2022 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Zpočátku mi Jess a její děti a hlavně Ed nebyly příliš sympatické. Příběh se vyvíjel tragikomicky a neustále mě nutil hodnotit počínání hlavních aktérů. Nakonec jsem své sympatie musela přehodnotit a konec byl pro mě příjemným zjištěním, že spravedlnost občas sejme pásku z očí.

30.05.2022 5 z 5

V hlavní roli V hlavní roli Danielle Steel

Příběh ženy, jejíž děti žijí svým životem, a ona si se svým bez nich neví rady. Rozhodne se napsat námět na seriál a tím se dostane do úplně jiného prostředí, které jí změní život. V této knize D. Steel to všechno tak nějak rychle klouzalo a přes dvě smutné události to úspěšně doklouzalo k happyendu.

21.05.2022 4 z 5

Holky z loděnice Holky z loděnice Nancy Revell

Těm, kterým se líbila série D. Douglasové Sestřičky, těm se zalíbí i Holky z loděnice. Příběhy party svářeček z loděnice v Sunderlandu, které nahradily muže bojující ve druhé světové válce, jsou poutavé a mnohdy i velmi napínavé. Ale hlavně jsou velmi čtivé a čas s nimi velmi rychle ubíhá.

13.05.2022 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Po přečtení románu se mi základní moto "kniha o knihách" změnilo na moto " kniha o přátelství a závisti". Je to docela smutný příběh z válečné Paříže. Dvě dějové linky o dvou ženách, které k sobě mají blíž víc než si myslí.

02.05.2022 4 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Mám ráda příběhy, kde to mezi mužem a ženou jiskří. Ale tady jsem byla překvapená, že Johana nakonec projevila nějakou lásku k jinému muži než ke svému bratrovi. Historicky hezky popsáno, ale ke konci už jsem se v těch bojích ztrácela.

19.04.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Bezpochyby dobře napsaná kniha s nastudováním a popsáním chmurných dějinných událostí Karvinska začátkem dvacátého století. Všechna čest autorce.
Ke konci knihy mě ale příběh nutil rychle obracet stránky. Jako bych to už chtěla mít dočtené. Příběh jednotlivých aktérů zanikl v té neutěšené politické situaci. V doslovu autorka vyzývá k dialogu, který by vedl k porozumění a smíření mezi národy. V dnešní době hodně aktuální výzva, ale nejsem si jistá, zda na mne její kniha tak zapůsobila.

30.03.2022 4 z 5

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

Opět jeden zdařilý román. Zajímavá zápletka o ženě, která lže tak bravurně, že jí nemůžete věřit ani vlastní jméno:-). Nechybí napětí, brutalita i erotika. Prostě tak jak to umí Sandra Brown.

21.03.2022 5 z 5

Co mě maminky (ne)naučily Co mě maminky (ne)naučily Petra Černocká

Střípky ze života Petry Černocké, popisované s jemným humorem a upřímností, doprovázené pro mě neznámými fotografiemi. Příjemné vyprávění zpěvačky, u které jsem vždycky obdivovala mladistvý hlas a vzhled. Doufám, že jí to vydrží a nebude muset (jak sama píše) na plastiku.

08.03.2022 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Zpočátku tohoto dílu jsem měla pocit, že mi paní Douglas nemá co nabídnout. Jako bych některé epizody už četla. Naštěstí to byl jen pocit. Příběh sestřiček se rozběhl a nabral dramatický děj. Jsem ráda, že Dora, Helen a Kathleen jsou stále oporou nemocnice. Zdá se, že se budu opět těšit na další díl.

02.03.2022 5 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Příběh veterána z Afgánistánu, který se po dlouhé době vrací do domu svého zemřelého dědečka, aby zde našel lásku a vyřešil záhadu kolem patnáctileté dívky. Nic proti panu Sparksovi, je to úžasný vypravěč. Nicméně mě tentokrát jeho příběh nezaujal, snad jen zajímavou přednáškou o životě včel.

21.02.2022 3 z 5

Tajemství italské vily Tajemství italské vily Caroline Montague

Myslím si, že tato kniha měla v sobě všechno, co by měl mít válečný romantický román. Byla tam láska, krutost války, nepředvídatelný padouch i malinko vyfantazírovaný závěrečný sprint, aby se naplnil konec.

09.02.2022 5 z 5

Vezmi mě domů Vezmi mě domů Julie Tottman

Jsem pejskařka, takže asi nebudu objektivní. Já jsem se příběhem potěšila, i když jsem si i poplakala. To mě potkává u všech psích příběhů. A proč doporučit knihu i nepejskařům? Protože je v ní spousta lásky. Protože vás povzbudí fakt, že dobří lidé s velkým srdcem stále existují a že to s naším světem tedy není až tak špatné.

23.01.2022 5 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Tento román z doby židovské války z prvního století našeho letopočtu mě velmi zaujal. Na pozadí příběhu židovské dívky Ester a její rodiny jsem mohla poznat rozkvět a pád židovské komunity, nenávist Židů mezi sebou a pak nenávist Židů k Římanům. Klaním se před autorkou, která 10 let studovala toto období než napsala román, ve kterém jsou popsány i skutečné postavy. Příběh je v podstatě hodně smutný, ale moc se mi líbil.

18.01.2022 5 z 5

Poslední dopis od milence Poslední dopis od milence Jojo Moyes

Kdo hledá krásný příběh o lásce, ten ho v této knize najde. Kdo hledá muže, který umí popsat svou lásku k ženě, ten ho také v knize najde.
Já jsem byla zpočátku zmatená třemi dějovými linkami. Současné v podobě novinářky Ellie a minulé v podobě Jennifer před a po nehodě. Posléze mě příběh strhnul a jak tu již Vivetkav napsala, musela jsem vědět, jak to dopadne.

03.01.2022 4 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

Já nejsem kategorie yoli, ale někdy si ráda přečtu i knížku určenou pro tuto skupinu čtenářů. Příběh "Ztraceného motýla "se mi líbil. Americká svobodomyslnost se tu setkává s japonskou kontrolou emocí, která je popsána větou princezniny komorné: Srovnej si v hlavě, co chceš říct a pak řekni pravý opak. Tohle střetnutí pak vyvolává řadu komických i trapných situací. A že přijde i láska? Není divu, k tomu prostě muselo dojít.

11.12.2021 4 z 5