Sága rodu Hardacrů

Sága rodu Hardacrů je rozmáchlým příběhem popisujícím cestu jejich rodiny z chudoby až na samý vrchol. Dramatický generační román sleduje osudy jejích členů od viktoriánských dob až do 50. let 20. století. Zatímco v okolním světě probíhaly důležité historické události, Hardacrové se od skromných počátků vypracovali až k obrovskému bohatství. Tři děti zakladatele rodu a jejich potomci poznají lásku, nenávist, vášeň i neštěstí, jejich životy ovlivní neobyčejné události búrské války, první světové války, pádu burzy na Wall Street, Hitlerova Německa, druhé světové války i bombardování Londýna. Sága rodu Hardacrů je poutavé vyprávění o tužbách, osudu a rodinných vazbách, u nějž budete s nedočkavostí obracet další stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429052/big_saga-rodu-hardacru-63H-429052.jpg 4.160
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Brána

Hardacre, 1976

Kniha Sága rodu Hardacrů

Cher
29.12.2021

Ságy mám ráda. Tady mi vadilo, že se příběh občas vlekl. A konec byl naopak velmi rychlý.

Kanimůra2
18.11.2021

no, kniha se četla dobře, co se stylu týče. Ale s obsahem to bylo horší. Téma jak chudý chasník ke štěstí přišel. Kdyby bylo tak jednoduché zbohatnout, nebylo by chudých. Kdyby aspoň autor přišel na nějaký originální nápad podnikání!! A všichni byli buď černí nebo bílí. Přišlo mi to dost plochý vyprávění.

Andrea864
07.11.2021

Krásná pohádka, která se dobře četla a pobavila. Výborný román pro čtení na dobrou noc.

xxbarbarelaxx
15.09.2021

Krásné, milé čtení. Doporučuji, pokud si u knihy chcete odpočinout a zažít příběh celé rodiny.

knihovnička007
25.08.2021

Byla to taková příjemná pohádka pro dospělé... Hardecrovi v průběhu šedesáti let, od devadesátých let 19.století do skončení 2.světové války. Více v recenzi nebo na FB stránkách Tučňákův knižní svět.

DK197
06.07.2021

E-KNIHA: Tady musím podotknout, že hned komentář cérky pode mnou mi hodně mluví z duše. Knize opravdu ublížil počet stran. 4 generace, 3 válečné konflikty to je spousta postav, velké dějinné rozpětí a opravdu málo literárního prostoru. Podle toho to vypadá - ploše, povrchně. Pokud by si s tím autor více vyhrál - určitě bych si raději přečetla velkou několikadílnou ságu, než toto torzo. Ke kladům a záporům zároveň počítám i fakt, že potkáme neskutečné množství vedlejších postav. Naštěstí mnohé z nich jednou a naposled. Což by nevadilo, pokud by to čtenář věděl dopředu a nesnažil se je všechny zpočátku zapamatovat. Což není snadné vzhledem často k roztodivným jménům. K pozitivům to počítám hlavně pro to, že mi tím připomněl reálný život - kolikrát někoho mineme třeba jen jednou jedinkrát... A tohle je první autor za celý můj život, který s tím pracuje. Otázka je zda cíleně kvůli tomu, nebo jen měl občas záchvat naprosto zbytečných literárních podrobností, které jako slepé uličky nechal vyznít do ztracena.

Rodinné ságy mám ráda, a tak jsem se na knihu dost těšila. Jenže ono přejde pár kapitol a ta cesta na vrchol se mi zdála nějaká rychlá. Občas mě taky zabolely zuby nad tou naivní pohádkou pro dámy. Příběh je celkově v tom, jak působí na čtenáře, dost nevyrovnaný - chvíli je naivní, chvíli romantický, chvíli válečný... Sem tam se nutíte ke čtení, jindy zas k tomu knihu odložit. Dlouho jsem přemítala, co si tedy o knize vlastně myslet. Nakonec mi zapadla do průměru s nálepkou nevyužitý potenciál. Nebyla špatná a některé životní osudy byly zajímavé, ale fakt z toho šlo vytřískat víc. Ovšem jsem si jistá, že mnohé ženy knížce propadnou tak, jak je. (Mimochodem kniha má i druhý díl, u nás zatím nevydaný - Hardacre's Luck.)

cérka
20.05.2021

Opět velmi naivní příběh, jak chudý dělník k penězům přišel. Záměrně nepíšu, že i ke štěstí, toho je každý svým tvůrcem a navíc co je pro jednoho štěstím, může být pro druhého žalem.
Pokud by autor příběh řádně rozpracoval, neskákal v ději a hrdinech, nesnažil se do jedné knihy "narvat" tři velké válečné konflikty a několik generací atd., mohlo jít o úžasnou, několika svazkovou, rodinnou ságu.
Místy jsem se musela k četbě nutit, místy mě naprosto pohltila. Spousta věcí zůstala nevyřčena, nevysvětlena, spousta osudů a postav se dějem jen mihla. Škoda.

U podobných knih si budu muset začít dělat během četby poznámky. Na konci knihy ve mně sice zůstává vnitřní pocit z četby (odrazí se v počtu hvězdiček), ale samotné hodnocení by bylo zcela určitě jednodušší.
Tady, ale určitě vím, že se ke knize vracet nebudu.

Obálka nádherná (trochu se bojím aby nevzniklo pojítko mezi nádhernou obálkou a průměrnou knihou, v poslední době se mi to stává čím dál častěji).

Charlotta30
27.04.2021

Velmi krásná kniha! Narazila jsem na ní náhodou v knihovně a sáhla jsem velmi dobře Knihu jsem přečetla jedním dechem. Celý příběh rodiny po několik generací je poutavý, dobře čtivý, veselý i smutný. Každá postava má svůj jedinečný charakter a svůj osud.