Vzpurná

Vzpurná https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426231/bmid_vzpurna-fwe-426231.jpg 4 64 19

ODVÁŽNÁ MLADÁ ŽENA, NELÍTOSTNÁ DOBA TURECKÝCH VÁLEK A OSUDOVÁ LÁSKA Komtesa Johana z Allersheimu může jen v přestrojení za muže uniknout nedobrovolnému manželství. Místo aby si užívala bezpečí u příbuzných své zemřelé matky v Polsku, dostane se nečekaně do nebezpečných situací, které ji donutí i nadále hrát svou roli. Když pak všichni muži dostanou rozkaz připojit se ke královskému vojsku, je příliš pozdě, aby odhalila svou identitu. Oddíly Osmanské říše táhnou na Vídeň a Johana si musí za velmi nepříznivých okolností vybojovat své štěstí a místo v životě.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Widerspenstige , 2018

Paulika419
26.09.2023 3 z 5

Pokus o sjednocení Evropy díky válečnému konfliktu z Východu,ale z fušováním Sienkiewicze.

banejo
12.04.2023 5 z 5

Spisovatelka jako vždy nezklamala

Kerberos
29.09.2022 4 z 5

Velmi obsáhlý historický román, zajímavý příběh dvojčat prchajících před zradou v rodině do Polska. Dívka se vydává za chlapce a statečně s bratrem bojují ve vojsku. Doufají, že se domůžou spravedlnosti a získají zpět dědictví po rodičích.

Holly.W
01.05.2022 3 z 5

Mám ráda sérii Kočovné nevěstky, proto jsem se i na tuto knihu moc těšila. Začalo to nadějně, byl to hezký dobrodružný příběh, ale kniha mohla mít klidně o 200 stran méně a nic by se nestalo. Čekala jsem hlubší milostný příběh, ale byl tam spíš jenom jakoby okrajově, a to mě zklamalo. Někonečné omílání války a válečných scén bylo úmorné a nudné, něco zbytečně neuvěřitelně natahované. Místy jsem se opravdu nudila, ztrácela se v obrovském množství postav a moje mysl od čtení často utíkala úplně jinam.

JarunkaP
25.04.2022 4 z 5

Příjemná kniha s dobrým dějem, na pozadí historických událostí a postav, které jsem moc neznala. Přiznám se, že bojů s Tatary a Turky bylo občas zdlouhavé čtení. Přesto ráda doporučím.

ikul
19.04.2022 4 z 5

Mám ráda příběhy, kde to mezi mužem a ženou jiskří. Ale tady jsem byla překvapená, že Johana nakonec projevila nějakou lásku k jinému muži než ke svému bratrovi. Historicky hezky popsáno, ale ke konci už jsem se v těch bojích ztrácela.

alexis818
22.02.2022 4 z 5

Hezká historie,jen trochu zdlouhavé.

orinka3
15.10.2021 4 z 5

Dobře napsaná kniha spíše pro ženy, i když se tam hodně válčí. Sourozenci dvojčata náhodou v úkrytu vidí spiknutí proti nim a rozhodnou se utéct. Jinak by byl jejich osud zpečetěn. Ale jsou natolik šikovní, že se v přestrojení dostanou do Polska, kde se hodlají přihlásit u svého příbuzného. Doprovod jim dělá kamarád, který jim k útěku dopomohl. Situace se ale obrací v jejich neprospěch, příbuzenství selhalo a těm dvěma nezbude nic jiného, než se dát do služeb polského šlechtice, který ovšem těmi nováčky není příliš nadšen. Dostaneme se do tureckého ležení, seznámíme se s bojovnými Tatary a hlavně s hrdinnými polskými husary na koních a s křídly na zádech. Láska tu samozřejmě nechybí, happy end taky ne. Příjemná četba před spaním.

JK96
02.06.2021 3 z 5

Za mne průměrná kniha. Kdyby se spojil začátek s koncem a prostředek se vynechal, úplně by to za mě stačilo.

malýčtenář
18.05.2021 3 z 5

Opět jsem se těšila na další knížku od Lorentzové, ale musím říci, že mě trochu zklamala. Děj byl napínavý , ale popis bojů a politických machinací se mi zdál trochu zdlouhavý . Proto hodnotím o něco méně než ostatní knihy.

Buchtičkajani
24.02.2021 5 z 5

Krásný, čtivý, historický román, děj hezky plynul a i romantika tam byla...

deedulka
18.12.2020 5 z 5

Další skvělý historický román z pera Iny Lorentz. Od začátku do konce poutavě napsané. Hlavní postava Johana, která se musí souhrou náhod vydávat za chlapce Jana, statečně putuje s bratrem Karlem za svými vzdálenými příbuznými. Nebude nouze o nebezpečné bitvy nejen s Tatary, hrdinství, intriky i lásku. Do toho se člověk dozví i něco málo z historie a diplomacie.

Janík511
16.11.2020 5 z 5

Kniha si právem zaslouží plný počet hvězdiček. Výpravy proti tatarům mi nevadí, od Iny ani nic jiného nečekám. Na knihu jsem se těšila jen co vyšla a opravu stála za to. Za sebe mohu všem doporučit.

Malinali
19.10.2020 3 z 5

Dobře se čte, příběh je pěkný, ale moc zdlouhavé co se týče bojů a tažení. Na mě už moc "válečné".

dzeta
07.08.2020 5 z 5

Výborný čtivý historický román, děj hezky plynul.

kuky921
30.07.2020 4 z 5

Čtivá červená knihovna. Co mě potěšilo nebylo to klasické poupě, co sedí v koutě ...

LilianaFalcon
16.07.2020 3 z 5

Vzpurná se mi líbila mnohem víc než Kočovná nevěstka.
Nebylo to tak morbidní a působilo to více jako pohádka, kde dobro vítězí nad zlem.
Bohužel to na můj vkus bylo moc rozvleklé, popisné a styl psaní mi nevyhovoval.

zuzana2599
12.03.2020 5 z 5

Vzpurná je kvalitní, spletitý a bohatý historický román, který mě zavedl do doby tureckých válek. Je příběhem komtesy Johany a jejího dvojčete Karla, kteří musí uprchnou z domu a najdou útočiště u svého bratrance v Polsku. Johana skrývá svou identitu, převléká se za chlapce. Oddíly Osmanské říše táhnou na Vídeň a odvážná Johanna se připojí ke královskému vojsku... Kniha má přes pět set stran a čte se skvěle. Má vše, co si čtenář od historicko-dobrodružného románu přeje. Napětí, zradu, přátelství, boje a lásku.

Kikina182
07.03.2020 5 z 5

Vzpurná mě neskutečně překvapila! Čekala jsem knihu, kde půjde především o to, aby hlavní hrdinka utekla před svatbou, takže spíše něco oddechovějšího. Příběh je ale mnohem lepší. Je tu hodně dějových linií, které vyprávějí nejrůznější příběhy, jež se vzájemně prolínají a působí jako jeden. Je to kniha se složitým příběhem, který mě naprosto pohltil. A to jak svou úžasnou promyšleností, tak i stylem psaní autorů, díky kterému jsem naprosto jasně vnímala atmosféru a měla jsem dojem, jako kdybych všechno v knize sama prožívala.