Ignis Ignis komentáře u knih

Příběh Berlín Příběh Berlín Veronika Jonášová

Příjemné čtení o Berlínu, rozhodně mě to město zaujalo. A je tam pár tipů i o dalších místech v Německu.

15.09.2019 3 z 5

Zlověstný podzim Zlověstný podzim G.M. Malliet

Strašně, ale strašně se to vleče. Jinak zápletka i rozuzlení zajímavé, vcelku nečekané, takže potenciál to mělo, ale ta zdlouhavost to dost zabíjí.

07.09.2019 2 z 5

Konec světa v Breslau Konec světa v Breslau Marek Krajewski

No nevím, úplně špatné to nebylo, ale říkat tomu detektivka? Ano, je tam vrah, dokonce sériový, ano pátrá se tam. Občas. Bohužel víc než pátrání se děj věnuje manželským problémům detektiva (upřímně řečeno, vzhledem k tomu, že se chová jako hajzl, není divu, že je má) a jeho ženě, což zrovna není to, kvůli čemu jsem si tu knížku chtěla přečíst.
Navíc konec je takový divně uspěchaný a nijaký. Nicméně jistou atmosféru to má, tak si asi půjčím v knihovně i ten další díl.

31.08.2019 2 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Tak za prvé, knížka dobře vypadá. Za druhé, dobře se čte. Není to teda horor, kdy se pak v noci bojíte vystrčit nohu z pod peřiny (natož jít na WC), ale takové příjemné napětí tam je.

23.08.2019 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Původně jsem tuhle knížku ani nechtěla číst, ale když na mě v knihovně vykoukla - co vykoukla, vysloveně se tam drze vystavovala :-), nakonec jsem jí dala šanci.
Z knížky mám 2 zásadní pocity - 1) závist - mít zaplacený rok v Římě a ještě byt s terasou by byl splněný sen
2) docela odvaha vyrazit tam s tak malými dětmi. Ale vcelku chápu, tohle bych taky neodmítla.
Jinak jsou to jak už někdo psal takové deníkové zápisky, špatné to není, nějak zásadní taky ne.

16.08.2019 3 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Na knížku jsem narazila, když jsem hledala něco pro výzvu. No nejdřív se mi do toho nechtělo (ano, ta obálka je opravdu zavádějící), ale nakonec jsem ji otevřela a opravdu jsem ráda. Protože jde o opravdu moc dobrou detektivku, která mě fakt bavila.

09.08.2019 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Rozhodně jedna z nejlepších knížek od Nesba, alespoň co jsem doteď četla (ne, že bych jich teda přečetla moc).

09.08.2019 4 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Když jsem četla Zimní oběť, chvíli trvalo než jsem si zvykla na autorův styl. Nakonec jsem se začetla a šlo to, takže když jsem začínala Letní smrt, čekala jsem, že si zvyknu rychleji. No, bylo to naopak, ale možná i proto, že se ze začátku moc neděje, vyšetřování nikam nevede a tentokrát mi ze začátku trochu vadila i ta část, kdy se dostanou ke slovu i oběti (sice ještě nemám dceru v pubertě, ale i tak se ty mateřské pudy hlásí ke slovu). Co mně ale postupně začalo strašně, fakt strašně lézt na nervy byly ty nekonečné Malininy úvahy na téma ex-manžel a jejich vztah. Nemám nic proti tomu, když má detektiv i nějaký osobní život, ale tohle už je moc, jen otravná nuda, nic víc.
Ale jinak celkem slušná detektivka.

09.08.2019 3 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Nejsem bůhvíjaký čtenář poezie, ale občas něco přečtu. Tohle ale není úplně můj styl, jsou tam hezké momenty, ale jinak nějak nemám to nadšení pro přírodu jako autor.
Ale do výzvy a jak doplnění školního vzdělání super.

09.08.2019 3 z 5

Paganiniho duch Paganiniho duch Paul Adam

Příjemná detektivka se sympatickými postavami a exkurzem do historie, který nenudí.

31.05.2019 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

První kniha od této autorky a upřímně řečeno asi na dlouho poslední. Není to úplně špatné, postavy jsou dobře napsané, je to čtivé, ale přišlo mi to zbytečně dlouhé a v pozdější části překombinované.
Nejvíc mě vadily 2 věci - první, když člověka navnadí na detektivku a po pár kapitolách jde vyšetřování do háje a řeší se vztahy a druhá - že na začátku se dozvíte poměrně dost věcí - a pak bum, vrátíte se o rok dopředu a pak se prodíráte půlkou knížky než se dostanete k věcem, o kterých víte, že se stanou. Což je prostě věc, která mě nebaví, víte, že se 2 postavy rozejdou a jen čekáte, kdy na to dojde a jak.
A ten konec, no...

30.05.2019 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Původně mě anotace nijak nenavnadila, ale hodně lidí tu kniho chválilo, tak jsem se rozhodla dát jí šanci. No nějak jsem nepochopila, co je na tom tak úžasného, nijak moc mě nezasáhla. Není to napsané špatně, ale ani tak, aby mě to nějak zásadně vtáhlo, co se hlavní hrdince stalo bylo jasné od začátku, čekala jsem jen na detaily, co a jak. No a ten konec tomu taky nepomohl.

30.05.2019 3 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Četla jsem ji ze zvědavosti, líbil se mi film a zajímalo mě, jaká je předloha. Rozhodně dobrá. Trochu jiná než film, ale také působivá.

27.05.2019 5 z 5

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Ze začátku mě to bavilo, pak se objevil superpadouch a málem jsem to odložila, protože tyhle zločinci "všechno vím, všechno znám, od všeho mám klíče" mě nebaví (bylo to o to horší, že jsem četla jsem tuhle knížku hned po Paganiniho smlouvě, kde je taky jeden takový), ale pak jsem to dočetla a má to rozhodně působivý závěr.

24.04.2019 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Knížka má celkem spád, ale tak nějak byly věci, co mě tam docela vadily, ale nechci spoilerovat, tak si je nechám pro sebe.

24.04.2019 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Dobrá detektivka, zajímavé místo a atmosféra, poměrně nápadité ukončení. Češka teda strašná kráva, ale je tam minimálně, takže neruší.

24.04.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Dobrá detektivka, žádní mafiáni, proradné korporace apod. prostě pátrání po vrahovi.

22.04.2019 4 z 5

Mám to už za sebou, mám to už za sebou přišlo to tak najednou... No dobře, trochu přeháním, ale ne zase moc, prostě čtu, čtu a najednou je konec. A já čekala, že to bude přece jen nějak víc uzavřené, tady se sice uzavře příběh některých postav, ale jen těch, co na to měli věk a ještě ne všech. Ale jinak mě tenhle díl hodně bavil (Kaczka rulez!), jen mě mrzí, že některé zajímavé postavy tam byly spíš jen kulisy (především Eliáš) a jedna záhada zůstane nevyřešena.

14.03.2019 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Bavilo mě to víc než Hladový duch, dokončení záhady je zajímavější než v předchozí knížce, a i ostatní motivy jsou tentokrát "k tématu" . I když přiznávám, že než tohle dokončení, tak snad radši to původní - pozor možný spoiler!- autorka je sadistická mrcha.
A ještě jedna věc - furt se tam něčím cpou, doporučuju nečíst, když máte hlad a doma nemáte nic kloudného k jídlu.

06.03.2019 4 z 5

Modřiny Modřiny Michal Kliment

Nenáročná, ale vcelku dobře napsaná záležitost. Ty 2 časové linky jsou zajímavé, jen to trochu dělá z už tak poměrně krátké knížky spíš 2 povídky, ale zase lepší než sáhodlouhé žvanění o ničem. Trochu mě zklamalo zakončení jedné z těch dějových linek, i když asi chápu, proč to autor napsal zrovna takhle.

25.02.2019 3 z 5