Anglický pacient

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Anglický pacient z roku 1992 sa môže na prvý pohľad zdať súčasnému čitateľovi málo príťažlivý pre prostredie a reálny čas, do ktorého je situovaný. Druhá svetová vojna a rozbombardované Toskánsko tvoria však pre autora len odrazový mostík, pretože Ondaatje hneď, ako nájde svoj špecifický rytmus rozpoznávania, vovedie čitateľa do strhujúcich príbehov štyroch postáv pochádzajúcich z úplne odlišných prostredí, ktoré sa náhodne stretnú tesne pred koncom vojny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83080/anglicky-pacient-mjo-83080.jpg 3.7153
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Slovart (SK)
Orig. název:

The English Patient (1992)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Anglický pacient

Přidat komentář
tanecnica
20. května

Man Bookerova cena byla pro mě ve Výzvě největším oříškem. Žádná z knih mě svou anotací nezaujala, nakonec jsem sáhla po Anglickém pacientovi, protože kniha byla vybrána jako nej kniha ze všech, které kdy Man Bookerovu cenu dostaly...
A nevím, přečetla jsem ji jen kvůli Výzvě, příliš mne nebavila, bylo tam několik hlubokých myšlenek, ale celek nezaujal. Vadilo mi chaotické skákání mezi postavami a časem, nejasné konce myšlenek i dějů. Přišlo mi to jako čtení povinné literatury, přečtete a řeknete si: "A to je všechno?".

Jane007
17. května

Knížka přečtena kvůli Výzvě, jinak bych ji nejspíše nečetla. Nečetla se vyloženě špatně, ale chvilkama jsem se dost ztrácela, protože příběhy postav se hodně pletou.

postrach
10. května

Kniha vybrána do čtenářské výzvy.Jinak tento žánr nečtu.

Berca.000
26. března

občas trochu moc ukecaná,

tabaluga
14. března

No co ke knize napsat.. Bylo to pro mne psané trochu těžkopádně, musela jsem se domýšlet, co vlastně tím autor chce napsat. Ale děj je moc hezký, láska na pozadí války, která byla zničena jedinou událostí... Docela jsem jim fandila:-( Samotný anglický pacient vzpomíná na svou zakázanou lásku....

Messilina
10. března

Vysloveně špatná kniha to nebyla, ale můj šálek kávy to není.

luci33
06. března

Čtu a prodírám se tím hůř než trnitým křovím. Moc těžkopádné, moc přelétavé, příliš hlavních linek, které zdánlivě vůbec nesouvisejí - asi ano, ale než dojdu k pointě, bojím se, že už budu příliš otrávená, než abych jásala nad průsečíkem dějin. A kdyby nevylo ČV, nejspíš bych ji vůbec nedočetla.

Dočetla jsem a nebavilo mě to. A konec mě vyloženě naštval.

Devorah
05. března

Jedná se o milostný román, o klasickou válečnou love story, která nám toho tolik nabízí a tak málo ve skutečnosti dává.
Myšlenky a vzpomínky hlavních hrdinů se vzplétají do vzájemné pavučiny příběhu. Ten je zde utkán z toho nejjemnějšího vlákna, které tak každou chvíli hrozí mírným, či větším natržením. Nutno říci, že občas celý příběh na čtenáře působí zcela nesourodě a nevyváženě.
Střídá se zde přítomný čas s minulým, vyprávění je plné metafor, jazykových hříček a různých odkazů, jindy naopak překypuje sentimentálností a poetismem, což je ale v tomto případě spíše na škodu.