Ignis Ignis komentáře u knih

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

(SPOILER) Bacha spoilery, tentokrát to bez nich nepůjde.
Začnu pozitivně, je to čtivě napsané a ze začátku mě to fakt zaujalo. Nakonec to ale skončilo velikým zklamáním.
Z velké části bylo způsobeno mým očekáváním, kdy jsem podle anotace čekala, že Elodie bude důležitá postava, se kterou budeme postupně odkrývat dávné tajemství. Ani houby. V půlce zmizí a objeví se až ke konci víceméně jen, aby se neřeklo. Ale to až tak nevadilo, k srdci mi extra nepřirostla.
Právě zhruba v té půlce to začíná drhnout, dočteme se o dalších osobách, které žily v domě v průběhu dalších let, je to čtivé, o tom žádná, ale pořád se vtírala myšlenka "nezdržuj, chci vědět, co se sakra doopravdy stalo". No a pak se dozvíme. Celou dobu jsem čekala nějaké pěkně propracované rozuzlení jak od Agathy Christie a ona to byla stupidní nehoda?! To si dělá autorka srandu???
Bohužel ne, nedělala.
Škoda, protože psát jinak umí.

23.06.2020 3 z 5

Rabín v pátek zaspal Rabín v pátek zaspal Harry Kemelman

Vlastně jsem četla do výzvy Tuesday Rabbi saw red, ale ten česky nevyšel a narozdíl od Pátku jsem to měla doma, koupené kdysi v nějakém antikvariátu.
V podstatě se o téhle knížce dá napsat to samé. Vcelku roztomilé retro, kdy pátrání není středem pozornosti a víc se různé situace. Jen toho vraha jsem odhadla hned, jen jsem pořád nevěděla jak to udělal.

12.06.2020 3 z 5

Ze slov svlečený Ze slov svlečený Oldřich Mikulášek

Úžasný výběr, působivé.

02.06.2020 5 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Příjemná knížka na deštivé odpoledne (nebo na pláž). Žádné velké umění (ale to snad nikdo nečeká), lehce úsměvné a na pohodu. Klasická Halina.

31.05.2020 3 z 5

Tajemství čínské zahrady Tajemství čínské zahrady Frédéric Lenormand

Správná detektivka, pár osob na tajuplném místě postupně umírá a soudce musí přijít na to kdo je vrah. Napínavé až do konce.

30.05.2020 5 z 5

Ranní jasmín Ranní jasmín Čchun-ming Chuang

Zajímavý pohled na jinou kulturu, každá povídka je jiná, ale všechny mají v sobě něco působivého.

26.05.2020 5 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Uff, tak dlouho jako tuhle knížku jsem snad ještě žádnou nečetla. Strašně se to vleklo a několikrát jsem měla chuť to vzdát, neudělala jsem to v podstatě ze 2 důvodů - nerada nedočítám a byla jsem zvědavá jak to tedy "bylo".
Přitom nevím proč, "papírově" to bylo zajímavé téma, ani nemůžu říct, že by to bylo nějak špatně napsané (možná jen zbytečně dlouhé), ale prostě mě to děsně nudilo. Ano, dost mě štvala ta absolutně nesmyslná část zápletky, že by 3000 let někdo udržel tajemství hrobek a také to tajemné spiknutí, ale zásadní důvod, proč mě to nebavilo, to není.
Holt jsem asi na jiné vlně.

04.05.2020 1 z 5

Mluvící bůh Mluvící bůh Tony Hillerman

Autora mám ráda, jeho navažští policisté jsou sympatičtí a je to zase něco jiného, ale tenhle konkrétní příběh je takový, no...
začíná to zajímavě, ale pak najednou jakoby to chtěl autor nějak rychle ukončit a šup šup, smatláme to dohromady a jedeme domů.
Jiné knížky měl povedenější (četla jsem v aj).

11.04.2020 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Dobrá detektivka, dost mě potěšilo, že - mírný spoiler - Mia konečně přestala fňukat, jinak jak uvádí ostatní, konec je trochu useklý.

19.03.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nebylo to špatné, trochu jsem sice čekala větší drama (hlavně mezi oběma hlavními hrdiny), ale četlo se to pěkně a chvílemi jsem byla i napnutá. Takové 3 a půl hvězdičky.

15.02.2020 3 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Ze začátku mě to dost bavilo, pak už jsem si říkala, že by se mohlo něco stát, protože hlavní hrdinka byla sice zábavná, ale mám radši dějovější knížky.
Konec mě svým způsobem pobavil.

10.02.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Správně napínavé, trochu mě iritují dokonalí padouchové, co všechno mají dokonale naplánované, ale nakonec to nebylo tak žhavé a mělo to i smysl. Některé věci bych asi chtěla vysvětlit podrobně nebo bych ocenila info, co bude s některými postavami, ale to je detail.

30.01.2020 4 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Fajn detektivka, k dokonalosti jí něco chybělo, ale v zásadě to nebylo špatné. Mělo to fajn atmosféru a hlavní postava opravdu pátrá, i když jen tak amatérsky. Rozhodně zkusím i další díly.

19.01.2020 3 z 5

Sen letící želvy Sen letící želvy Nora Eckhardtová

Je to takové zvlášťní, chvílemi se mi to líbilo, chvílemi mě to ne snad nudilo, ale spíš se tam autorka věnovala moc podrobnostem a na to já nemám nervy.
Konec nebyl úplně špatný a celkově se mi dost líbil styl, kterým to bylo napsané, zvlášť ty zmínky o filmech mě bavily. A zjistila jsem, že mám nové vysněné povolání, chtěla bych dělat to, co Viktor.

14.01.2020 3 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Jeden z těch slabších kousků. Jedna část zápletky překombinovaná, druhá průhledná.

10.01.2020 2 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Začátek fajn, vypadá to na celkem normální detektivku tak na tři hvězdičky, pak dojde k celkem překvapivému zvratu a ... od té doby mám problém s hodnocením. Nejdřív jsem usoudila, že je to tak na 2 hvězdy, protože jsem se naštvala, přišlo mi to totiž strašně nefér, ale zase na mě ta knížka dost zapůsobila jako celek, takže nakonec za 4.

09.01.2020 4 z 5

Procesí mrtvých Procesí mrtvých Darren Shan (p)

Není to špatné, zajímavý nápad, ale úplně mě to nenadchlo.

27.12.2019 3 z 5

Šest čtyři Šest čtyři Hideo Yokoyama

Tak zaprvé, není to detektivka ani thriller ani kriminální román, to kdyby někdo četl recenzi ještě před knížkou. Je to v podstatě kriminální román o jednom policistovi, intrikách a byrokracii. Vzhledem k očekáváním se nemohlo nedostavit určité zklamání, když jsem zjistila, že je knížka o něčem jiném než to vypadalo, ale já mám ráda Japonsko, tak to bylo zajímavé i tak, takže nelituji, že jsem ji četla.
Jen nevím jestli má autor obsesi na jména na M nebo je to nějaká jeho pomsta čtenářům, normálně mě cizí jména problém nedělají, ale tady se mi teda ta jména ze začátku pletla hodně, pak už míň, ale pořád dost.
Jen by mě zajímalo, jestli jsou opravdu japonský novináři oprásklí jak lázeňský veverky.

23.12.2019 3 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Hodně dobrý. Malou krizi jsem měla kolem poloviny knížky, kdy na začátku vám autorka nadhodí pár událostí a v půlce se hlavní hrdinka furt jen bezcílně plomcá po Avilionu a já už chci sakra nějaké odpovědi! Ale jinak se to četlo moc dobře, rozhodně to stálo za to.

25.11.2019 4 z 5

Případy inspektora Rádla Případy inspektora Rádla Marek Skřipský

Ale tak jako vcelku dobrý. Spíš než nějakým zásadním příběhem, se mi to líbilo atmosférou. Původně jsem čekala trochu propracovanější a víc "špionský" děj, takže jsem byla mírně zklamaná, ale nakonec jsem to dočetla a rozhodně nelituji.

25.11.2019 3 z 5