Ignis Ignis komentáře u knih

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Rychle jsem se začetla, atmosféra je taková lehce mrazivá, trochu toho napětí (ale že by z toho člověk nespal, to opravdu nehrozí) celkově mě to přišlo dobře nakombinované, jen ten konec mě trochu zklamal, čekala jsem trochu větší zapojení nadpřirozena.

25.02.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Dobře se to četlo, jenom je to tak měsíc, co jsem tu knížku dočetla a už si ji vlastně ani nepamatuju.

24.02.2021 3 z 5

Papež ukrutný Papež ukrutný Alejandro Jodorowsky

Po vizuální stránce je to nádhera. Obsah je působivý také, i když hlavní postava je neskutečný křivák a hajzl. Ale tak už podle názvu je jasné, že to nebude žádný svatoušek.
Jinak už zde zmíněné mraky sexu, bohužel pro mě většinou homosexuálního, Machiavelli s ehm... baculkama taky není úplně něco, co by mě bůhvíjak rajcovalo, ale tak proč ne, nějaké ty intriky a násilí se taky najdou. Celkově hodně dobrý.

24.02.2021 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Docela dobré, jen zbytečně dlouhé. Být to tak o třetinu nebo aspoň čtvrtinu kratší, byla bych spokojenější. Takhle jsem se v půlce už začínala trochu nudit, naštěstí konečně objeví další stopy a už to jede. Ale ke konci mě už hlavní hrdinka občas vysloveně štvala.

17.01.2021

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Poměrně zajímavě napsané, vrah je poměrně překvapivý, ale ne úplně nesmyslný, jen ten motiv té druhé vraždy mi přišel trochu překombinovaný a zbytečný.
Celkově se to dobře četlo, jen tomu chybělo takové to "něco", i když vlastně nevím co a proč přesně.
Ale úplně stejný pocit jsem měla u Nevítaného hosta, takže asi jen s autorkou nejsem na stejné vlně.

17.01.2021 3 z 5

Zajíc s jantarovýma očima Zajíc s jantarovýma očima Edmund De Waal

Předmluvou jsem se horko těžko prokousala, ale docela jsem byla zvědavá až to "doopravdy" začne. No a když jsem zjistila, že nejde o román, ale opět jen o vyprávění o rodině, měla jsem chuť tu knihu odložit. Ale nakonec jsem vytrvala a docela se to dobře četlo. Jen teda jsem to četla dlouho, jak to nemělo nějaký zásadní dramatický oblouk, nebyl problém ji odkládat a tak jsem ji četla hodně po kouskách.

26.12.2020 3 z 5

Černá věž Černá věž Louis Bayard

Odpoledne strávené v příjemné společnosti, trocha tajemna, vtipu a napětí. To je Černá věž.

10.12.2020 3 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Černý jako čerstvý asfalt. Drsný jako šmirgl. Působivý jako...jako...ok, došly mi přirovnání, prostě dost.
Každopádně za přečtení to stojí.

10.12.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

(SPOILER) Zajímavý příběh, netypický hrdina, osobně se mi to líbilo. Ano, má to mouchy, policie se chová echt tupě a nějaký pořádný parťák by hrdinovi prospěl, ten způsob jakým ty mrtvoly nalézá je trochu přitažený za vlasy, ale budiž, co mě trochu vadilo je konec, přesněji mi chybělo trochu bližší přiblížení vraha, motivace a nejen jeho, třeba proč zrovna jeho chránila druhá osoba a tak.
Ta čtvrtá hvězda je za obálku, ta se mi moc líbí.

02.12.2020 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Je to zvláštní, že začátku se mi nějak nedařilo naladit se na autorův styl, ale pak se to nějak srovnalo a docela jsem si to užila. Rozhodně je tam plno zajímavých nápadů a myšlenek, i když to nekonečné žraní a prc...ehm množství sexu už mě občas přestávalo bavit. Zajímavé je, že pokud jde o jídlo má autor větší fantazii než pokud jde o sex. Nevím jestli z toho něco vyvozovat.

17.09.2020 3 z 5

Projekt Berserkr Projekt Berserkr Vladimír Šlechta

Dobře se to četlo, Gowery je sympaťák, ale zase že by to bylo zásadní dílo, bez kterého nelze žít, tak to ne.

23.08.2020 3 z 5

Jihlavský zlý duch Jihlavský zlý duch Jan Bauer

Zatím nejlepší z této série, co jsem četla, ale četla jsem asi 3, takže to zase tolik nevypovídá. Ale vcelku to dává smysl, chvílemi i trochu napínavé a nenudí to. Jen - malý spoiler - proč na Jihlavu padouch upozorňoval?

11.08.2020 3 z 5

Sedm barev krve Sedm barev krve Uwe Wilhelm

Začíná to jako klasická detektivka, končí spíš jako thriller. Je tam pár zajímavých a ne úplně blbých nápadů, ale celkové zpracování mohlo být lepší. Nebo možná nemohlo, protože by to pak byl jiný příběh. Kdo ví?
Každopádně přečtení není ztráta času.
A ano, hlavní hrdinka je minimálně ze začátku dost nesympatická.

10.08.2020 3 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Narozdíl od prvního dílu, který trochu drhnul, byl tenhle byl zajímavý od začátku do konce.

28.07.2020 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst a tak do půlky jsem se tím těžko prokousávala.
Pak to chytlo spád a druhá půlka se četla sama. Ale celkově to bylo tak nějak zvláštně překombinované.

28.07.2020 3 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Jeden z těch povedenějších příběhů, konec typicky useknutý, ale není to zas tak překombinované jak někdy bývá.

28.07.2020 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Četla jsem to hned po Marcovi, který mě nadchnul, za začátku dobrý, ale asi po sto stránkách mi přišlo, že to není tak super a nemá to tu šťávu. Ale pořád dobrý. Jen ten konec té jedné linky jsem čekala, že to hruba dopadne, jak to dopadlo.
Plus tím, jak to čtu napřeskáčku, jak mi to v knihovně přijde pod ruku mám pak trochu problém, že si nepamatuju všechny detaily, takže mám pak chaos v těch příbězích "na pozadí".

24.07.2020 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Měla jsem trochu pochyby, téma knížky mě trochu odrazovalo, ale bylo to skvělé. Marco byl sice trošku superman, ale ne tolik, aby to rušilo.

20.07.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

(SPOILER) Bacha spoilery, tentokrát to bez nich nepůjde.
Začnu pozitivně, je to čtivě napsané a ze začátku mě to fakt zaujalo. Nakonec to ale skončilo velikým zklamáním.
Z velké části bylo způsobeno mým očekáváním, kdy jsem podle anotace čekala, že Elodie bude důležitá postava, se kterou budeme postupně odkrývat dávné tajemství. Ani houby. V půlce zmizí a objeví se až ke konci víceméně jen, aby se neřeklo. Ale to až tak nevadilo, k srdci mi extra nepřirostla.
Právě zhruba v té půlce to začíná drhnout, dočteme se o dalších osobách, které žily v domě v průběhu dalších let, je to čtivé, o tom žádná, ale pořád se vtírala myšlenka "nezdržuj, chci vědět, co se sakra doopravdy stalo". No a pak se dozvíme. Celou dobu jsem čekala nějaké pěkně propracované rozuzlení jak od Agathy Christie a ona to byla stupidní nehoda?! To si dělá autorka srandu???
Bohužel ne, nedělala.
Škoda, protože psát jinak umí.

23.06.2020 3 z 5

Rabín v pátek zaspal Rabín v pátek zaspal Harry Kemelman

Vlastně jsem četla do výzvy Tuesday Rabbi saw red, ale ten česky nevyšel a narozdíl od Pátku jsem to měla doma, koupené kdysi v nějakém antikvariátu.
V podstatě se o téhle knížce dá napsat to samé. Vcelku roztomilé retro, kdy pátrání není středem pozornosti a víc se různé situace. Jen toho vraha jsem odhadla hned, jen jsem pořád nevěděla jak to udělal.

12.06.2020 3 z 5