Ignis Ignis komentáře u knih

Hroby se otevřely Hroby se otevřely Benjamin Black (p)

(SPOILER) No, jak to říct... Je tam všechno, co mě v detektivkách nemám ráda - spiknutí, víc řešení vzájemných vztahů než pátrání, předvídatelný konec...
Ale musím uznat, že i přes výše uvedené mě to nenudilo a dokonu ve mě zůstala maličká zvědavost na předchozí díly.
No a líbí se mi název.

04.07.2022 3 z 5

Vybledlá krajina s kopci Vybledlá krajina s kopci Kazuo Ishiguro

Tak já vyrazím proti proudu místního nadšení. Ano, vypadá to dobře, čte se to pěkně a pak... úplně vidím autora, jak se při psaní konce šklebí a představuje si čtenáře, jak se asi tváří, když jim rozkopal bábovičky.

28.06.2022 2 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Tak tohle by konečně napínavý horor. Bylo tam všechno, co od hororu chci, napětí, nadpřirozeno a na konci ultimátní řežba. Dobře ta poslední položka s velkou rezervou, ale bylo to tam.

23.06.2022 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

(SPOILER) Hm. Nevím proč jsem si myslela, že to bude něco víc, než jen romantika. Přitom to nezačíná špatně, začátek mě docela zaujal, ale pak to nějak vyšumí do ztracena.
Nebo spíš na to, jak na začátku prožíváme v deníku skoro den po dni, tak na konci je to "ten umřel, ta umřela, ten taky umřel, ta taky a tahle odjela pryč" takže jsem si řekla tak akorát "hm, smůla", než aby mě to nějak zasáhlo. No a hned na to přišel pocit, že všechny ostatní důležité postavy prostě umřít musely, aby hlavní postava mohla bez výčitek odjet za novým začátkem.
Moderní linka ok, jen ON byl až otravně dokonalý, traumátko z minulosti included.
Na druhou stranu pořád si říkám, jestli Viktor opravdu umřel u Stalingradu, a i když si hned řeknu, že to neví ani autorka, protože tak daleko o něm ani nepřemýšlela, beru to jako důkaz, že to není úplně blbě napsané a nějaké stopy to zanechá.

17.06.2022 3 z 5

Mladí, neklidní a mrtví Mladí, neklidní a mrtví Jessica Fellowes

Tak jestli o tomhle někdo napíše, že je to čtivější než první díl, tak vím, že ten rozhodně číst nebudu, už tohle bylo strašně rozvleklé.
Neříkám, že úplně nezajímavé, ale tohle pátrání nepátrání, kdy se hlavní postava motá sem a tam a nic z toho (ok, možná něco málo z toho je, ale strašně dlouho trvá, než se to začne nějak projevovat), mě dost rozčilují.
Zachraňuje to prostředí, to je moc fajn.

30.05.2022 3 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Narazila jsem na knížku náhodně v knihovně a musím říct, že se mi to líbilo. Taková pohodová detektivka.
Rodinný život mě tam nevadil, nebylo ho zase tolik, a když už, tak to plánování svatby bylo celkem zábavné.

09.05.2022 3 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Je to horor? Ani náhodou! Ano, je tam pár strašidelných momentů, ale když už si začnete říkat " jo, teď to začne", tak ne, nezačne.
Jediné, co je tam opravdu strašidelné je postavení ženy v té době.
Ale na druhou stranu jsem to přečetla na jeden zátah a šla kvůli tomu spát až o půl jedné v noci, takže špatné to není.
I když pravda, konec jsem čekala trochu víc napínavější nebo aspoň akčnější.

09.05.2022 4 z 5

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

No... detektivní zápletka není úplně světoborná, ale líbilo se mi prostředí a atmosféra, takže jako odpočinková jednohubka, proč ne.

04.05.2022 3 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Tak původně jsem čekala něco trochu jiného, ale zmínek o zavádějící anotaci tu už je dost, tak to nemá cenu rozmazávat.
A vcelku musím říct, že mi to ani nevadilo, zaujalo mě to i bez toho. Jen jak už tu také zaznělo, ten konec byl dost utnutý, člověk by si rád o postavách ještě chvíli četl.

04.05.2022 4 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

No, tak už jsem četla lepší. Začíná to slibně, asi tak do dvou třetin dobrý, a pak... Pak nic. Tedy něco málo se ještě stane, ale tak nějak tomu chybí nějaké napětí, všechno se děje v podstatě v poklidu, což zrovna není to, kvůli čemu čtu knížky s Reacherem.

27.04.2022 2 z 5

Kařut a Řabach Kařut a Řabach Olga Stehlíková

Malý poklad, narazili jsme na to náhodou v knihovně, a moc mě to bavilo synovi číst. A on to zase rád poslouchal.

23.04.2022 5 z 5

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

To se četlo samo. Konec mě fakt pobavil, jen by mě zajímalo pokračování :-)

23.04.2022 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

(SPOILER) Těšila jsem se na klasickou detektivku v neklasickém hávu, takže Morový doktor s Lokajem mě v první chvíli otrávili, tohle do detektivky nepatří! Ale ok, nakonec jsem se smířila s myšlenkou, že kromě detektivky se v knížce vyskytuje i další haraburdí a začetla se. Sice jak šel čas, začala jsem se mírně ztrácet, jak tu někdo poznamenal, hned 3 postavy od D? To je čirá autorova zlomyslnost, jako by nestačilo, že se člověk musí orientovat v různých časových smyčkách a množství postav.
Konec dostatečně překvapivý, i když upřímně řečeno, pokud byla pravá Evelyn taková mrcha, nevím proč vlastně měla problém vdát se kvůli penězům (a případně mohla nenápadně odpravit manžela později).

24.02.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Zatím asi ta nejlepší knížka od autorky, co jsem četla. Sice bych ocenila, kdyby se vražda stala o něco dřív, nemám ráda, když se víc řeší vztahy než vraždy, ale na poslední chvíli to autorka vybrala a dobrý. Líbilo se mi i protředí, Beskydy jsou pro mě taková trochu exotika, jako kavárenský povaleč bych tam v zimě umřela nudou, ale čte se o tom hezky.

04.02.2022 4 z 5

Doteky zabitých Doteky zabitých Iva Procházková

Dobře napsaná detektivka, která rozhodně to stojí za přečtení.

04.02.2022 4 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

(SPOILER) Rozhodně mě to zaujalo, přečetla jsem to hodně rychle celá napjatá, jak to bylo.
Bohužel rozuzlení bylo trochu zklamání, motiv hodně slabý a celé trochu moc odhadované, založené na dohadech, co si kdo asi myslel.

16.01.2022 3 z 5

Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

No, začnu pozitivy - je to působivě napsané, odhalení překvapivé, ale a teď se dostáváme k těm negativům - strašně smutné.
Člověk by nevěřil, že Neapol může být na podzim tak depresivní místo.
Jinak mě ten milostný trojúhelník či co to je, by tam být nemusel.

01.12.2021 3 z 5

Černý štít Černý štít Zane Grey

No, tak asi jsem čekala cosi víc, minimálně tedy uzavřenější příběh, tady se hrdina tak nějak pořád plomcá od ničeho k ničemu.
Ale jak je níže zmíněno, popisy přírody a té bouře jsou působivé.

26.10.2021 3 z 5

Golemův stín Golemův stín Petr Macek

(SPOILER) No, jako jo, jsou tam dobré momenty, i to začíná celkem dobře. Ale chyběla mi tam nějaká opravdová zápletka, linka s podvodníkem vyšumí do ztracena a ta druhá je sice nápaditá, ale krátká.

10.10.2021 3 z 5

Lidské klubíčko Lidské klubíčko Vladimír Vokolek

Krásné básně, skvěle ladící ilustrace.

09.10.2021 5 z 5